bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > TEKNİK & ELEKTRONİK > Grafik ve Photoshop

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-04-2011, 02:24   #21 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Filtreler / Sharpen

SHARPEN Filtresi :
Bu filtre birbirine komşu pixeller arasındaki kontrastı arttırarak resmi netleştirir. Genellikle taranmış resimlerde rötuş işlemlerinden sonra veya resim üzerinde transform komutları kullanıldıktan sonra oluşan bozulmaları gidermek amacıyla kullanılmaktadır.

SHARPEN EDGES Filtresi :

Sharpen filtresi gibi çalışır. Tek farkı resimde veya seçim bölgemizin içinde bulunan kenarlara etki etmemesidir.

SHARPEN MORE Filtresi :
Sharpen filtresinin 3-4 kat kuvvetli etki yapanıdır.

UNSHARP MASK Filtresi :
Bu gruptaki en enteresan filtre. Bir resmin kenarlarının netliğini arttırır. İletişim kutusundaki amount değeri efektin yoğunluğunu belirler. % cinsinden 1-500 arası bir değer alabilir. Radius değeri iyileştirme yapılacak pixelden itibaren ne kadar uzağa gidilmesi gerektiğini ayarlar. (1-2 değerleri en iyi sonucu veriyor).
Thresold değeri ise iyileştirme yapılacak pixelle komşu pixeller arasındaki kontrast farkıdır.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 09-04-2011, 02:25   #22 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Filtreler / Sketch

Bu filtre grubu genel olarak resmimizi elle kurşunkalem kullanarak çizilmiş hale sokar.

BAS RELIEF Filtresi :
Resmimizi foreground rengi üzerine rölyef haline getirir. İletişim kutusundan detayların belirginliğini ve geçişlerin yumuşaklığını ayarlayabilirsiniz.

CHALK & CHARCOAL Filtresi :
Tebeşir ve kömürle yapılmış tablo. Bu filtre foreground ve background renklerini kullanarak elle çizilmiş bir hale sokuyor. İletişim kutusunda Chalk (Background) ve Charcoal ( Foreground) miktarını ayarlayabilirsiniz.

CHARCOAL Filtresi :
Hazır kömür elimizdeyken bir filtre daha inceliyelim. Kağıda kaba kalemle eskiz çalışması gibi birşey yapıyor. İletişim kutusundan kalem kalınlığını Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu ne kadar detaylı çalışılacağını ve aydınlık-karanlık dengesini ayarlayabiliyoruz.

CHROME Filtresi :
Resmi veya seçili bölgeyi kromdan yapılmış 3 D bir görüntüye sokar. İstediğimiz detay miktarını ve renk geçiş yumuşaklığını ayarlayabiliyoruz.

CONTE CRAYON Filtresi :
Resminizi Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu foreground ve background renklerinde 2 kuru boya kalemi ile tuval üzerine yapılmış tabloya çevirir. İletişim kutusunda her iki rengin miktarını Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu tuvalin cinsini Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu tuval dokusunun ne kadar belli olacağını hatta ışığın hangi yönden geleceğini ayarlayabiliyorsunuz.
å�Ÿå¸–地å�€: YalnizDusler.Com » Yeni Umutlara Yelken Açma Vakti. Sevgi Forumu. Aşk Forumu. I Love You Google :) Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu - Yalnız Düşler

GRAPHIC PEN Filtresi :
Foreground ve background renklerinde 2 fırça kullanarak resminizi tabloya dönüştürüyor. İletişim kutusunda fırçanın genişliği ve tabloya sürüş yönü ayarlanabiliyor. Ayrıca karanlık-ışık denge ayarı da var.

HALFTONE PATTERN Filtresi :
Önce resminizin aydınlık kısımlarını background Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu karanlık kısımlarını foreground rengine çeviriyor. Sonra foreground renginde desenli bir tül perdenin arkasına saklıyor. İletişim kutusundan desen büyüklüğü ve tipi ( 3 ad. ) ile kontrast miktarını ayarlayabiliyorsunuz.

NOTE PAPER Filtresi :
Pürüzlü bir yüzey üzerine aynı malzemeden bir tabaka daha koyup bu tabakaya şekil verin. İşte bu filtre. Alttaki tabaka foreground Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu üstteki ise background renginde. Ancak dikkat : Aydınlık yüzeyler üst tabakaya alınıyor. İletişim kutusunda zemin kumluluk oranı Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu pürüzlerin belirginliği Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu üst tabakaya alınacak bölgelerin aydınlanma oranı ayarları var.

PHOTOCOPY Filtresi :
Kenarlara foreground Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu diğer alanlara background renklerini yerleştirip fotokopi taklidi yapıyor. İletişim kutusunda fotokopi çekim hassaslığı ( detail ) ve toner miktarı (Darkness) ayarları var.

PLASTER Filtresi :
Tuval üzerine boyayı sıvayıp tablo yapıyor. Aydınlık alanlar foreground Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu karanlık alanlar background renk alıyor. İletişim kutusunda sıvanın resme uygunluk ayarı (Image Balance) Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzuyumuşaklık ayarı ve ışık yönü ayarı mevcut.

RETICULATION Filtresi :
Resmi üstteki filtrelerde olduğu gibi 2 renge çevirip benekli bir doku ile kaplıyor.

STAMP Filtresi :
Resminiz damga halinde kazınmış Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu sonra kağıda damga basılmış gibi bir görüntü veriyor. Renklendirme üstteki filtreler gibi. İletişim kutusundan renk geçiş keskinliğini ve renk yumuşaklığını ayarlayabiliyorsunuz.

TORN EDGES Filtresi :
Bıçakla tuvali yırtarak tablo yapma şekli. İletişim kutusundan geçiş yumuşaklığı Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu resim hassasiyeti ve kontrastı ayarlayabiliyoruz.

WATER PAPER Filtresi :

Resminizin durgun suya vuran görüntüsünü oluşturur. İletişim kutusundaki fiber lenght resmin suda dağılmasını ayarlıyor. Ayrıca parlaklık ve kontrast ayarları da var.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 09-04-2011, 02:25   #23 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Filtreler / Stylize

DIFFUSE Filtresi :
Resmin pixellerini rastgele hafifçe kaydırır ve yarı saydam bir maddenin arkasından resme bakıyormuşuz gibi bir efekt oluşturur. İletişim kutusundaki Normal seçeneği tüm resme efekt uygulamamızı sağlarken Darken Only koyu renkli bölgelere Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu Lighten Only ise açık renkli bölgelere efekti uygular.

EMBOSS Filtresi :
Resmin kenar olan kısımlarını tesbit eder Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu renkleri değiştirip resimde bir yükseklik oluşmasını sağlar. İletişim kutusundaki angle değeri kabarıklığın açısal olarak yönü Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu Height kabarıntının yüksekliği Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu Amount ise resmin renk değerleridir.

EXTRUDE Filtresi :
Resmimizi 3 boyutlu bloklar veya piramitlere dönüştürür. İletişim Kutusundaki type seçeneğinden blok mu yoksa piramit mi istediğimizi işaretliyebiliriz. Size seçeneği blok veya piramidin taban ebadıdır.2-255 arası değişebilir. Depth seçeneği blok ve piramitlerin yüksekliğidir. 1-255 arası değişir. Eğer bu yükseklikler rastgele olsun derseniz random seçeneğini işaretleyin. Solid Front Faces seçeneği (Sadece blok için) blok yüzeyini bulunduğu resimle değil o bölgenin ortalama rengiyle kaplar. Eğer seçili bir bölgede çalışıyorsanız ve piramitlerin seçili bölge dışına çıkmamasını istiyorsanız Mask Incomplete Blocks seçeneğini işaretliyebilirsiniz.

FIND EDGES Filtresi :

Resmimizi elle ve kurşunkalemle çizilmiş gibi bir şekle sokar. İlginç bir filtre. Ben oldukça sık kullanıyorum. Hiç ummadığınız kadar güzel sonuçlar alınabiliyor.
å�Ÿå¸–地å�€: YalnizDusler.Com » Yeni Umutlara Yelken Açma Vakti. Sevgi Forumu. Aşk Forumu. I Love You Google :) Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu - Yalnız Düşler

GLOWING EDGES Filtresi :
Çalışma mantığı find edges ile aynı. Yanlız hem kenar kalınlıklarını ayarlamanıza izin veriyor Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu hemde parlaklığı (Edge Brightness) ve yumuşaklığı (Smoothness) ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca resmin bazı bölgelerini koyu renk dolduruyor.

SOLARIZE Filtresi :

Resmin pozitifi ile negatifini karıştırır. Bir fotoğrafçılık tekniğinin uygulanmasıdır. Uygun bir resminiz varsa sanat yapabilirsiniz.

TILES Filtresi :
Resminizi iletişim kutusunda verdiğiniz değerlere göre parçalara ayırır.Number of tiles seçeneği satır ve sütunlarda olacak minimum parça sayısıdır. Maximum offset ise her bir parçanın kendi boyunun %si olarak azami kayma mesafesidir. Kaymalardan sonra oluşacak boşluk nasıl doldurulsun ? 4 seçeneğimiz var. Background ve foreground malum..! Inverse Image orjinal resmin renklerini ters çevirir ve doldurur. Unaltered Image seçeneğinde ise altta orjinal resim kalır Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu parçalar üstünde kayar.

TRACE CONTOUR Filtresi :
Find Edges filtresi gibidir. Yanlız kenar çizgileri daha ince oluyor. Ayrıca geçiş bölgelerini iletişim kutusundaki level seçeneğinden resmin tonlarına göre belirleyebiliyorsunuz. Özellikle seçili bölgelere uygulandığında bazen çok ilginç sonuçlar alınabiliyor.

WIND Filtresi :
Yatay çizgilerle rüzgar efekti yaratır. İletişim kutusunda rüzgarın gücü wind Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu blast ve stagger seçenekleriyle belirlenir. Soldan veya sağdan rüzgar estirebilirsiniz.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09-04-2011, 02:26   #24 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Filtreler / Texture

Genelde bu filtre grubu resme bir doku ilavesi yapar. Güzel sonuçların alınabileceği enteresan bir gruptur.

CRAQUELURE Filtresi :
Resmin yüzey boyalarını çatlatarak eski bir tablo havası verir. İletişim kutusunda boya çatlaklarının sıklığı Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu derinliği ve ışık miktarını ayarlayacak seçenekler var.


GRAIN Filtresi :
Resim yüzeyine kum serper. İletişim kutusundan kum miktarını ve tipini seçebilirsiniz. Ayrıca kontrast ayarı da var.

MOSAIC TILES Filtresi :
Resminizi mozaik kaplama haline dönüştürür. İletişim kutusunda kaplama büyüklüğü Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu kaplama parçaları arasındaki derzlerin (grout) kalınlığı ve ışık miktarını ayarlayabiliyorsunuz.

PATCHWORK Filtresi :
Resminizi legolardan yapılmış bir hale sokar. İletişim kutusunda legoların ebadı ve birbirine bitişikliği ayarlanabiliyor.

STAINED GLASS Filtresi :
Resminizden vitray yapar. İletişim kutusundan vitray parçalarının büyüklüğü Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu parçalar arasındaki derzin kalınlığı ve ışık yoğunluğu ayarlanabiliyor.

TEXTURIZE Filtresi :
Resminize dokulu bir tuval ilave eder. İletişim kutusundan dokunun diş adım büyüklüğü ve derinliğini ayarlayabildiğiniz gibi ışığın resme vuruş yönünü ve doku çeşidini de seçebiliyorsunuz. İsterseniz kendi hazırladığınız bir dokuyu da ekleyebilirsiniz.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09-04-2011, 02:27   #25 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Filtreler / Other

Diğer gruplarda değerlendirilemiyen veya sizin tarafınızdan hazırlanacak filtreler bu grupta toplanmış.

CUSTOM Filtresi :
Kendi filtrenizi tasarlamanız içindir. Aslında çalışma mantığı basit. Resimde kırmızı işaretli hücre her bir pixeldir. Bu alana yazılacak sayı ile o pixelin parlaklık değeri çarpılır. Eğer istenirse bu hücreyi çevreleyen hücrelere de değer verilebilir ve komşu pixellere verilecek parlaklık ayarlanabilir. Bir pixelin parlaklık değeri ile yazdığınız sayı ile çarpılmış değeri toplanır Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu scale kutusundaki rakama (varsa) bölünür Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu sonuca offset kutusundaki değer (varsa) eklenir ve en sonunda bulunan değer o pixelin parlaklığıdır. Basit değil mi? Birkaç deneme yapın Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu kolay olduğunu anlayacaksınız.


DİTHER BOX Filtresi :

Kendi özgün desenlerinizi yaratmak için yapılmış bir filtre. Özellikle doku haritası yapmak için ideal. Ayrıca ek işlemler yapmak kaydıyla resminize desen ilavesi amacıyla da kullanabilirsiniz. İlave renk paleti yükleyebilir Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu çalışmalarınızı saklayabilirsiniz. Güzel bir yenilik.

HIGHPASS Filtresi :
En sert renk geçiş bölgeleri hariç parlaklıkları kaldırır. Geçiş bölgelerinin genişliği iletişim kutusundan ayarlanabilir.

MAXIMUM Filtresi :

Aydınlık alanları genişletip karanlık alanları daraltır.Aydınlatma alanı iletişim kutusundan ayarlanabilir.

MINIMUM Filtresi :
Maximum filtresinin tam tersidir. Karanlık alan ayarlanabilir.

OFFSET Filtresi :
Resmi x ve y ekseni boyunca kaydırır. İletişim kutusunda kaydırma miktarı ayarı mevcut. Ayrıca kaydırma sonucu oluşan boşlukların doldurulması için seçenekler var.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 25-06-2011, 11:27   #26 (permalink)
Avatar Yok
 
Standart

şeffaf boyama nasıl yapabilirim acaba


Xylyl isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 26-06-2011, 06:42   #27 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

özel mesajda belirttim =)


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu

Yeni Başlayanlar İçin Photoshop Klavuzu konusu, TEKNİK & ELEKTRONİK / Grafik ve Photoshop forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Photoshop İçin GLitter SÜKÛT Grafik ve Photoshop 25 05-03-2011 01:06
Yeni Başlayanlar İçin Vücut Geliştirme Diyetleri ´ λŋтiьioтiף ´ Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 18-12-2010 06:10
Banyolar İçin Yeni Trendler sezgi Ev Dekorasyon 1 25-11-2010 03:56
Beylerin Zor Durumlarindan Kurtarma Klavuzu mormavi Erkekler 0 18-04-2010 05:23
Yeni Anneler İçin İyi Uyku Tüyoları ... daywest Gebelik 0 30-05-2009 06:37

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:38 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats