bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Güzellik Önerileri

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 03-03-2011, 04:47   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Meme estetiği fiyatları nekadardır?

Meme estetiği fiyatları nekadardır?

Daha önce ameliyat olmuş hastalarla görüşmekhastaların ameliyat öncesi-sonrası fotograflarını görmek ameliyat olacak hastaya fikir verebilir.Ancakameliyatın tekniği ve kullanılacak protezin türü her hasta için farklı olacaktır.
Ameliyat öncesi görüşmede;yapılacak ameliyatın tekniğine ve kabaca uygulanacak protezin hacmine karar verilir.

Protez büyüklüğü
Meme protezinin hacmini belirlemede;kişinin isteğiboyu-kilosu-omuz genişliği mevcut memelerinin durumu ve göğüs kafesinin yapısı önemlidir.
Memeler;yağ ve meme dokusundan meydana geldikleri için;büyüklükleri kilo ile yakından ilişkilidir.
Memelerdeki mevcut şekil ve büyüklük hedeflenen protezin hacmini ve ameliyat tekniğini belirleyecektir.
Kişinin meme hacmi kullandığı sütyen ölçüsüne göre;75-80 ya da 32-34 inç ve ABCDE cup (kap) olarak tariflenir.75-80 ya da 32-34 inç memenin altından geçen göğüs çevresinin uzunluğudur.ABCDE ise meme ucundan geçen göğüs çevresi uzunluğunun meme altından geçen göğüs çevresi uzunluğuna farkıdır.Bu fark ortalama 10 cm olduğunda A cup17 cm olduğunda B cup23 cm olduğunda C cup29 cm olduğunda D cup ve daha fazla olduğunda E cup denir.
Meme alt kenarındaki iç-dış yarı çap uzunlukları ve meme projeksiyonu dediğimiz meme ucunun göğüse olan uzaklığı ölçülerek bilgisayar programı ile de meme hacmi hesaplanabilir.
Protez ameliyatları cup değerini değiştirir.Örneğin 75 A olan bir memeameliyat sonrası 75 B veya 75 C olur.
Ortalama olarak her cup arasında 150 cc fark vardır.
Meme büyüteme ameliyatlarında ideal proteze karar vermede; ameliyat sırasında örnek protezleri deneyerek yerleştirmek en uygun yöntem olacaktır.

Protez türleri
Protezler;içeriklerineşekillerineyüzeylerine bakılarak çeşitli sınıflara ayrılmıştır.

İçeriklerine göre
Protez içeriği ne olursa olsun protezin dışı ince bir silikon tabaka ile kaplıdır.İçeriğine göreserum fizyolojik dediğimiz tuzlu su koheziv jel silikon ve etrafı koheziv jel silikon iç kısmı serum fizyoljik olan kombine protezler olarak sınıflandırılırlar.
Serum fizyolojik içeren protezler herhangi bir sebepten dolayı (trafik kazası kesici-delici alet batması ateşli silah yaralanmaları vb.) delinir patlar ya da sızıntı yaparsa dışarıya çıkan serum vücut tarafından emilirvücuda zarar vermez.Ancakprotezin kıvamı ve su hissi zamanla hastayı rahatsız edebilir.
Koheziv jel içeren protezlerin dış kılıfı silikon içi akıcı olmayan jel silikondur. Akıcı özellikte olmadıkları için herhangi bir sebepten dolayı delinirse sızarak bulunduğu bölgeye yayılması söz konusu değildir. Kıvamının koyu olmasından daha şekilli göğüsler elde edilir.
Kombine protezlergörünüm olarak doğallı sağladığı gibi küçük ayrıntıları da (özellikle asimetrik memelerde) düzeltebilir.

Şekillerine göre
Yuvarlak protezler yarım küre şeklinde olup özelliklememe dekoltesini oluşturan üst yarıya dolgun bir görünüm sağlar.
Anatomik protezler damla şeklinde olupmemenin doğal şekline daha uyumludur. Yerleştirildikten sonra memenin alt yarısında dolgun bir görünüm oluştururlar
Yuvarlak protez kas altına yerleştirildiklerinde damla protez görünümü kazanıp üst polde ve meme tabanında yeterli hacmi sağlar

Yüzeylerine göre
Yüzeylerinin düz ya da pürtüklü oluşuna göre sınıflandırılırlar.
Meme altına yerleştirilen protezlerde kapsül kontraktürünü daha efektif olarak engellemesi nedeniyle pürtüklü yüzeyler tercih edilirkenkas altına uygulanacak protezlerde düz yüzey kullanılır.

Protezlerdeki FDA onayıda proteze duyulan güveni sağlamaktadır.
.
Ameliyat teknikleri
Protezin yerleştirildiği alan
Meme dokusu ile göğüs kafesi arasında göğüs kası bulunur. Protezlermeme ile göğüs kasının arasına kas üzerine ya da göğüs kası ile göğüs kafesi arasına kas altına yerleştirilebilir.
Protezkas üzerine yerleştirildiğinde hızlı bir iyileşme olur ancakkas altı gibi doğal bir görüntü oluşmayabilir;dışarıdan protezin üst kenarları görülebilirelle muayene edildiğinde hissedilebilir. Ancak meme tabanı tam dolgunlaşır.
Kas altına yerleştirilen protez kenarları dışarıdan fark edilmesielle muayene edildiğinde hissedilmesi daha zordur. Bu nedenle daha doğal bir görünüm kazandırılmış olur. Kapsül ihtimali daha azdır.Ameliyat sonrası iyileşme süreci bir kaç gün daha uzun olabilir göğüs kasının kasılmasını sağlayan omuz ve kol hareketleri ile ilk birkaç gün ağrı hissedilebilir.

Dual planlı olarak protezin yerleştirlmesi ile;protezin üst kısmı kas altında alt kısmı kas üstünde olur kimemeye en ideal görünüm verilmiş olur.
Protez uygulama yerleri
Protezler göğüs bölgesine 4 farklı yerden girilerek yerleştirilebilir:
1- Meme başı çevresi
Ameliyat kesisi meme başının alt kenarında renkli alan ile memenin birleştiği sınırda yaklaşık 4 cm. uzunluğunda yarım çember şeklindedir .
Ameliyat kesisi meme başının çevresinde silik bir iz bırakarak iyileşir.
Protez kas altı ya da kas üzerine yerleştirilebilir.
Meme ucu süt kanalları ve meme ucu hissini sağlayan sinirler ameliyatta etkilenebileceği içinameliyat sonrası kalıcı ya da geçici meme ucunda his kaybı ve süt verememe görülebilir.
Meme sarkıklığı fazla olan kişilerde meme protezi ile birlikte dikleştirme işlemi yapılacaksa protez uygulamasında en uygun yöntemdir.Sarkıklık durumuna bağlı meme altına uzanan yaklaşık 4 cm’lik düz (vertikal) çizgi meydana gelebilir.

2- Meme altı kıvrım çizgisi
Meme altı kıvrımında yaklaşık 4-5 cm. uzunluğunda kesi yapılır.
Ameliyat kesisi meme altı kıvrım çizgisinde silik bir iz bırakarak iyileşir.
Protez kas üstü ya da kas altı yerleştirilebilir.
Meme altı kıvrım çizgisinden girerek protez yerleştirildiğinde süt bezleri zarar görmezmeme başının duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali daha azdır.

3- Koltuk altı
Koltuk altında derinin katlandığı çizgiler üzerinden protez türüne göre 2-4 cm. uzunluğunda bir kesi yapılarak memenin altına doğru uzanan bir tünel hazırlanır ve protez bu tünelden yerleştirilir.
Protezler bu yolla göğüs kasının altına yerleştirilir.
Ameliyat kesisi koltuk altında olduğu için meme bölgesinde ameliyat izi olmaz. Koltuk altındaki ameliyat izi ise kıvrım çizgileri içinde kaldığından dolayı zamanla kaybolur.
Meme süt kanalları ve meme ucu siniri etkilenmez.

4- Karın germe sırasında göbek altından
Karın germe esnasında memenin altına doğru uzanan bir tünel hazırlanır ve protez bu tünelden yerleştirilir.
Protezler kas üstü ya da altına yerleştirilebilir.
Ameliyat kesisi olmadığı için meme bölgesinde ameliyat izi olmaz.
Ameliyat sonrası ağrı ve anestezi türü
Ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilen; ameliyat sonrası kollarda hafif ağrı ve memelerde gerginlik olabilir.
Ameliyat sonrası sırt kısmı yüksekte olacak şekilde yatarak dinlenmeniz gerekmektedir.
Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır.

Hastanede kalış
Hastanede kalış bir gecedir.
Ertesi günkoltuk altı ya da memedeki pansuman açılarak yenilenir ve yaklaşık 15 gün kullanacağınız meme üzerindeki bant tekrar uygulanır.
İlk günlerdememelerinizi ödemden dolayı biraz daha büyük görebilirsiniz ancak ödemler geriledikçe istenen boyuta ulaşılacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme
Ameliyat sonrası ortalama 5.günde iyileşmeniz tamamlanmışişe dönebiliryolculuk yapabilirsiniz.Ancakyüzme ve ağır egzersiz gibi kol ve göğüs kaslarını çalıştıracak aktivitelere iki ay ara vermelisiniz.

Ameliyat komplikasyonları
Erken dönemde;kanama ve enfeksiyon gibi cerrahi işlem sonrası görülebilecek komplikasyonlar az da olsa vardı.
Protezin ve yerleştirileceği yuvanın uygun büyüklükte olmamalarına bağlı;protezin yukarıya-aşağıya yer değiştirmesiiki protezin göğüs orta kısmında simmasti dediğimiz şekilde birbirine yapışması olabilir.
Gereğinden büyük protez uygulamalarımemede sarkmaya sebeb olabilir.
Özellikle meme ucundan yerleştirilen protezlerde;süt verme sıkıntısı görülebilirmeme ucu his kaybı geçici ya da kalıcı olabilir.
Vucut protezi yabancı cisim olarak algılayıp çevresine bir kapsül oluşturur.Zaman içinde bu kapsül kontraksiyonu dediğimiz belirli derecelerde oluşabilen kapsül kasılması için protezin değişimi gerekebilir.
Merak ettikleriniz

Günümüzde meme büyütmenin en sağlıklı ve kalıcı yöntemi meme protezleridirhormon içerikli ve bitkisel kökenli ilaçlarkanser yapıcıdır; geçici ve vucuda zarar verici olarak meme hacmini bir miktar arttırabilir.

Meme protezleri silikon içerikli olupsilikonlar inert maddelerdir.Vucutla hiç bir şekilde reaksiyona girmez ve ömür boyu yapısı bozulmadan vucutta kalabilir.

Meme protezinin kanser yapmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Meme protezi sonrasırutin meme kontrollerinde 40 yaş öncesi meme ultrosonu40 yaş sonrası meme MR (magnetik rezonans) görüntüleme teknikleri kullanılır.

Hafif dereceli sarkmalar protez ameliyatları ile düzelebilirkengereğinden büyük uygulanan protezler zamanla memelerde sarkmalara yol açabilir.

MEME ESTETİĞİ AMELİYATI ÖNCESİ YAPMANIZ GEREKENLER

1-Ameliyat tarihinizden bir hafta öncesi;sigarayı bırakmanızaspirin türü kan sulandırıcı ilaçlar almamanızbitkisel tablet kullanmamanız ve bitki çaylarına ara vermeniz gerekmektedir.

(Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)

2-Bayan hastalar içinameliyat tarihi regl dönemlerine denk gelmeyecek şekilde ayarlanması faydalı olacaktır.

3-Hastaneden çıktıktan sonradinlenip rutin işlerinize ara vereceğinizden dolayı size birkaç gün yardımcı olacak birisini ayarlamanız faydalı olacaktır.

4-Ameliyat sonrası ortalama 1.haftada memelerinizdeki pansuman çıkarılmış olacakuçak yolculuğu yapabilir ve işe dönebilirsiniz.

5-Ameliyat sonrası iyileşmeniz hızla tamamlanacaktır ancak;tatil programınızı yaparken ameliyat sonrası 2 ay güneşlenmeninağır sporlar yapmanın yasak olduğunu unutmayın.

Meme büyütme: Memenin protez takılarak büyütülmesi. Fiyatı: 2.5 – 4 milyar lira arasında.

Meme küçültme: Büyük memenin derinin fazla dokusu alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.5 – 4 milyar lira arasında.

Meme dikleştirme: Sarkık memenin fazla deri alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.5 – 4 milyar lira arasında.

Memeyi büyütme ve dikleştirme: Sarkık memenin dikleştirilmesi ve içine protez koyularak büyütülmesi. Fiyatı 2.5 – 4 milyar lira arası.

Asimetrik memeyi düzeltme: Biri büyük diğeri küçük olan memenin estetik ameliyatla eşitlenmesi. Fiyatı: 2.5 – 4 milyar lira arasındaelif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Meme estetiği fiyatları nekadardır?

Meme estetiği fiyatları nekadardır? konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Güzellik Önerileri forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: estetik ameliyatların fiyatları nekadardırdir, kapsül kontraksiyonu fiatlari, göğüs estetiği fiyatı,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
İlkbahar aylarında meme estetiği ameliyatları artıyor daywest Sağlığımız 0 13-03-2010 01:32
Göz Estetiği Bakimli Bayan Estetik ve Estetik Cerrahi 0 18-03-2008 11:27
Meme Estetiği Bkmlyz Estetik ve Estetik Cerrahi 0 07-03-2008 02:10
Yüz Estetiği Bkmlyz Estetik ve Estetik Cerrahi 0 07-03-2008 02:08

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:54 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats