Bakimliyiz.Com

-   Göz Makyajı (http://www.bakimliyiz.com/goz-makyaji/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kedi Gözü Makyajı (http://www.bakimliyiz.com/goz-makyaji/78878-kedi-gozu-makyaji.html)

nimlahza 14-05-2011 06:05

Kedi Gözü Makyajı
 
Kedi gözü makyajı nasıl yapılır?

http://www.modaala.com/wp-content/up...zü-makyajı.jpg
- Doğru kıvrımı bulun. Eyeliner kullanımında usta değilseniz, bir göz kalemiylede gözlere doğal bir form vermeniz mümkün. Uzmanların önerisi; diğer ucunda silgiside bulunan yumuşak bir eyeliner kalemi… Bu sayede kalemi istediğiniz gibi dağıtabilir, aynı zamanda düzgün olmayan yerleri de silebilir rafine bir çizgi yaratabilirsiniz.
- Üst ve alt göz kapağına ince bir çizgi çekin. Bu sırada kalemi mümkün olduğunca kirpik diplerinin hizasından başlatın.
- Çizgi çekerken oluşabilecek düzensiz çizgileri silgi ucu yardımıyla içeriden dışarıya doğru silin. Bu sırada dış çizginin bitiminin göz kuyruğundan hafifçe yukarıya doğru taşmasına izin verin.
- Birbirine yakın gözlere sahipseniz , kalem çizgisinin gözün iç kısmına kadar uzamasına izin vermeyin. Ayrıca göz kuyruğu bölgesinde kalem çizgisinin daha kalın ve dışarıya doğru taşan bir şekilde olmasına özen gösterin. Böylelikle optik olarak gözlerinizin biraz daha ayrı görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözleriniz birbirinden ayrı ise çizgiyi gözlerinizin iç kısmına kadar uzatabilirsiniz.


Alıntı.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:04 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.