Bakimliyiz.Com

-   Güzellik Önerileri (http://www.bakimliyiz.com/guzellik-onerileri/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Elleriniz yaşlanmasına izin vermeyin (http://www.bakimliyiz.com/guzellik-onerileri/73107-elleriniz-yaslanmasina-izin-vermeyin.html)

elif 06-03-2011 12:26

Elleriniz yaşlanmasına izin vermeyin
 
Elleriniz yaşlanmasına izin vermeyin

Ellerdeki ihtiyarlamaya karşı uzmanlar uzun seneler bir çözüm üretememişti. Ancak en son tekniklerle eller bundan sonra kısa sürede kolayca yenileniyor ve çok daha genç bir görünüm kazanıyor.

Yaşlanan ve gençleştirme çalışmalarından pozitif netice alan her kadının kabusudur ellerdeki buruşukluk ve yaşlılık lekeleri. El gençleştirme, yumuşak doku gençleştirme yöntemleri arasında son zamanlarda giderek yaygınlık kazanan bir uygulamadır zira pek çok kadın, daha genç ve estetik görünümlü ellere sahip olmak için tedavi yöntemleri aramaktadır. El estetiği, normal anatomi ve yeterli yumuşak doku volümü, pigmentasyon ve cilt yüzeyinin karakteristiğine bağlıdır. Bu manada, dışsal ve içsel yaşlanma septomları tanımlanmalı ve buna uygun bir tedavi tekniği takip edilemlidir. Bu sorunu yaşayan kişilerle yapılan görüşmelerle anlaşılmıştır ki genç bir eli belirleyen en önemli özellikler dolgunluk, damarların ve eldeki kırışıklıkların azlığıykan; yaşlı bir eli belirleyen şeyler çizgiler, damarlar, belirgin eklem yerleri, ince deri, deformasyon ve lekelenmelerdir. Günümüzde yaşlanan ellerin tedavisinde microdermabrasyon, fractional thermolysis, kimyasal peeling, yoğun ışık kaynakları ve lazer kullanıldığı gibi dolgu maddeleri ve volüm artırıcılar da yumuşak dokunun tedavisinde netice vermektedir.

Ellerde yaşlanmayla meydana gelen alt deri değişikliklerinden bir tanesi, volüm veya yumuşak doku kaybıdır. Bu kayıplar, doğru dolgu maddelerinin kullanılmasıyla tedavisi yapılabilmektedir. Yumuşak doku takviyesi, ellerdeki volüm kaybının tedavisinde çok bilinen bir tekniktir. Biodegradable dolgu maddelerinin enjekte edilmesi ile veya yarı kalıcı volüm artırıcılar ile eller tedavi ediliyor, eski haline geliyor ve daha genç, taze bir görünüm kazanıyor.

Enjekte edilecek ilaçlar için tedavi öncesinde içerikleri ve dağılma teknikleri hakkında bir analiz yapılması şarttır. Kanın pıhtılaşmasını azaltan aspirin gibi ilaçlar, tedaviye başlanmadan 5-7 gün önce çürüklerin oluşumunu önlemek amacıyla bırakılmalıdır. Aynı zamanda, tedaviden 1-2 gün önce ve tedavi akabinde alınacak arnica ve bromelain gibi ilaçlar, çürük oluşumunun önüne geçmede tedaviye yardımcı olmaktadır. Hyalüronik asit içeren ürünler de volümünü kaybeden ellerin tedavisinde önemli bir yere sahiptir.

Hyalüronik asit iki ele de gerekli olduğu miktarda enjekte edilebilir. Enjeksiyon dermis tabakasına ulaşacak ölçüde derin olmalıdır; çünkü yüzeysel yerleştirme cilt üzerinde renk kaybına neden olabilmektedir.

Ayrıca, kalsiyum hidroxylapatite içeren yarı-kalıcı dolgular da el gençleştirme tedavisinde kullanılmaktadır. Bu, biodegradable polimerdir, fibroplasia’yı uyararak tedavi edilen bölgede volümü artırdığı düşünülmektedir ve etkisi bir yıl devam etmektedir. Yapılan son araştırmalar göstermiştir ki, elin üstüne enjekte edildiğinde kalsiyum hidroxylapatite bu bölgenin volümünü artırmakta ve çok kısa sürede etkisini göstermektedir.

Dolgu maddesinin aktif bileşeni PLLA sentetik, biyouyumlu, ve biodegradable olduğundan alerjik reaksiyon oluşma riski azdır ve uygulandığı bölgede kolajen üretimini arttırarak volüm kayıplarının tedavisinde kullanılmaktadır. Enjekte edilen PLLA maddesi, kozmetik kullanımda ve yüzdeki yağ kayıplarının tedavisinde kullanılmak üzere Avrupa tarafından lisanslanmıştır. PLLA maddesi, cilt sıkılığının artmasında gözle görülür artışlar sağlamaktadır ve etkileri iki sene kadar devam etmektedir. Aynı zamanda el gençleştirme çalışmalarında da kullanılan bu madde, 2 yıla kadar değişkenlik ve dayanıklılık göstermekte ve doğru enjekte edildiğinde çok az yan etki oluşumuna sebep olmaktadır.

Enjeksiyon, elevasyonun kemikler arasındaki boşluğuna yapılmaktadır, çizgisel ip tekniği kullanıldığından işlem için gerekli delik sayısı azaltılmıştır. İşlem sonrası yapılan masaj ve uygulanan maddenin hekim tarafından biçimlendirilmesi, deride oluşabilecek yuvarlak nodüler çıkıntıları önüne geçmektedir. Bunlara ek olarak hastalara günde beş dakika beşer defa ellerine masaj yapmaları önerilmektedir. Ellerde yaşlanmanın diğer belirtileri olan pigmentasyon, kırışıklıklar, cilt sarkması ve şiş damarların tedavisi, her birine özel geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:14 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.