bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Göğüs Sağlığı ve Bakımı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 05-07-2008, 06:37   #1 (permalink)
 
gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Göğüs Büyütmek İçin Hap Veya Krem Kullananların Dikkatine!

size bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
Önce aklınızdaki sorulara cevap vereyim:

1- Hapla yada kremle göğüslerinizi büyültemezsiniz. Bu tür ilaçlar en iyi ihtimalle bir işe yaramayacaklardır ama eğer gerçekten aldığınız haplarla göğüsleriniz büyüyorsa bilinki ciddi olarak göğüs kanseri riski altındasınız. Göğüsü büyütebilecek tek şey östrogen hormonudur ve bu da hamilelik ve gelişim dönemleri dışında “kansere sebep olur”. İlacın doğal olmasının da hiç bir önemi yok. Tersini iddia edenlere inanmayın.

2- Göğüslerinizi büyütebilecek tek şey meme büyütme ameliyatı yani silikon meme protezidir. Başka hiç bir yol yoktur.
bu 1 saat civarında süren bir ameliyat. Değişik şekilleri olabiliyor ama hiç bir teknik diğerinden üstün değil. hepsinin iyi ve kötü yönleri tartışılabilir. Genelde iz bırakan bir ameliyat olmadığını düşünebilirsiniz. Özellikle koltuk altından konulan protez ameliyatlarında iz neredeyse olmuyor.

Ameliyat sonrası normal hayata dönmeniz 3-5 gün arasında değişiyor. Çok ağrılı bir ameliyat olmadığı muhakkak ama protezlerin ilk bir kaç gün hatta hafta verdiği bir baskı hissi olduğunu her hastamdan duyuyorum. Siz kendinizi en kötüsüne hazırlayın ama üyük bir ihtimalle göğsünüzde alışık olmadığınız bir histen başka ciddi bir sıkıntınız olmayacak.

Protezler ve ameliyat teknikleri

Silikon protezlerin değişik şekil marka ve çeşitleri var. Ortak olan özellikleri hepsinin dışı silikon bir torba içerileri ise su yada silikon ile dolu. En son jenrasyon protezleri içi akmayan boza kıvamında ama kesilse bile şeklini koruyan silikon ile dolu. Bu protezlerin kedilerine ait bir şekilleri var ve bu yüzden bunlara anatomik ya da damla şekilli deniyor. Ben bu protezlerin çok iyi olduklarını düşünüyorum.

Bir diğer protez çeşidi de içi su dolu olanlar. Bunlarda hala çok iyi bir seçenek. Su doğal bir madde ve ameliyatta da kolaylık sağlıyor. Bu protezlerin içi boş geliyor ve siz çok küçük bir kesi ile yerleştirip sonra içeride su ile doldurabiliyorsunuz. Anatomik protezler ise dolu geliyorlar ve sert oldukları için daha geniş bir kesi ile koymak gerekiyor.

Protezleri eskiden kas altına ya da kas üzerine koymak gibi iki seçeneğimiz vardı. Son bir senedir yarı kas altı yarı kas üstü koymak gibi bir seçeneğimiz daha var. Buna “dual plane” deniyor yani ikili plan. Bu çok iyi sonuç veren bir teknik.

Protezi koymanın da değişik şekilleri var. Meme ucundan yapılan ameliyatlarda his kaybı ve emzirmede sıkıntı olabildiği için ben neredeyse hiç yapmıyorum diyebilirim. Göğüs altı kesisi bir diğer seçenek. Bu anatomik protez kullanılacaksa mecburi hale geliyor. Size sanki çok iz bırakırmış gibi geliyor olabilir ama aradan bir sene geçince ameliyat izini gömeniz çok kolay değil.

Koltukaltından protez konması da güzel bir tenik. Ama bu şekilde sadece kas altına su dolu bir protez koymak mümkün oluyor. Ameliyat daha çok görmeden yapıldığı için de kontrolü daha az olabiliyor.

Ben en çok göğüs altı “dual plane” aatomik protezleri kullanıyorum ama bu asla bir kural değil ve bir çok hastama değişik ameliyat şekilleri yapmayı tercih edebiliyorum.
Göğüs büyütme ameliyatının riskleri ve zararları

Bu ameliyatın diğer bütün ameliyatlardan en büyük farkı içeriye yabancı bir madde konulmuş olması. Her ameliyatta olabilecek hematom (kan birikmesi) yada iltihaplanma bu ameliyatta da söz konusu olabilir. ama en büyük risk yine de uzun denemede bu protezlerin neden olabileceği reksiyonlar. Bu reaksiyon “kapsül” denilen ve protezin çevresini kaplayan sert bir doku ile sonuçlanabiliyor ve bazı sınırlı tadavilerden sonra tek çare protezleri tamamen çıkarmak olabiliyor. Yeni jenerasyon protezlerin kapsüle karşı daha dayanıklı olduklarını biliyoruz ama risk az da olsa hala var.

