Bakimliyiz.Com

-   Güzellik Önerileri (http://www.bakimliyiz.com/guzellik-onerileri/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Vazelin dudakları dolgunlaştırır mı (http://www.bakimliyiz.com/guzellik-onerileri/129917-vazelin-dudaklari-dolgunlastirir-mi.html)

ebush 04-09-2013 09:30

Vazelin dudakları dolgunlaştırır mı
 
Vazelin dudakları dolgunlaştırır mı-Vazelin dudak bakımı-Dudaklara vazelinEller ve ayaklar için
– Daha yumuşak eller için, haftada 1 veya 2 kez ellerinizi 5-10 dakika ılık süte batırın. Sütün içinde bulunan laktik asit cildinizi nemlendirir ve ellerinize yumuşaklık kazandırır.

- Ellerinizin yaşlanmasını geciktirmek istiyorsanız, özellikle yaz aylarında mutlaka güneşi bloke eden bir kremle koruyun. Böylece ileriki yaşlarda oluşabilecek lekeleri azaltacak ve genç görünmenize neden olacaktır.

- Düzenli pedikür yaptıramayacak kadar yoğunsanız, yürüyüşe çıkmadan önce (spor çorap giydiğiniz zaman) ayaklarınıza bol vazelin sürün. Yürüyüşünüz bittiğinde ayaklarınızın beslenmiş ve rahatlamış olduğunu fark edeceksiniz.

- Ayaklarınız kuruyorsa, bol krem sürün (vazelin tavsiye edilir!). Sonra bir çift pamuklu çorap giyerek nemin içeride kalmasını sağlayın. Bu işi yatarken yapmak çok yararlı ancak çoraplarla uyumakta sıkıntı yaşıyorsanız size bir ipucu: çorabınızın parmak kısmını kesin, böylece ayaklarınız hava alırken yumuşayacak.

- Ayak topuklarınızdaki sertliği gidermek için bir ev reçetesi: ılık su dolu bir leğenin içinde 2 poşet yeşil çayı demleyin. Yarım litre ılık süt ilave edin. Ayaklarınızı 30 dakika bu karışımın içinde tuttuktan sonra ponza taşı ile ovup, nemlendirici bir krem sürün.

- Nasırlardan kurtulmak için ayaklarınızı birkaç dakika ılık suda tutun. Eczanelerde reçetesiz olarak hazırlanabilen %20 Carmol ve %12 Amlactin karışımı olan krem veya losyonu masaj yaparak ayaklarınıza iyice yedirin. Bu karışım tabanlardaki sert keratin tabakasını yumuşatır.

Dudaklarınız bir çok kötü faktörün etkisiyle güzelliğini yitirebilir. Bunun yanında düzenli bir dudak bakımı ile muhteşem dudaklara sahip olma imkanınız da vardır. Cildin her noktası gibi dudaklar da bakıma ihtiyaç duyarlar. Eğer kişisel bakımınıza önem veriyorsanız dudak bakımınızı ihmal etmemelisiniz.


1

Dudaklarınızdaki ölü deriyi kaldırmak için basit bir işlem yapabilirsiniz. Her sabah dişlerinizi fırçalarken biraz da dudaklarınızı fırçalayın. Böylece ölü deri tabakasını kaldırmış olursunuz.
Alternatif olarak, kuru bir bez ile de aynı şeyi yapabilirsiniz. Ölü deriyi kaldırmak dudak bakımı için çok önemlidir.

2

Eğer gerçekten kuru dudaklara sahipseniz bunu tolore edebilmek için dudak kremi kullanın. Kuru dudaklar sürekli çatlar ve acı verir. Ayrıca genel görünüm için de hoş bir etki bırakmaz. Bu nedenle dudak kremi kullanmanızda fayda olacaktır.

3
Kuru, çatlamış dudaklarınız için vazelinle dudak bakımı yapabilirsiniz. Ayrıca dudak parlatıcısını rujun altında kullanmanız daha uygun olacaktır. Hatta eğer varsa dudaklarınızı korumak için ruhunuzu uygulamadan önce dudak kremi sürün. Dudak kremi ayrıca rujunuzun daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Misafir 04-01-2015 07:17

istediğim cevabı alamadım


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:21 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.