bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Güzel Sözler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 30-01-2014, 06:03   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Hatimle ilgili güzel sözler

Hatimle ilgili güzel sözler - hatimle ilgili sözler


Yâ Rabbi! Okuduğumuz hatm-i şerifi dergah-i ulû»hiyyetinde kabul eyle. Kur’an-ı Kerim'in her harfi için bizlere sevap yaz. Okurken yaptığımız hataları bağışla tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur'an-ı Kerim'i kalblerimize nur eyle Cennet yolumuzu aydınlat.

Yâ Rabbi! Biz ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız sana yalvarır ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.

Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize Senin hoşnutluğunu kazandıracak kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!

Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından sağlık ve dirliğimizin bozulmasından beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!

Yâ Rabbi! Bizleri Kur'ân'ın hidayeti ile yola getir. Onun faziletiyle derecelerimizi yükselt. Kur’an-ı Kerim'in tilavetiyle günahlarımızı affet.

Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle Yâ Rabbi!

Ey yerleri ve gökleri yaratan gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Gerçek bilir ve bildiririz ki Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü bütün azalarımızı sönmez sonsuz nurunla aydınlat.

Yâ Rabbi! Bize küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi yolunu şaşıran ve saşırıtanlardan değil hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.

Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine ta'rifsiz derecede muhtacız. Ey her şeye Kadir gönüllere şifa veren Allah’ım! Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.

Yâ Rabbi! Maksadımız Sen’sin. Biz her isimizde Seni her şeyde Seni kasd ederiz. Yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de Senin bizden razı olmandır. Bizi sevgili kullarından eyle Allah’ım!

Yâ Rabbi! Bizleri iyilik yaptığında sevinen kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.

Yâ Rabbi! Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.

Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden imandan doğruluktan Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!

Yâ Rabbi! Bizleri verdiğin ni'metlere karsi sükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil bol bol hamd eden kullarından eyle üzerimizden nimetlerini eksiltme Allah’ım!

Allah’ım Son nefesde ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resû»lüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû» ve Resû»lüh" diyerek ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!

Hâsıl olan sevabı; Hazret-i Adem'den Hazret-i Fahr-i Alem Muhammed Mustafa sallAllahüaleyhi ve sellem'e kadar gelip geçen bütün Peygamberan-i ilzam ve Rusû»l-i kiram aleyhim'üssalâtü vesselam hazretlerinin ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik ikram eyle Yâ Rabbi!

û‚I-i Ezvac-i Tahirat ashab-i Güzin Ensar ve Muhâcirin Tabi'iyn Tebe'i-tabi'iyn Eimme-i Müctehid’in ridvânullahi tealâ aleyhim ecma'iyn hazretlerinin de ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik. Sen vâsıl eyle yâ Rabbi!.

Müfessirin muhaddisin muhakkikin ulema-i amilin kurra-i kâmilin meşâyih-i vasilin sulehâ-i salihin ağniyâ-i şâkirin fukara-i sâbirin gurebâ-i müslimin hattatin huffaz tullab ve cemi-i hamele-i Kur’an-ı Kerim nevverAllahü merâkidehüm ve ce'alel cennete me'vahüm efendilerimizin de ervah-ı pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik Sen kabul eyle Yâ Rabbi!

Bütün ehl-i imam ile Ehlullah'in ve Evliyaullah'in da ervah-i pak-i tayyibelerine hediyye eyledik Sen vasil eyle Yâ Rabbi!

Velhâsıl; şu âna kadar dâr-i Dünyâ'dan dar-i Ukba'yâ irtihâI ve intikal eden bütün mü'minin-i mü'minat; müslimin-i müslimat ma'sû»min-i ma'sû»mat mazlumin-i mazlumât kaffe-i ehl-i imanin da ruhlarına hediyye eyledik Sen kabul eyle Yâ Rabbi!

Cümlemizin kalbine İslam nurunu Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla bizleri Müslüman olarak yaşat Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve û‚hiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız û‚hiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!

Yâ Rabbi! Habib'in Muhammed Mustafa Kitab’ların bütün sevdiklerin yüzü hürmetine bizleri dergah-i bârigâh-ı ulû»hiyyetinden bos çevirme duâlarımızı kabul eyle yâ Gafur u yâ Gaffâr.

Amin Amin Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.

Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifû»n ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Hatimle ilgili güzel sözler

Hatimle ilgili güzel sözler konusu, FORUM GENEL / Güzel Sözler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: hatimle ilgili güzel sözler, hatimle ilgili sözler, kuran ı kerim hatimle ilgili şiir, guzel hatimli sozler, hatımle ılgılı guzel sozler, hatimle ilgili sozler, hatimle ilgili espriler, kaffee li guzel sözler, hatimle ilgili guzel sozler, kurani hatimle ilgili kissalar, hatimle ilgili ozlu sozler, hatimle ilgili kısa sözler, hatimle ilgili elif şiiri, hatimle ilgili kıssalar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Güne güzel başlamakla ilgili güzel sözler elif Sevgi ve Aşk Mesajları 0 17-07-2013 01:37
Ateşle ilgili güzel sözler elif Güzel Sözler 0 21-06-2011 02:07
Rahatlıkla ilgili güzel sözler elif Güzel Sözler 0 20-06-2011 06:10
Şeref ile ilgili güzel sözler elif Güzel Sözler 0 20-06-2011 06:00
Ramazan ayı ile ilgili güzel sözler elif Dini Mesajlar 0 20-06-2011 01:10

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:31 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats