bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-12-2011, 04:52   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir?

Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir?

1. Çin.....................1568847624
2. Hindistan...............1261070607
3. ABD.....................317027571
4. Endonezya...............238452952
5. Brezilya................184101109
6. Pakistan................159196336
7. Rusya ..................143782338
8. Bagladeş ...............141340476
9. Nijerya ................137253133
10. Japonya ...............127333002
11. Meksika ...............104959594
12. Almanya ...............98424609
13. Filipinler ............86241697
14. İran ..................84503205
15. Viyetnam ..............82689518
16. Mısır .................76117421
17. T Ü R K İ Y E..........72418.660
18. Etiyopya ..............67851281
19. Tayland ...............64865523
20. Fransa ................60424213
21. İngiltere .............60270708
22. Kongo Dem. Cum. .......58317930
23. İtalya .................58057477
24. Güney Kore ............48598175
25. Ukrayna ................47732079
26. Myanmar(Burma) .........42720196
27. Güney Afrika ...........42665530
28. Kolombiya ..............42310775
29. İspanya ................40280780
30. Sudan ..................39148162
31. Arjantin ...............39101753
32. Polonya ................38626349
33. Tanzanya................36588225
34. Kanada .................32507874
35. Fas ....................32209101
36. Cezayir ................32129324
37. Kenya ..................32021856
38. Afganistan .............28513677
39. Peru ...................27544305
40. Nepal ..................27070666
41. Özbekistan .............26410416
42. Uganda .................26404543
43. Suudi Arabistan ........25795938
44. Irak ...................25374691
45. Venezuela ..............25017387
46. Malezya ................23522482
47. Tayvan .................22749838
48. Kuzey Kore .............22697553
49. Romanya ................22355551
50. Gana ...................20757032

Nüfusa Göre Dünyanın En Büyük 101 Şehri...


1- Tokyo (Japonya)................3475
2- Mexico City (Meksika)..........2585
3- New York (ABD).................2375
4- Seul (Güney Kore)..............217
5- Sao Paulo (Brezilya)...........209
6- Mumbai (Bombay) (Hindistan)....202
7- Yeni Delhi (Hindistan) ........191
8- Los Angeles (ABD) .............1745
9- Osaka (Japonya) ...............167
10-Cakarta (Endonezya) ...........163
11-Moskova (Rusya) ...............1535
12-Tahran (İran)..................153
13-Kahire (Mısır) ................152
14-Kalküta (Hindistan) ...........1495
15-Manila (Filipinler) ...........140
16-Londra (İngiltere) ............139
17-Buenos Aires (Arjantin)........139
18-İstanbul (TÜRKİYE)..............................135
19-Şanghay (Çin) .................125
20-Rio de Janeiro (Brezilya) .....1215
21-Karaçi (Pakistan) .............122
22-Paris (Fransa) ................108
23-Dakka (Bangladeş) .............105
24-Pekin (Çin).....................99
25-Chicago (ABD)...................965
26-Lagos (Nijerya) ................96
27-Hong Kong (Çin) ................86
28-Lima (Peru).................... 815
29-Bogota (Kolombiya) .............80
30-Washington (ABD) ...............79
31-Johannesburg (Güney Afrika) ....775
32-Bangkok (Tayland) ..............765
33-Çongking (Çin) .................765
34-Madras (Hindistan) .............73
35-San Fransisko (ABD) ............725
36-Kinşaşa (Kongo Dem. Cum.) ......695
37-Lahor (Pakistan) ...............695
38-Taipei (Tayvan) ................68
39-Toronto (Kanada) ...............67
40-Bangalore (Hindistan).......... 665
41-Haydarabad (Hindistan) .........635
42-Philadelphia (ABD) .............595
43-St. Petersburg (Rusya) .........585
44-Tianjin (Çin) ..................558
45-Essen (Almanya) ................58
46-Detroit (ABD) ..................58
47-Boston (ABD) ...................57
48-Dallas (ABD)................... 57
49-Miami (ABD) ....................54
50-Hartum (Sudan) .................535
51-Belo Horizonte (Brezilya) ......530
52-Ahmedabad (Hindistan) ..........525
53-Santiago (Şili) ................525
54-Bağdat (Irak) ..................520
55-Madrid (İspanya) ...............520
56-Houston (ABD) ..................515
57-Riyad (Suudi Arabistan) ........515
58-Nagoya (Japonya) ...............513
59-A N K A R A (Türkiye)...........................52
60-İskenderiye (Mısır) ............500
61-Rangun (Myanmar-Birmanya) ......485
62-Guangju (Kanton) (Çin) .........48
63-Vuhan (Çin) ....................48
64-Harbin (Çin) ...................455
65-Caracas (Venezüella)............45
66-Şenyang (Çin) ..................445
67-Singapur (Singapur) ............44
68-Ho Chi Minh(Vietnam)............445
69-Pune (Hindistan) ...............425
70-Cezayir (Cezayir) ..............42
71-Guadalajara (Meksika)...........42
72-Sydney (Avustralya) ............42
73-Berlin (Almanya)................415
74-Abidjan (Fildişi Kıyısı)........405
75-Kuala Lumpur (Malezya)..........405
76-Atlanta (ABD) ..................43
77-Çittagong (Bangladeş) ..........39
78-Kasablanka (Fas) ...............385
79-Barselona (İspanya) ............38
80-Milano (İtalya) ................38
81-Monterrey (Meksika) ............38
82-Pusan (Güney Kore) .............375
83-Çengdu (Çin) ...................375
84-Recife (Brezilya) ..............375
85-Cidde (Suudi Arabistan) ........365
86-Phoenix (ABD) ..................365
87-Seattle (ABD) ..................365
88-Porto Alegre (Brezilya) ........36
89-Montreal (Kanada).............. 36
90-Pyongyang (Kuzey Kore) .........36
91-Medellin (Kolombiya) ...........355
92-Melbourne (Avustralya)......... 355
93-Atina (Yunanistan) .............35
94-Salvador (Brezilya) ............34
95-Brasilia (Brezilya) ............35
96-Surat Gujarat (Hindistan) .....35
97-İ Z M İ R (Türkiye) ..............................337
98-Fortaleza (Brezilya) ...........33
99-Minneapolis (ABD) ..............33
100-Roma (İtalya) .................33
101-Kiev (Ukrayna).................300


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  





Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir?

Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: dünyanın en büyük ülkesi neresi, dünyanın en kalabalık ülkesi neresidir, dünyanın en kalabalık ülkesi neresi, dünyanın en büyük ülkesi neresidir, dunyanin en buyuk ulkesi neresi, dunyanin en kalabalik ulkesi neresi, dünyanın en büyük ülkesi, en büyük ülke neresidir, dünyanin en kalabalik ülkesi neresi, dünyanin en büyük ülkesi neresi, dunyanın en kalabalık ulkesı neresı, dunyanin en buyuk nufusu neresi, nüfusu en kalabalık ülke neresidir, dunyanin en cok nufusu neresi, nüfusu en kalabalık ülke neresi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Dünyanın En Kalabalık Şehirleri Nerelerdir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 06-12-2011 08:11
Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler Nerelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 0 13-06-2011 05:39
Dünyanın en büyük... nimlahza Fıkralar 0 22-05-2011 02:21
Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler Nerelerdir? elif Türkçe ve Edebiyat 0 05-02-2011 04:57
En Buyuk Avrupa Ulkesi... mormavi Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 08-12-2010 05:23

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:12 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats