Bakimliyiz.Com

-   Göğüs Sağlığı ve Bakımı (http://www.bakimliyiz.com/gogus-sagligi-ve-bakimi/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Göğüs Bakımı (http://www.bakimliyiz.com/gogus-sagligi-ve-bakimi/34270-gogus-bakimi.html)

nimlahza 11-03-2009 02:13

Göğüs Bakımı
 
Sıkı ve diri göğüslere sahip olmak neredeyse tüm kadınların hayalidir. Günlük yaşamınızda bir takım değişiklikler yaparak sağlıklı, ilgi çekici göğüslere kavuşabilirsiniz. Üstelik pratik yöntemlerle ve estetiğe ihtiyaç duymadan.

Yer çekimi kanunun en fazla etkili olduğu göğüslerin sarkmasını engellemek için göğüs tipinize uygun bir sutyen seçin. Spor ya da ev işleriyle uğraşırken sutyen takmayı ihmal etmeyin. Bu, hareket halindeyken göğüslerinizin deforme olmasını engelleyecektir.Sandalyeye sırtınızı dayayıp dik bir şekilde oturun. Öne doğru eğik oturmanız göğüslerinizin sarkmasına neden olacaktır.
Hızlı kilo alıp vermemeye dikkat edin. Bu düzensizlik vücudunuzda çatlakların oluşmasıyla birlikte göğüslerinizin elastikliğini kaybetmesine neden olacaktır.Duş aldığınızda ya da banyo yaptığınızda suyun ılık olduğuna dikkat ediniz. Aşırı sıcak su cildinizi kurutur ve göğüsleriniz doğrudan etkilenir.
Yüzünüz için kullandığınız nemlendirici ya da bebe yağı ile duştan çıktıktan sonra göğüslerine masaj yapın. Masaj hareketleriniz yuvarlak hatlı ve nazik olmalıdır.Dik göğüslere kavuşmak için kollarınızın gücünü kullanın. Bir kolunuzu yana doğru açıp, öne ve arkaya doğru kapatıp açın. Bu sırada diğer kolunuzla koltuk altınıza bastırın. Bu basit egzersiz ile göğüs bölgenize giden damarlardaki kan akışını hızlandırıp, kasları güçlendirebilirsiniz.
Göğüs sağlığınıza önem verin. Dünya üzerinde her gün binlerce kadın meme kanserine yakalanıyor. Erken teşhis ise bu kanserin kurtarıcısı. Elinizle göğüslerinizi kontrol ettiğinizde ağrı ya da yumru gibi şikayetleriniz varsa doktora başvurun.
Gergin ve sıkılaşmış göğüsler için 2 adet yumurta akını cam bir kasede çırpın. Karışımı göğüs uçlarınıza gelmeyecek şekilde, geri kalan bölgeye sürün. 10 dakika bekledikten sonra sadece ılık suyla yıkayıp, nazik hareketlerle kurulayın.
Alıntıdır.

Caramiom 04-09-2009 06:42

paylaşım için teşekkürler

MenFi 14-06-2011 08:22

Teşekkürler. (:


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:13 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.