Bakimliyiz.Com

-   Göğüs Sağlığı ve Bakımı (http://www.bakimliyiz.com/gogus-sagligi-ve-bakimi/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Göğüslerin sarkmasını engellemek için; (http://www.bakimliyiz.com/gogus-sagligi-ve-bakimi/19009-goguslerin-sarkmasini-engellemek-icin.html)

Bkmlyz 06-07-2008 01:06

Göğüslerin sarkmasını engellemek için;
 
1.Meşe ağacının kırılmış kabuklarını demleyin. Ve bununla göğüs banyosu, kompres ve masaj yapın.2.Serpolet (bir tür yabani kekik) ve biberiyenin çiçek ve yapraklarını demleyin, göğüs banyosu, kompres ve masaj yapın.
Sarkma eğilimi gösteren göğüsleri yeniden sıkıştırmak ve sertleştirmek için:1.Kabuklarıyla beraber ince rendelenmiş ham elma lapasını göğüslerinize sürün, en az 30 dakika bekleyin.2.Kasıkotu bitkisinin tümünü, bir fincana iki tutam olacak şekilde, demleyin. Günde bir fincan için.


3.Yarım tutam kırlangıç otunun taze yaprak ve çiçekleri, bir tutam lavanta çiçeği, bir tutam ısırgan otu taze yaprağı, iki baş papatya. Bu bitkilerin hepsini 1 lt suda demleyin ve bir gece dinlenmeye bırakın. Elde ettiğiniz sıvıyla göğüslerinize kompres ve masaj yapın.


Caramiom 30-10-2009 01:52

bilgiler için teşekkürler

Ddidem 13-04-2015 11:51

Arkadaşlar biliyroz ki ilerleyen yaş, çocuk emzirme falan aslında yerçekimi kuvveti diyelim bi süre sonra bunların önüne geçemiyorsunuz. Hiç öyle bitkisel şeyler falan işe yaramıyor. Ben çocuk emzirdikten sonra çok kilo almıştım. Daha sonra bu kiloları verdim. ne kadar vücudumda çok fazla defarmasyon olmasa da gögüslerimi her gördüğümde ağlayasım geliyordu. Ekol KBB a gittim. bir estetik ameliyat oldum. Gidin sizde olun ameliyatınızı.

Ddidem 20-10-2015 01:05

Lenfatik dolaşım sistemindeki bozukluk nedeniyle proteinden zengin içerikli sıvının dokuda birikmesi sonucu oluşan klinik tablodur. Etkilenen bölgede şişlik, ağırlık, sıkılık hissi, ağrı ve enfeksiyonlara yatkınlık belirtileri ortaya çıkar. Hastanın yaşam kalitesini ve sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiler. İlerleyen dönemlerde kozmetik deformitelere, kol ve bacak fonksiyonlarında kısıtlılıklara neden olur. Düşük bir oranda olmakla birlikte bu alandaki yumuşak dokularda kötü huylu değişim (lenfanjiosarkom gelişimi) sözkonusu olabilmektedir.
Hastalığın erken evrelerinde tanı güçtür. Bu dönemde etkilenen alanda şişlik, gerginlik ve ağırlık hissi şeklinde belirtiler gözlenir. Çoğu hasta belirtileri başlangıçta önemsemez yada başvurduğu tıbbi branşlardan hastalığının teşhisi yönünde tatmin edici netice elde edemez. Lenfödem teşhisi konulup önleyici tedbirler alınmadığında belirtiler zamanla daha da artış gösterir ve geri dönüşümsüz bir hal alır. Bu durumda cildin kalınlaşması, kol ve bacaklarda sertleşme, lenf sızıntısı ve hareketi zorlaştıracak boyutlarda ileri derece şişlik gibi belirtiler ortaya çıkar.
Erken evrede etkilenen alanda şişlik ve çap artışı en önemli dikkat çekici belirtilerdir. Kullanılan takı, aksesuarlar, giysi ve ayakkabının sıkması sözkonusu olur. Kol yada bacak diğeri taraf ile karşılaştırıldığında çap farklılığı, dokuda kıvam değişikliği saptanır. Belirtiler aşırı egzersiz ve yorgunluk sonrası artış gösterir. Başlangıçta akşam saatlerinde ortaya çıkan belirtiler, hastalığın ilerlemesi ile gün içinde kalıcı nitelikte gözlenir. Lenfödem teşhisi ve ayırıcı tanısında kan tahlilleri, toplar damarların değerlendirlmesi (venöz dopler usg), lenfosintigrafi ve lenfatik MRI tetkikleri fayda sağlar.
Faydalandığım Kaynak :
Estetik Birimi - Ekol Kbb


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:27 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.