Herşey yolunda giderse bu protezlerin size bir zararı olmuyor. Örneğin emzirmenize engel değiller her türlü sporu yapabilirsiniz. Son derece dayanıklıdırlar ve patlamaları sadece dış katmanlarının yorgunluğu ile olabilir. sizin bunu önlemek için yapmanız yada yapmamanız gereken bir şey yok. Bence yapacağınız en önemli şey en iyi protezi talep etmek.
Göğüs dikleştirme ameliyatı

Göğüslerin sarkıklığını doğru değerlendirmek çok önemli. Sarkma ancak göğüs ucu meme altı katlantı çizgisinin üzerine gelirse başlıyor. Bu sınırın altına inmişse ameliyat olmanız iyi olabilir. eğer göğüs ucunuz en altta kalıyor ve yere bakıyorsa ameliyat olmanız çok iyi sonuç verecektir.

Bu ameliyatta meme ucu yukarı taşınıyor ve meme altındaki deri fazlası alınarak göğüs yukarı doğru toparlanarak kaldırılıyor. Bu da zor ve büyük bir ameliyat değil. Elbette her ameliyat gibi akla hayale gelmeyecek bir çok riski olabilir ama sıradan bir fıtık ameliyatından daha zor ya da riskli olduğu söylenemez.

Estetik sonucu genellikle çok iyi olmasına karşın bu iz bırakan bir ameliyat ve bunu en azından ilk sene çok bariz bir şekilde hissedeceğinizi bilmeniz önemli. İlk yıldan sonra izler çok daha silikleşmiş oluyor hatta belli yerlerde neredeyse yok oluyorlar.
gizem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 22-11-2011, 12:05   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Bu sayfada yazılan zaten kendisi ile çelişiyor. Gerçekten göğüslerin doğal olarak büyüdüğü hamilelik dönemi kadın doğal kimyasındaki en önemli değişiklik östrojen artışı. Ve bir kadının da kanserle en yüksek oranda yüzleştiği dönem ise menopoz ve sonrası bu dönemdeki en göze çarpan doğal kimyasındaki değişiklik ise östrojen hormon salınımının yıkıma uğraması azalması. Sonuç olarak kadınlar hamilelik dönemi östrojen yükselmesi ile birlikte birçok hastalığa kansere bile karşı koyabileceği doğal kimyasalları üretirken bunu tetikleyen ve Oestro ürünlerinin de içerdiği fitoöstrojen ( ilaçlarda kullanılan laboratuarda üretilmiş sentetik östrojen değil karıştırmayın.!) işte tam bunu yapıyor tamamen doğal olarak gerek kremle göğüs cildi üzerinden gerekse gıda takviyesi olarak. Buradaki yazı tamamen bir cerrahi müdahale propogandası ve yıllardır memnuniyetle kullanılan Oestro'yu ele geçiremeyen güç odaklarının veya ondan bundan göğüs kremi üreterek Oestro fiyatlarının altında satış yapıyım kaygısı taşıyan bazı tatlı su kurnazlarının para kazanma kaygısı ile hazırlanmış bir tezgahtır. Oestro dünyada içerdiği bitkisel kaynakların bilimsel açılımını da tüketicilere sunmak koşulu ile üretildiği Singapur Devleti sağlık Bakanlığı tarafından serbest satış sertifikası olan ve singapur ve dünyanın birçok ülkesinde güvenle kullanılan ciddi bir üründür. Bu haksız rekabet ederek ve gerçek bir ispat içermeyen bu yazının kaldırılmaması veya bu yazının ilave olarak cevap hakkı olarak hemen altında yayınlanmaması halinde Oestro olarak gereken ulusal ve uluslararası işlemler yapılacaktır. Bu tip kanser yapar iddiaları çok ciddi iddialar olamkla birlikte ispatlanmadığı halde burada olduğu gibi yayınlanması genel ahlak ticari ahlak ve hakkaniyete sığmaz. Oestro'nun 8 yıl geçtikten ve onbinlerce kadın memnunniyetle kullandıktan ve fayda gördükten sonra bu şekilde yıpratılması yok edilebilmesi de altını çizerek belirtelim ' mümkün değildir '. Saygılar Tuna Sağlık


 

Alt 18-12-2013, 03:30   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

yemezler artık herkesi ameliyat edemeyeceksiniz. yalancılar... kimsenin sağlığı filan umurunuzda değil sizin...geçen yıl arladaşım 4 kez ameliyat oldu meme uçlarını bir türlü aynı hizaya getiremediniz..! hayatını mahvettiniz kızın kimbilir kaç kişinin daha ama haberimiz yok dininiz imanınız para olmuş sizin yazıklar olsun böyle olan TÜRK HEKİMLERİNE ..!


 
Alt 28-05-2014, 03:52   #4 (permalink)
Avatar Yok
 
Standart

Alıntı:
Misafir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yemezler artık herkesi ameliyat edemeyeceksiniz. yalancılar... kimsenin sağlığı filan umurunuzda değil sizin...geçen yıl arladaşım 4 kez ameliyat oldu meme uçlarını bir türlü aynı hizaya getiremediniz..! hayatını mahvettiniz kızın kimbilir kaç kişinin daha ama haberimiz yok dininiz imanınız para olmuş sizin yazıklar olsun böyle olan TÜRK HEKİMLERİNE ..!
sizi anlıyorum ve katılıyorum dediklerinize...

...ama sonunda şunu unutmamak lazım ki... kimse zorlamıyor ameliyata. sonunda kendi isteğiniz ile gidiyorsunuz ve sadece siz kendinizden memnun olmadığınız için.

başka bir misal veriyorum. amerikada güzellik estetiği yapan bir doktor var. bu her yıl en azından bir kez bir aylığına kendi izninde (!) hindistana gidiyor ve orda estetik ameliyat için parası olmayan bayanlara yardımcı oluyor. yani kısacası bedava yapıyor ameliyatları. bu kadınlar genelde asit ile yüzleri berbat edilmiş kadınlar. niye birisi bunu yaptı derseniz genelde hep aynı şey için: evlenmek istemediği bir erkek 'ben evlenemezsem seninle başkası da evlenmesin' diye yüzüne asit atarak öyle bir berbat hale getiriyor ki gerçekten kadınların sadece yüzü değil tamamen piskolojisi bozuluyor. bu doktor ne para için düzeltiyor nede başka bir kendisine gelir getiren bir amaç için sadece yardım için. bu kadınlar sonunda gelip de sonunda bunu daha iyi yapabilirdin falan filan diye konuşmuyor çünkü o kadar kötü bir haldeler ki o değişikler için o kadar teşşekür ediyorlar. genelde bunu yapan insanlar müslüman. buna benzer yardım almanyadan da geliyor çok. tabiki türklerden değil herzamanki gibi türkler sadece karına bakar hiçbir zaman sadece başkalarına yardım yapmaz. ama bunları düşünün bir önce hemen kendinizde ufak tefek hata aramaya başlamadan.

isterseniz google dan arayıp bakabilirsiniz- burda bir kaÇ link veriyorum ingilizce genelde...

Acid throwing - Wikipedia the free encyclopedia (bilgi için)

resimler burda ama gerçekten herkes bakamaz bunlara söylüyorum tıklamadan:
Pakistan la denuncia: ecco i volti della violenza sulle donne - Galleria - Repubblica.itPakistan la denuncia: ecco i volti della violenza sulle donne - Galleria - Repubblica.it


missperfect isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 10-06-2014, 07:55   #5 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

tropik bir bitki özü kilogram fiyatı 280 ila 300 dolar arasında değişiyor pueraria mirifica diye yazın ve bakın bakalım neymiş Oestro Krem ve St Herb gibi orjinal yurt dışından gelen ürünlerin içinde var. burada yapılan tamamen piyasadaki sahte ürünlerin veya plastik cerrahların işi. Son avrupadaki silikon içeriğindeki kanserojen madde skandalından sonra sinek avlıyorlar


 
Alt 21-11-2014, 05:06   #6 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

göğüslerim çok küçük ve bende malesef bu durumdan hoşnut değildim estetik yaptırdım ve herhangi sorunda yaşamadım üstelik. göğüs estetiğinden korkmayın.


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Göğüs Büyütmek İçin Hap Veya Krem Kullananların Dikkatine!

Göğüs Büyütmek İçin Hap Veya Krem Kullananların Dikkatine! konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Göğüs Sağlığı ve Bakımı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: oestro kullananlar, gögüs büyütme kremleri, oestro krem kullananlar, bust cream kullananlar, gögüs büyütücü krem kullananlar, bust size krem kullananlar, göğüs büyütücü krem yorumları, gögüs büyütücü kremlerin yan etkileri, gögüs büyütücü krem yorumları, oestro krem, wolumex kullananlar, göğüs büyütme kremleri, breast xxl kullananlar, göğüs büyütme kremi, göğüs büyütücü krem kullananlar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kara Üzüm Cekirdeği ile Göğüsleri Büyütmek gizem Göğüs Sağlığı ve Bakımı 46 05-12-2014 10:56
Oestro Göğüs Büyütücü Krem Bkmlyz Güzellik Önerileri 1 04-01-2013 06:23
Nane Soslu Kuzu Dilimleri veya Kuzu Cops Tarifi elif Et Yemekleri 0 18-06-2008 07:08
Şarap içenlerin dikkatine Bakimli Bayan Sağlığımız 0 30-03-2008 04:29
Bebeğin kız veya erkek olması, kadınla mı ilgilidir ? Bakimliyiz Gebelik 0 07-03-2008 03:57

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:00 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats