bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Güzel Sözler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 21-06-2011, 02:10   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Deniz Gezmişin sözleri

Deniz Gezmişin sözleri

Deniz Gezmişin sözleri
Deniz Gezmişin söylediği sözler

* (İdam sehpasında)Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun Emperyalizm!
* Ben Amerikan emperyalizmine Sovyet revizyonizmine Romen soytarılığına Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim.
* İddianameye karşı diyeceklerim mevcuttur iddianame kelle istemek için hazırlanmıştır. Yapılan tahliller yanlıştır hatalıdır değerlendirmeler keza isabetsizdir. Yalnız biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen Türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz ve Türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız.. Bu sebeple ölümden çekinmiyoruz.
* Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye'nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.
* Öteden beri arz etmiş olduğum gibi bu ülkede Anayasa’yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa’yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa’nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa’yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. f o rumdaşİddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdırTürkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşıreformlara karşıdır.
* İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve 'halka ve orduya karşı kullanırım' şeklinde beyanda bulunmadım.
* Onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya alışmışlardır. Bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dahil sizlersiniz.Ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik.
* 35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındaykenbizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür.Mustafa Kemal sağ olsaydı çok şaşırırdı.Hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir.Anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık.Bu sebeble anayasal bir davranışta bulunduk.
* (Son mahkeme savunmasında)Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.
* Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!
* (İddianamede)Fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlarönceleri Atatürkçü geçinirkenonun fikir ve şahsiyetinide küçük görmeye başladılar.Sadece Mustafa Kemal tarafını beyan ediyorlardı. şeklinde bir cümle mevcuttur.Bunu kesin olarak reddediyorum.Asla Kabul etmiyorum.Diğer yurtseverlerde bunu kabul etmezler.Bu kasten tahrif edilmek isteniyor.Gerçekler örtülmek isteniyor.Bu cümle art niyetle hazırlanmıştır.Bu memlekette Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsaonlarda bizlerizsahip çıkmayanlar da ortadadır.Anayasanın uygulanmasını isteyenler gene bizleriz anayasayı uygulatmayan yavuz kimselerse hala ortadadır. Ve o kişiler bugün bizim kellemizi istemektedirler.
* Biz stratejik olarak düşüncemizi hiçbir zaman saklamayız.Hangi şartlar altında olursak olalımbunu açıkça söyleriz.Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz.Nasıl burada namluların ve dibçiklerin gölgesi altında konuşuyorsakdüşüncemizi herzaman açıkça ifade ederiz.Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizide temize çıkartacaktırbunada inanıyoruz.
* Profesyonel devrimci bügünün Türkiye'sinde kendini hayatı boyunca Türkiye'nin bağımsızlığına adayan kimsedir.
* Türkiye'nin bağımsızlığından başka birşey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk.Varlığımızı Türkiye adına armağan ettik.Bunun aksini iddia edenler vatan hainidir.
* Sen bir kulsun kul olarak kalacaksın.(Kayseri valisine)
* Her ölenbir kişilik ölümünü ölmüş.(Vietnam'da ölenler için)
* Ne İbo'yla ne de arkadaşlarıyla fikir mücadelesini kazanamazsınız. Ben de kazanamam. Kıvırırlar O yüzden onları susturmanın tek yolu vardır: Ağızlarını açtıkları anda ağızlarına ağızlarına vurun!


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Deniz Gezmişin sözleri

Deniz Gezmişin sözleri konusu, FORUM GENEL / Güzel Sözler forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Harika deniz yıldızı resimleri-Deniz yıldızı fotoğrafları gizem Hayvan Resimleri 0 21-06-2009 02:26
Deniz Ünel biyografi-Deniz Ünel Kimdir? elif Türkiye'den Biyografiler 0 08-07-2008 03:56
Deniz Seki Biyografi-Deniz Seki Kimdir? elif Türkiye'den Biyografiler 0 07-07-2008 03:23
Deniz Arcak Biyografi-Deniz Arcak Kimdir? elif Türkiye'den Biyografiler 0 07-07-2008 03:22
Deniz Gezmiş Biyografi-Deniz Gezmiş Kimdir? elif Türkiye'den Biyografiler 0 29-06-2008 03:30

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:18 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats