bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Güzellik Önerileri

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 04-05-2010, 01:36   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....Fondöten Nasıl Sürülür Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....Fondöten

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Fondöten Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önem taşır. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalı; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek daha doğru olur. Fondötenin her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekir.

Uygulama:

1- Fondöten için ideal renk Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... doğal cilt tonunuzun 1- 1 Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....5 ton açığıdır. Bu tonu yakalamak için en iyi yöntem alacağınız fondöteni çenenizde denemenizdir. Teninizle hiç bir ton farkı oluşturmuyorsa doğru rengi buldunuz demektir. Karar vermeden önce bir kez de gün ışığında kontrol etmeyi unutmayın.

2- Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar. Uygulamadan önce fondöteni avucunuza alıp ısıtın. Yüzünüzün ortasından başlayıp kenarlara doğru uygulayın.

3- Profesyonel bir sonuç istiyorsanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin. Hafif Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... belirsiz bir makyaj için sünger Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... daha etkili ve kapatıcı bir makyaj için ellerinizi kullanın.

4- Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.

5- Fondöteninizin yüzünüzde bir maske gibi durmasını önlemek için alnınıza Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... burnunuza Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.

6- Fondöteniniz fazla olduysa Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... evdeyseniz küçük bir süngeri suyla nemlendirin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... üzerine bir parça nemlendirici krem dökün ve yüzünüzde bastırmadan dolaştırın. Evden çıktıktan sonra fark ettiyseniz Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... en yakın tuvalete gidin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... ellerinizi ıslatıp yüzünüze hafif hafif vurarak teninizi nemlendirin ve bir kağıt mendili yüzünüze koyup fondöten fazlasını alması için bir kaç dakika bekleyin.

7- Diğer uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre bekleyin.

8- Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün.

Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ( concealer ) ile bu hataları düzeltmek gerekir.

Kusur Kapama:

Burnunuz uzunsa... Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın.

Burnunuz genişse... Gölge ve ışığı kullanın: burnunuzun üzerine (burun kemiğiniz boyunca) daha açık tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok edin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... mat bir pudrayla pudralanın.

Çeneniz çok küçük ve içeri doğruysa... Çenenize (dudak altınıza kadar) açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... göz makyajınıza önem verin.

Çeneniz çok çıkıksa... Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir.


Kozmetik Pudra Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Pudra makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. pudralar Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Toz Pudra ve Kompakt Pudra olmak üzere iki formdadır. Toz pudralar Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

Uygulama:

1- Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin. ( Ponpon yoksa Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... bir pamuk pedin arasını açıp biraz toz pudra koyarak geçici bir ponpon yapabilirsiniz. ) Ama eğer fırça kullanacaksanız; fırçanızı pudraladıktan sonra Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüzünüze sürmeden önce Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... fazlasını almak için mutlaka üfleyin. Aksi halde unlanmış bir görünüme bürünürsünüz

2- Pudrayı hafif vuruşlarla Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.

3- Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.

4- Pudranız Toz pudra ise Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... içine bir miktar sedefi pudra ekleyerek daha aydınlık bir ten yaratabilirsiniz.Kozmetik Kapatıcılar: Kusur Kapama

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Kozmetik Kapatıcılar

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Kapatıcılar Stick ve Likit olmak üzere iki formdadır. Stick kapatıcılar daha kapatıcı ve kullanımı daha pratiktir. Ama likit kapatıcılara göre daha yağlıdır. Bu durumda cildiniz kuru veya normal ise stick Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yağlı ve akneli ise likit kapatıcıları tercih edin.

Kusur Kapama:

- Pigment lekelerini kapatmak için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... önce hafif bir arındırma yapın. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı lekelerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu işlemi lekeler hafifleyene dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken lekelerin sınırını belirginleştirmemek için etrafına doğru biraz taşırın. fondöteninizi sürüp Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... pudralanın.

- Cildinizdeki kızarıklık ve sivilceler için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.

- Kırışıklıklar için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... cilt tonunuzdan 1-1 Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürün. kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp teninize yedirin. fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

- Göz çevresindeki çizgileri kapatmak için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kapatıcı bir kalemle veya ince bir fırçayı kapatıcınıza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarınızla üzerlerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Dikkat: kapatıcınız fondöteninizden daha açık tonda olmalı.


Allık nasıl sürülür?


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Allık

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Allık Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır. Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin.

Uygulama:

1- allığınızı uygularken... Yüzünüz...
- yuvarlaksa Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanaklardan şakaklara doğru üçgen;
- ovalse Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanakların üzerine dairesel;
- kare veya dikdörtgense Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanakların üzerine yatay;
- uzunsa Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanakların hemen altından yatay ve hafif yukarı doğru uygulayın.

2- Gülümseyin ve allığı yanağınızın en yüksek noktasına sürün.

3- Yoğun görünmemesi Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... ayrı bir bölüm gibi durmaması için rengi azar azar ve fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uygulayın.

4- Yüzün dışına doğru Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... dairesel ve hafif hareketlerle uygulamayı sürdürün.

5- Görünümde bütünlük sağlamak için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... fırçanızı burun ucu Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çene ve alnınıza da hafifçe dokundurun.

6- Renginiz çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltın.

Kusur Kapama:

Yuvarlak yüzü uzun göstermek... Yüzünüzün daha ince görünmesi için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... şakaklarınıza Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

Göz Kalemi Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Eyeliner ve Göz Farı


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Göz Kalemi Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Eye-liner Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Göz Farı
Göz Kalemi Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Eye-Liner ve Göz Farı göz makyajının değişmez elemanalrıdır. Göz ve Göz cildi son derece hassastır. Bu nedenle göz için seçeceğiniz malzemelerin bu alanda profesyonelleşmiş marka olması önemlidir. Göz için kullanabileceğiniz hiçbir ürünü pazardan almayınız!


Çıkık Göz Makyajı

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Çıkık Gözler:

Çıkık Gözler için en önemli ayrıntı Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... göz kapağı daha ön planda ve şiş göründüğü için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... göz kapağını geriye çekecek şekilde bir makyaj uygulanması gerektiğidir.

1- Çıkık Göz Makyajında öncelikle göz kapağına koyu renkli mat bir far sürülür.

2- Gölge far göz kapağı üzerinde yoğunlaşır ve soluklaşarak kaşlara doğru çıkar.

3- Göz kapağı kıvrımı koyu bir hat şeklinde belirginleştirilir.

4- Göz kalemi gözün üstüne kalın ve alt bölümde gözün içine sürülür.

5- Çıkık Göz Makyajı: Rimel sadece üst kirpiklere sürülür.


Çukur Gözler

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Çukur Gözler:
Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak Çukur Gözler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çukur özelliğinden kurtarılarak daha belirgin hale getirilir. Ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir.

1- Çukur Göz Makyajı: Kaş altlarına orta koyu renkte bir far ve göz kapağı üstüne açık Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... pastel tonlarda astar far sürülür.

2- Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapılır.

3- Kalem ve eye-liner gibi uygulamalar sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulanır.

4- Göz içine beyaz kalem sürülür.

5- Çukur Göz Makyajı: Rimel üst bölüme yoğun Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulanır.

Küçük Gözler / Küçük Göz Makyajı

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Küçük Gözler

Küçük gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için amaç bu küçük gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha belirgin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... iri hale getirmektir.

1- Küçük Göz Makyajı: Göz kapağına açık renkli astar far sürülür ve orta koyulukta mat bir far kullanılarak gölge yapılır.

2- Far göz kuyruğu üstünde yoğunlaşmalıdır.

3- Kirpik üzeri ve kaş altları açık renkli far kullanılarak aydınlık bırakılmalıdır.

4- Beyaz renkli kalem göz içine sürülür.

5- Küçük Göz Makyajı: Alt ve üst kirpikler yoğun bir şekilde boyanır.

Yuvarlak Gözler

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Yuvarlak Gözler:

Yuvarlak gözler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüze şaşkın bir ifade verir. Yuvarlak Göz Makyajı için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... gölgelendirme gözün dış kısmında yapılarak Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüze şaşkın bir ifade veren yuvarlak göz yapısı olabildiğince badem göze yaklaştırılır.

1- Yuvarlak Göz Makyajı: Göz kapağına astar far sürülür.

2- Göz çukuru kısmına koyu renk far uygulanır Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... dışa doğru kaşa paralel uzatılır ve kaş yayına doğru renk olarak arttırılır.

3- Göz kapağı kıvrımı belirginleştirilir.

4- Alt ve üst kirpik diplerine çizilen çizgiler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kuyruk kısmında dışa doğru uzatılmalıdır.

5- Alt ve üst kirpikler dış Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... uç noktalarda belirginleştirilir.


Düşük Gözler / Düşük Gözler

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Düşük Gözler:

Düşük Gözler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kişinin daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Çünkü düşük göz kapakları gözün renkli kısmını örter.. Düşük Gözler için göz kapaklarını daha belirsiz hale getirip Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... gözü ön plana çıkarıcı işlem yapılmalıdır.

1- Düşük Göz Makyajı: Mat ve koyu renk astar far uygulanır.

2- Orta koyulukta mat bir gölge farla göz pınarından Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kaşın orta bölümüne doğru çıkarılır.

3- Far kirpik üstlerinde iyice açılır ve yukarı çıktıkça koyulaşır.

4- Genellikle kalem uygulanmaz ya da çok ince uygulanır.

5- Altta göz ucundan yukarı doğru hafif gölge yapılır.

6- Düşük Göz Makyajı: Sadece üst kirpikler boyanır.

Yakın Gözler

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Yakın Gözler:

Yakın Gözler için gözlerden çok gözün kuyruk kısmının dikkat çekmesi gerekmektedir. Yakın Göz Makyajı için kaşlar kontrol edilerek birbirinden uzaklaştırılmalıdır.

1- Yakın Göz Makyajı: Astar far tüm göz kapağına uygulanır Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... göz iç ucundan ortaya dek açık renk Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... ortadan dış kısma dek koyu renk boyanır. Sınırları yok etmek için iki renk birbirine yedirilir.

2- Kalem ve eyeliner gözün iç ucundan değil Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... biraz daha geriden başlanarak sürülür.Gözün dış ucundan dışarı ve yukarı doğru taşırılır.
Uzak Gözler


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Uzak Gözler:

Uzak Gözler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... karşınızdaki kişi üzerinde genellikel onalrı dinlemediğinzi zilenimi yaratır..
Uzak gözler için makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almalıdır..

1- Uzak Göz Makyajı: Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak amacı ile açık renk far sürülür.

2- Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha belirgin hale getirilir.

3- Kirpik diplerine çekilen çizgi bu bölümde sert hat oluşturmayacak şekilde kalın uygulanır.

4- Astar far uygulandıktan sonra sürülecek gölge far Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... burun kökünden kaşlara doğru çıkartılır ve bir yay çizilerek göz kapağına inilir. Gözün uç kısımlarında renk açılmalıdır.


Kusursuz Kirpikler

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Rimel

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Rimel Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... bakışlarınıza yoğunluk Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... anlam ve güç kazandırır. Yorgun görünümü bir anda yok eder Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... canlılık verir. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kirpiklerinizi uzatabilir Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin!

Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.

Uygulama:

1- Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın.

2- Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

3- Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... daha sonra ikinci katı uygulayın. Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

4- Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

5- Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

Kusur Kapama:

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

- Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin.

- Kirpikleriniz uzun görünsün istiyorsanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.

Yorgun ve uykusuz gözler:

- Yorgun ve uykusuzsanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... alt kirpiklerinizi rimellemeyin; daha yorgun görünürsünüz.


Dudak Şekillerine Göre Makyaj /Dudak Makyajı / Dudak Bakımı

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... Ruj


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....Ruj Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayacak güçtedir. Renk seçiminiz zevkinize Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kıyafetinizin rengine ya da moda renklere göre değişse de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.Dudaklarınız dolgunsa Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin. İnce ise Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... koyu renkli parlak rujlar kullanın.

Uygulama:

1- Rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin. Dudak kaleminizin ucu iyice açık olmalı.

2- Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun. Böylece hem rujunuzun ömrü uzayacak hem de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız görünmeyecektir.

3- Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Kaynakwh: Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

4- Kalıcılığını artırmak için ilk katı sürdükten sonra fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün.

5- Işıltılı görünüm için Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... dudaklarınızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı dokundurun.

Kusur Kapama:

Dudaklarınız çatlamışsa: Ruj sürmeden önce nemlendirin ve çok koyu tonlar kullanmayın.

Dolgun dudaklar…
- Dudak kenarlarınıza hafifçe fondöten sürün.

- Dudaklarınızı Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen altından Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... alt dudağınızın ise hemen üstünden çevreleyin.

- Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Mat rujlar tercih edin. Ruju fırça ile uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız. ince dudaklar…

- Dudaklarınızı Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle doğal çizgisinin tam üstünden çevreleyin.Kaynakwh: Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

- Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Parlak ve açık renkler kullanın. Koyu renkler dudak hacminizi küçültür. Koyu renk kullanmak zorundaysanız Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... dudaklarınızın ortasına daha açık bir renk veya parlatıcı sürün.


Asimetrik dudaklar…

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
- Dudaklarınızı Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle daha dolgun olan kısımda doğal çizgiye sadık kalarak; ince kısımda ise doğal çizginin üstünden çevreleyin.

- İki tarafın da eşit olmasına özen gösterin.

- Mat bir rujla dudaklarınızı boyayın. Dilerseniz Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... bir kat
parlatıcı da sürebilirsiniz.
Oval Yüz Makyaj Teknikleri


Oval Yüz

İdeal yüz şekli olarak benimsenen oval yüz Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanaklarda genişleyip Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çenede incelen yüz şeklidir. Oval yüz için düzeltme gerektirmeyen tek yüz şeklidir diyebiliriz.
Diğer yüz şekillerine yapılan tüm müdahaleler Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüzü ovale yaklaştırmak içindir. Bu yüz şeklinde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken tek husus köşeli çizgilerden kaçınmaktır ve çizgiler olabildiğince yuvarlak uygulanmalıdır.
Jessica Alba Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... mükemmel yüz hatlarıyla oval yüz için çok iyi bir örnektir..
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....Resimi büyültmek için tıklayın. Orjinal Boyut: 1024x768 Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....Yuvarlak Yüz Makyaj Teknikleri


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Yuvarlak Yüz
( Yuvarlak Yüz Lindsay Lohan'ın makyajını dikkatle inceleyin)
Yuvarlak yüzlerde daha anlamlı bir ifade elde etmek için yüzün dış bölümlerine mutlaka müdahale edilmelidir. Özellikle çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilmelidir. Bu tür işlemleri yapabilmek için cilt rengine uygun açık ve koyu olmak üzere iki fondotene ihtiyaç vardır. Yüze ten rengine uygun fondöten uygulandıktan sonra baz fondötenin 1 Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....5 - 2 ton koyusu ile geriye çekmek Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... görüntüsünü yumuşatmak istediğimiz kısımlar gölgelenir.

Yüzün üst bölümünde Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kulak kenarından başlayarak alnın iki tarafına gölgelemeler yapılır.

Alt kısımda ise Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... kulağın yüze bitişik olan üst bölümünden çeneye kavisli gölge yapılır.

Sonraki aşamada kulak memesinden başlayarak Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölge yapılır. Bu işlem elmacık kemiklerini belirginleştirerek yüze daha anlamlı bir ifade katacaktır.

Yuvarlak yüzlerde allık elmacık kemiği üzerinden yanlarda gözün dış ucuna doğru Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak şekilde sürülür.

Yuvarlak yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için ruj canlı sürülmelidir Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... ayrıca kaşlar ve gözler çekik boyanmalıdır.Kare Yüz Makyaj Teknikleri

Kare Yüz

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Kare yüzlerde Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... yüze daha yumuşak bir ifade vermek ve yüze sertlik katan açıları ortadan kaldırmak için dikkat yüzün orta bölümüne çekilmeli ve bunun için de canlı renkler kullanılması gerekmektedir.

Öncelikle yüze ten rengine uygun bir fondoten uygulanır.

Yüzün üst bölümünde 1- 2 ton koyu diğer fondöten kullanılarak saç diplerinden başlayarak Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... şakaklara doğru kavisli bir gölge yapılır.

Daha sonraki alt bölümde ise kulağın üst kısmından Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çeneye doğru inen yay şeklinde gölge yapılmalıdır.

Çeneye aydınlatıcı tatbik edilir Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... ayrıca gözün dış kısmına ve uç yanak kemiği üzerine de aydınlatıcı sürülür.

Dudaklar canlı boyanır ve allık yuvarlak yüzlerdeki gibi üçgen şeklinde uygulanır.


Uzun Yüz Makyajı

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Uzun Yüz
Uzun Yüzlerde daha canlı ve derin bir ifade elde etmek için yapılacak işlemin yüzdeki düz görüntünün giderilmesine yönelik olması gerekmektedir.
Yüzdeki uzunluk alın ya da çene bölümünün genişliği ya da burun dudak arasının genişliğinden kaynaklanabilir. Bu bölümlerin daha az dikkat çekmesi için doğru bir gölgeleme yapılarak geri çekilmesi gerekmektedir.

Her zaman olduğu gibi yüze ten rengine uygun fondöten uygulanır. Özellikle alın ve çene bölümü yatay bir şekilde 1-2 ton koyu fondöten kullanılarak gölgelenir.

Allık elmacık kemiği üzerinden kulağa doğru yatay bir şekilde sürülür.

Kaşlar Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... gözler ve dudakların yatay boyanması daha iyi sonuç verecektir.

Ayrıca alın üzerine bırakılan perçem ve kaküller de uzun yüzlerde hoş bir ifade oluşmasına yardımcı olacaktır. Uzun yüzlerde boyama ve gölgeleme işlemlerinin genellikle yatay uygulanmasının sebebi yüze enine doğru çekilmiş bir görüntü vermek içindir.


Üçgen Yüz Makyaj Teknikleri

Üçgen Yüzler
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....
Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Düz Üçgen Yüz

Düz üçgen yüzlerde alın bölümü dar Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çene bölümü geniştir Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... dolayısı ile alın bölümünü ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanarak aydınlatmalı alın bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanarak gölgelemeliyiz.

Koyu fondöten ile tam kulak altından aşağı çeneye inilerek ve yanak çukuruna doğru gölgeleme yapılır. Gölgeler çene altından boyna doğru devam edip iyice dağıtılmalıdır.

Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak bir şekilde uygulanır. Kesinlikle köşeli hatlar yapılmamalıdır.

Alın dar olduğu için kaşlar ve gözler birbirine uzak ifade verilecek şekilde boyanır.

Ters Üçgen Yüz

Bu yüz şeklinde alın bölümü geniş Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çene bölümü dardır. Dolayısı ile alın bölümünün daraltılıp ki bunu 1-2 ton koyu renk fondöten kullanarak gölgeleme işlemi ile yapabiliriz Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... çene kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi gerekmektedir. Belirgin hale getirmek istediğimiz bölümler için de açık renk fondöten yardımı ile aydınlatma işlemi yapabiliriz.

Alın koyu renk fondöten ile her iki yanına gölgeleme yapılarak daraltıldıktan sonra belirgin ve göze çarpan görüntüsü dengelenmiş olur. Ardından açık renk fondöten ile kulak memesinden yanak çukuru ve çeneye doğru aydınlatma işlemi yapılır ki böylece dar olan çene daha belirgin bir hal alır.

Alın geniş olduğu için gözler ve kaşlar birbirine yakın ifade verecek şekilde boyanır.

Allık elmacık kemiği üzerinden ve gözün uç bölümüne doğru elips şeklinde uygulanır.


Köşeli Yüz Makyaj Teknikleri

Köşeli Yüz

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Köşeli yüzlerde kare yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Bunun için koyu renk fondöten kullanılarak gölgeleme yapılır. Ortaya çıkması istenen kısımlar ise açık renk fondöten kullanılarak aydınlatılır.

Kaşlara yuvarlak bir form verilmesi yüzü yumuşatacaktır.

Ruj kullanımında alt dudak daha ensiz Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... üst dudak ise daha dolgun gözükecek şekilde boyanır.

Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak tatbik edilir.

Köşeli yüzlerde elmacık kemikleri çıkık ise gölgeleme yapılarak daha yumuşak bir ifade verilebilir.

Netten alintiKonu mormavi tarafından (04-05-2010 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir..
mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
handan (04-05-2010)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey....

Genel Olarak Makyajla ilgili Hersey.... konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Güzellik Önerileri forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sevmekle Baslar Hersey mormavi İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 2 02-04-2010 09:33
Bir Gun Bitecek Hersey mormavi Resimli Şiirler 3 22-10-2009 12:18
Gebelikle ilgili genel şikayetler Bkmlyz Gebelik 0 01-02-2009 05:15
Genel olarak şiddet ve saldırganlık Bkmlyz Psikoloji 0 06-07-2008 01:36
Gebelik ile ilgili genel bilgiler Bakimliyiz Gebelik 0 07-03-2008 03:57

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:56 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats