bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız > Göz Hastalıkları

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-04-2011, 08:21   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Göz Damlası İsimleri Nelerdir?

Göz Damlası İsimleri Nelerdir?

Göz Damlası ilaç İsimleri
Göz Damlası İsmi
Göz Damlaları İsimleri


OPTAMİD (Göz Damlası)


Kullanım Şekli: Günlük doz her 2-3 saatte 1-2 damladır. Endikasyonları: Konjunktivit kornea ülseri ve duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu diğer yüzeyel göz enfeksiyonlarının tedavisinde ve trahomda sistemik sülfonamid tedavisine yardımcı olarak kullanılır. Kontrendikasyonları: Sülfonamide aşırı duyarlığı olan kişilerde kontrendikedir. Uyarılar: Ender görülmekle birlikte bazı kişilerde uygulama yoluna bakmaksızın bir sülfonamid tekrar uygulandığında aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir.



VİSİNE (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Her göze günde iki veya üç kez bir ila iki damla damlatılır. Endikasyonları: Gözde allerji hafif irritasyonlar veya nonspesifik ya da nezlevi konjunktivitlere bağlı konjunktiva ödemi ve kızarıklığına karşı semptomatik iyileşme temin etmek üzere kullanılır. Faydalı etkileri arasında yanma tahriş kaşıntı ağrı hisleri ile göz yaşarmasının azalması sayılabilir.


VOLTAREN Ophtha (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Yetişkinler: a) Oküler cerrahi ve komplikasyonları: Ameliyat öncesi: Ameliyattan önce 3 saat içinde en fazla 5 kez 1 damla. Ameliyat sonrası: Ameliyattan sonra başlangıçta 3 kez 1 damla sonra gerekli olduğu müddetçe günde 3-5 kez 1 damla. b) Ağrı ve fotofobinin önlenmesi post-travmatik enflamasyon: Günde 4-6 defa birer damla.

XALATAN (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Günde 1 kez hasta gözlere 1 damla uygulanır. Optimal etki akşamları uygulandığında elde edilir. Endikasyonları: Açık açılı glokom ve oküler hipertansiyonu artmış hastalarda artmış göz içi basıncını düşürmede endikedir. Kontrendikasyonları: İlacın bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Uyarılar: İris içindeki kahverengi pigmenti artırarak göz rengini tedricen değiştirebilir.


XALACOM (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Erişkinler için önerilen doz (yaşlılar dahil): Önerilen tedavi hastalıktan etkilenmiş göz(ler)e günde bir kez bir damla damlatılması şeklindedir. Bir doz atlandığında tedaviye bir sonraki dozu önceden planlandığı zamanda uygulayarak devam edilmelidir. Endikasyonları: Beta-blokerler prostaglandinler veya intraoküler basıncı azaltan diğer ilaçlara yeterli yanıt vermeyen oküler hipertansiyonu ve açık-açılı glokomu olan hastalarda intraoküler basıncı düşürmede..


EFEMOLİNE (Göz Damlası)


Kullanım Şekli: Konjunktiva kesesi içine günde 2-3 kez 1 damla damlatılır. Erişkinlerde doz ilk 24-48 saat içinde saatte 1 damlaya kadar artırılabilir. Endikasyonları: Kortikosteroid (fluorometolon) ile vazokonstriktör (tetrahidrozolin) maddenin kombinasyonudur. Şiddetli şişme ve intravasküler enjeksiyonla seyreden akut ve kronik allerjik enfeksiyöz olmayan konjunktivit ve keratit; gözün ön segmentinin enfeksiyöz olmayan enflamasyonunda..



ZYMAR Göz Damlası

Kullanım Şekli: Bakteriyel konjunktivit: 1. ve 2. gün: Etkilenen gözlere günde 8 kez her iki saatte bir damla damlatılır. 3. günden 7. güne kadar: Günde dört kez bir damla damlatılır. Endikasyonları: Aerobik Gram-Pozitif Bakteriler (Cornyebacterium propinquum Staphylococcus aureus Staphylococcus epidermidis Streptococcus mitis Streptococcus pneumoniae) ve Aerobik Gram-Negatif Bakteriler (Haemophilus influenzae) duyarlı suşlarının neden olduğu bakteriyel..



THILOMIDE (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Günlük doz hasta göze düzenli aralıklarla 4 kez 1-2 damladır. Tedavi sırasında kontakt lens kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Bahar konjunktiviti dev papiller konjunktivit allerjik veya atopik keratokonjunktivit gibi allerjik göz hastalıklarının tedavisinde endikedir. Bu hastalıkların kesin nedeni bilinmemekle birlikte havada taşınan allerjenler veya kontakt lens kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.


THILOMAXINE (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Hafif ve orta şiddetteki olgularda hasta göz/gözlere her dört saatte bir veya iki damla damlatılır. Ciddi enfeksiyonlarda ise hasta göz/gözlere saat başı iyileşme sağlanıncaya kadar ikişer damla uygulanmalıdır. İyileşmeden sonra doz azaltılarak kesilmelidir. Endikasyonları: Tobramisin geniş bir spektrumda Gram-negatif ve Gram-pozitif oftalmik patojenlere etkili suda eriyen aminoglikozid bir antibiyotiktir.



TIMO-COMOD (Göz Damlası)

Kullanım Şekli: Günde 2 kez birer damla konjunktival kese içine uygulanır. Eğer intraoküler basınç gereken değere ayarlanmışsa günlük dozu 1 damlaya azaltılabilir. Endikasyonları: İntraoküler basıncı düşürmede etkilidir. Oküler hipertansiyon kronik geniş açılı glokom (afakik hastalar dahil) ve sekonder glokomun belirli durumlarında yükselmiş göz içi basıncını düşürerek etki gösterir. Kontrendikasyonları: Timolole karşı aşırı duyarlılık bronşiyal astma..


TIMOLOL-POS (Göz Damlası)

İntraoküler basıncı düşürmede etkilidir. Oküler hipertansiyon kronik geniş açılı glokom (afakik hastalar dahil) ve sekonder glokomun belirli durumlarında yükselmiş göz içi basıncını düşürerek etki gösterir. Uyarı ve önlemler Oftalmik timolol kullanımı sonucu beta blokerlere bağlı sistemik yan etkiler görülebilir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  





Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Göz Damlası İsimleri Nelerdir?

Göz Damlası İsimleri Nelerdir? konusu, Sağlığımız / Göz Hastalıkları forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: göz damlaları listesi, göz damlası isimleri, göz ilaçları listesi, alerji için göz damlası, alerjik göz damlası, göz alerjisi için damla, göz alerjisi damlası, alerji göz damlası, göz kızarıklığı için damla isimleri, goz alerjisi tedavisi ve goz damlasi, göz alerji damlası, göz damlası çeşitleri, göz damlaları isimleri, göz damlası listesi, göz alerji damlaları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Göz Hastalıkları İsimleri Nelerdir? elif Göz Hastalıkları 0 22-04-2011 08:01
Su Damlası Efekti Yapmak SÜKÛT Grafik ve Photoshop 3 01-11-2010 06:51
Su Damlası Sehpa Modelleri nimlahza Ev Dekorasyon 3 07-10-2010 11:43
Göz Damlası Kullanımı elif Göz Hastalıkları 0 18-06-2009 06:43
Yağmur damlası eklemek CooLKadin Grafik ve Photoshop 0 08-09-2008 12:49

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:23 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats