bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Güzellik Önerileri

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 06-06-2011, 06:15   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Pürüzsüz Bacaklar İçin

Pürüzsüz Bacaklar İçin

Canlılık.

Buz gibi soğuk bir duş kan dolaşımınızı hızlandırmak için ideal. Soğuk bir duş derken tüm vücudunuzdan değil sadece bacaklarınızdan söz ediyoruz. Önce soğuk suyu açın sonra da duş telefonunu bacağınızın alt bölgesinden yukarı doğru gezdirin. Bu uygulama bacaklarınızın dirilmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Teniniz pembe bir görünüm alana kadar bacaklarınıza soğuk su tutmaya devam edin.

Soğuk duştan sonra dizlerinizi ve ayaklarınızı bakım yağıyla ovun. Çünkü özellikle bu bölgeler kurumaya elverişlidir. Saf soya jojoba veya avokado yağı cildinizin kurumasını engellemek için çok uygun. Duştan veya banyodan sonra nemli ve ıslak cildinize vücut yağını uygulayıp masaj yaparak yedirin. Böylece yağ cildiniz tarafından daha kolay emilir ve iz bırakmaz.

Dirilik.

Biberiye içerikli bitkisel banyolar kan dolaşımını güçlendiriyor ve cildi elastik bir görünüme kavuşturuyor. Mineral aminoasit ve vitamin içerikli yosun banyoları ise metabolizmayı hızlandırıyor. Banyo suyuna damlatacağınız birkaç damla biberiye yağı aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak.

Tazelik.

Bacaklara yapılan peeling mükemmel sonuçlar doğuruyor. Özellikle de nasır bağlamış dizlerle pul pul olmuş deride. Peeling’ten sonra cildinizin daha yumuşak ve canlı olduğunu göreceksiniz. Peeling’in ardından cildiniz iyi bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Peeling jelleri ve kremleri sadece cildinizi arındırmakla kalmıyor aynı zamanda derideki yağları ve nemi de çözüyor. Peeling yapmak için zamanınız yoksa bacaklarınıza vücut losyonu ve fırçayla masaj

yapın. Fırça ölü deri hücrelerini temizliyor ve bakım kremlerinin deriye iyice işlemesini sağlıyor.

Tüysüz Bacaklar

Tüyler bacaklarınızı hem daha kalın hem de daha pürüzlü gösteriyor. Bu nedenle güzel bacaklara sahip olmanın ilk koşulu bu istenmeyen tüylerden kurtulmak. Bunun için tüy dökücü kremler ağda jilet ve epilasyon aletleri gibi birçok yöntemden yararlanabilirsiniz.

Epilasyon aletleri.

Günümüzde çok çeşitli özelliklere sahip epilasyon aletleri bulmanız mümkün. Bunlardan döner cımbız sistemli epilatörler daha kalıcı sonuç sağlıyor. Epilatör kullanımı evde yapılan ağdadan daha pratik uygulanıyor. 05 mm’lik en kısa tüyleri bile kökünden alabiliyor. Bu sayede tüylerin uzamasını beklemenize gerek kalmıyor. Sonuçlar 3 ile 4 hafta dayanıyor. Bazı epilatörler “acı azaltma” sistemleri sunmasına rağmen hala epilatör uygulamasının acı verdiği geniş bir çevre tarafından düşünülüyor. Ayrıca bu tekniğe alışmak zaman alıyor.

Epilatör kullanırken epilatörü tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru hareket ettirin. Birbiri ardına kısa hareketler yapın. Deri altı batık oluşumuna engel olmak için doğal lifle banyodan sonra vücudunuza masaj yapın. “Acı azaltma” sistemli epilatörleri tercih edin. Bazı yeni epilatörler buz gibi doğal yöntemlerle epilasyon sırasında duyulan acıyı azaltıyorlar.

Ağda.

Tüylerin alınmasında kullanılan en eski yöntem. Bacaklara ince bir tabaka halinde ağda sürülüp bez yardımıyla hızlı bir biçimde çekiliyor. Bu yöntem uzun vadede oldukça etkili. Kıllar köküyle birlikte alındığından yeniden çıkması en az 4 hafta sürüyor.

Ağda halen pek çok kadın tarafından tercih edilen bir yöntem. Evde yapılan ağda ucuz bir çözüm yolu sunuyor. Profesyonel kişiler tarafından yapılan salon ağdası ise pratik ve kolay. Evde uygulanan ağdayla istenen sonucu elde etmek zor ve zaman alıcı. Ayrıca ağda kıl dönmesi olanlar için uygun bir çözüm yolu değil.

Jilet.

Basit ve ağrısız bir yöntem. Jilet sadece üstteki tüyleri aldığından tüyler birkaç gün içinde tekrar çıkıyor. Size kadınlar için özel olarak geliştirilmiş tıraş köpüklerinden almanızı öneriyoruz. Çünkü normal sabunlar tüyleri iyice yumuşatmadığından bacağın kesilmesine sebep olabiliyor. Ayrıca kullandığınız jiletin temiz ve keskin olduğundan da emin olmalısınız.

Tıraş etme istenmeyen tüylerden kurtulmak için kolay basit ve hızlı bir yöntem. Bu uygulamanın olumsuz yönü 2 – 3 günde kılların tekrar çıkmaları. Ayrıca cildi sertleştirip kurutabiliyor. Elektrikli bir tıraş makinesi kullanılmıyorsa kesiklere ve çiziklere yol açabiliyor.

Tıraş etme yöntemi uygulayan bayanlara vereceğimiz ipuçlarıysa şöyle; körelmiş ya da paslanmış bir tıraş bıçağı kullanmayın. Bacaklarınızı tüylerin çıkış yönünün tersine tıraş edin ve yumuşak bir basınç uygulayın. Elektrikli ya da şarjlı bir tıraş makinesi kullanıyorsanız mutlaka bayanlar için özel tasarlanmış bir makine kullanın. Özel nemlendirici kremli tıraş makinelerini tercih edin. Böylece cildinizin kuruyup sertleşmesine engel olabilirsiniz.

Tüy dökücü kremler.

Piyasada pek çok tüy dökücü krem var ancak çoğu kadın bu kremleri kötü kokularından dolayı tercih etmiyor. Günümüzde oldukça geliştirilen bu kremler artık eskisi gibi kötü kokmuyor. Tüy dökücü kremler tüyleri yumuşatıp eritiyor fakat sorunu kökten gidermiyor. Bu kremler uzun süre kullanıldığında tüylerin uzaması yavaşlıyor.

Tüy dökücü kremler içerdikleri zararsız asitler ve kimyasallarla tüylerin zayıflayıp dökülmesini sağlıyor. Bu yöntem çoğu bayan tarafından bikini çizgisi için tercih ediliyor. Cildin kurumasını engelliyor ve sonuçlar yaklaşık 1 hafta dayanabiliyor. Fakat bu yöntem bacaklar gibi geniş bölgelerde kullanmak için pratik değil. Kermin kullanılmadan 24 saat önce alerji testinin yapılması gerekiyor. Kremi sildikten sonra da soğuk su ile iyici durulanması gerekmektedir.

Lazerle epilasyon.

Bu yöntemde tüyler öncelikle aynı boyda kesiliyor. Epilasyonun yapılacağı bölgeye özel bir jel sürülüyor. Lazer ışını kıl köküne verilerek yakılıyor. Tüy sorununuzu kısa sürede ve uzun vadede çözen bir yöntem

Epilasyon Aletlerinde Yenilikler

Epilasyon sırasında duyulan acı hissini ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler deneniyor. Bunun için örneğin Philips Kişisel Bakım Enstitüsü birçok sistem denedikten sonra buzun doğal gücü üzerinde odaklandı. Buzun soğutma etkisi dışında acıyı azaltma kızarıkları ve yanmayı giderme gibi bilinen özellikleri de bulunuyor. Buzun bu doğal etkilerini kullanarak Philips Beauty yepyeni bir epilatör geliştirdi. Satin-ice diye adlandırılan bu üründe epilatöre takılan ve epilasyon sırasında cildi soğutup uyuşturan bir buz haznesi bulunuyor. çi su dolu olan buz haznesi kullanılmadan 2 saat önce derin dondurucuya ya da buzluğa konarak donduruluyor. Kullanıma hazır olduğundaysa kolayca epilatöre takılıyor ve 4 haftalık uzun süreli pürüzsüzlüğe acı duymadan ulaşılıyor.

Satin-ice serisinde 3 ayrı model bulunuyor. Sadece bacak bölgesinde epilasyon için Satin-ice tüm vücutta epilasyon için hassas bölge başlığına sahip Satin-ice Body Total geliştirilmiş. Bazı yeni buz hazneli epilatörler buzun acıyı azaltmadaki doğal gücünü kullanarak epilasyon sırasında duyulan acıyı ortadan kaldiriyor.

Kadınlarda lazer epilasyon

Bikini bölgesi lazer epilasyonu

Yüz bölgesi lazer epilasyonu

Koltukaltı lazer epilasyonu

Sırt lazer epilasyonu

Bacak lazer epilasyonu

Göğüs ve karın bölgesi lazer epilasyonu Kol lazer epilasyonu

Lazer nedir ?

Vücudumuzda terminal ve vellus (ayva tüyü) olmak üzere 2 tip kıl bulunmaktadır. Terminal kıllar kalın uzun ve özellikle melanin denilen pigment içerirler. Saçlar genital bölge ve koltuk altı kılları terminal kıllara örnek verilebilir. Vellüs kıllar ise ayva tüyü gibi olup pigment içermezler. Lazerler terminal kıllardaki pigmenti hedef alarak etki gösterirler.

Lazer sözcüğü Light Ampification by the Stimulaled Emition of Radiation kelimelerin ilk harfleri ile oluşturulmuştur. Lazer ışığı diğer ışıklardan ayıran 2 karakteristik özellik şunlardır;

1. Lazer ışınları dağılmadan bir kolon şeklinde yayılır

2. Tüm dalgalar birbirine paraleldir.

Lazer dalgaları kullandıkları ışına bağlı olarak farklılıklar gösterir. Ruby Alexandrite Diod CO2 ve Nd-Yag gibi. Dalga boylarına göre farklı kromoforları hedeflerler. Böylece her Lazer dalga boyu cilt tedavilerinde farklı amaçlar ile kullanılabilir. Tasarımların uygun yapılması kullanıcıların bilgi ve deneyimi riskleri minimize etmesini sağlar.

Lazer epilasyon nedir ?

Kıl büyüme siklusu anagen katagen ve telogen olmak üzere 3 evreden oluşur. Lazer ışığı sadece aktif büyüme fazı olan anagen kıllara etkilidir. Kılların ancak %20- 85 i herhangi bir zamanda bu evrede bulunur. Bu vücudun her bölgesi için farklılık gösterir. Katagen evre gerileme fazı telogen evre ise dinlenme ve yeni kıl follikülün geliştiği fazdır. Lazer epilasyon sadece anagen fazdaki kıllara etkili olmasından dolayı etkili sonuç için birden fazla tedaviye ihtiyaç vardır.

Farklı lazer cihazları farklı dalga boylarında elektromanyetik spekturuma sahiptirler. Örneğin ruby lazerler 694 nm Nd : Yag lazerler ise 1064 nm dalga boyunda ışık üretirler. Nd : Yag gibi uzun dalga boyları daha derine penetre olmaları nedeniyle koyu ciltler dahil tüm cilt renklerinde güvenle etki eder. Ruby lazer gibi yüzeysel dalga boyları ise sadece açık renkli ciltler ve koyu kıllarda etkilidir.

Bikini bölgesi

Önemli noktalar :

Bikini bölgesindeki kıllarının yok edilmesinde lazer epilasyon oldukça etkilidir.

Uzayan kıllardan dolayı duyulan kaşıntı lazer epilasyon ile tedavi edilebilir.

Kalıcı epilasyon tıraş ve diğer kıl yok etme tekniklerinden daha etkilidir.

Bikini bölgesi lazer epilasyonu hastalar tarafından rahatlıkla tolere edilir

Diğer anatomik bölgeler gibi bikini bölgesi lazer epilasyonu cilt rengi kıl rengi gibi kıl kalınlığı kıl yoğunluğu gibi faktörlere bağlıdır. Bu faktörler doktorunuzca değerlendirilecek ve sizin için en uygun parametreler kullanılacaktır.

Genital bölgenin lazer epilasyon ile tedavisi oldukça rağbet görüp etkili bir şekilde tedavi edilmektedir. Fakat bu bölge kıl foliküllerinin iltihaplandığı enfeksiyon kaptığı ve en çok kıl dönmesinin yaşandığı bölgedir. Bu durum bazen bölgede iz veya leke kalması ile sonuçlanabilmektedir. Lazer epilasyon hem kıl dönmelerinin tedavisinde hem de bu bölgedeki kılların yok edilmesinde oldukça etkilidir.

Yüz bölgesi

Önemli noktalar :

Ağda epilasyon kremleri cımbızla kıl alma metotları cildinize zarar verebilir

Yüz kılları lazer epilasyon ile tedavi edilebilir

3- 4 seanstan sonra yüz kıllarında %50- 70 arasında bir azalma olacaktır.

Bayanlarda yüzdeki istenmeyen kıllar bıyık çene ve yanaklarda görülebilir. Öncelikle kıllanmanın nedenin tespiti için bir uzman doktor konsültasyonuna ihtiyaç vardır. Yumurtalık kisti (polikistik over) gizli şeker hastalığı troid hastalığı gibi faktörler sonucu oluşan hormonsal bozukluklar kıllanmaya neden olabilir. Böyle bir bozukluk tespit edilirse lazer epilasyon ile birlikte hormonal bozukluğunda tedavi edilmesi gerekir

Lazer epilasyon için en uygun adaylar açık tene ve koyu renkli kıla sahip kişilerdir fakat iyi sonuçlar iyi bir asistan ile koyu tenli bayanlarda da alınabilir. Fakat lazer epilasyon sarı ve beyaz tüylerde etkili değildir Çünkü açık renkli ince kılların tedavisi daha yüksek enerji değerlerine ihtiyaç duyar. Bu dozların güvenli şekilde verilebilmesi ancak derin dalga boylu sistemlerle mümkündür (nd.yag). Yüz bölgesinde lazerle epilasyon yaptırmadan dermatolog kontrolü ile uygun aday olup olmadığınız ve hangi sistem ve hangi parametrelerin uygun olacağı konusunda bilgilendirileceksiniz. Doktorunuza aşağıdaki soruları sormalısınız;

Lazer epilasyon cihazı sizin mi yoksa kiraladınız mı ? Eğer doktor lazerin sahibi ise kullandığı sistemi iyi tanıdığını düşünebilirsiniz.

Şimdiye kadar kaç hasta tedavi etiniz ?

Nasıl bir sonuç beklemeliyim

Koltukaltı bölgesi

Koltuk altı lazer epilasyonu bu bölgedeki istenmeyen kılları yok etmek için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Her lazer atışı bu bölgedeki bir miktar kılın yok olmasına neden olacaktır.

Kalıcı olarak tüm kılların yok edilmesi 3 ile 6 seans arasında olacaktır. Kol altı epilasyonu diğer bölgelerden alan olarak küçük olduğundan çok kısa sürede tamamlanır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir.

Sırt bölgesi

Önemli noktalar :

Lazer epilasyon sırt kıllarını yok etmede etkili bir yöntemdir.

Kullanılan lazer sistemi çok önemlidir.

4 ile 6 seansta kılların çoğu ya da hepsi yok edilir.

Rötuş yapılarak kılların yeniden çıkması engellenebilir.

Sırt kıllarına daha çok estetik açıdan bakılmaktadır. Genelde sırt kılları tahrişe kıl dönmeleri ile iltihaplı sivilcelere neden olabilir. Özellikle sıcak havalarda egzersiz esnasında rahatsızlık yaratabilir.

Sırttaki kıllar seyrek veya çok yoğun olabilir. Sırttaki bu istenmeyen kıllar lazer epilasyon ile elimine edilebilir veya azaltılabilir. Lazer epilasyon dışındaki opsiyonların sırt bölgesine uygulanması oldukça zordur (tıraşlama depilatör kremler gibi). Lazer epilasyon tüm diğer yöntemlerden kolay hızlı ve kalıcı sonuçlar verir.

Sırt bölgesinde epilasyonun başarısı tıpkı diğer bölgelerde olduğu gibi deri rengi kıl rengi ve kıl kalınlığı ile ilişkilidir.

Bir seansta tüm sırt bölgesine lazer epilasyon yapılabilir. Hastalar tarafından bu durum oldukça kolay tolere edilir. Ortalama 5- 6 seansta amaçlanan kıl azaltılmasına ulaşılmış olur. Her seans sonrası kıl azalması gözle görülür.

Bacak bölgesi

Bacak bölgesi lazer epilasyonu estetik görüntü açısından oldukça popüler olup etkili sonuçlar vermektedir. Bacak bölgesi büyük bir alan olduğundan bir seans bir saatten uzun sürebilir.

stenilen sonucun elde edilmesi 3- 6 seans gerektirir. Bacak bölgesi lazer epilasyon ücretleri kılların yoğunluğu ve alanın büyüklüğüne göre farklılıklar gösterir. Fakat böyle bir tedavi almadan önce Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezin deneyimi ve kullandığı teknolojiden emin olmalısınız.

Göğüs ve karın bölgesi

Göğüs bölgesi lazer epilasyonu bu bölgedeki istenmeyen kılların yok edilmesi için kullanılan popüler bir yöntemdir. Kadınlarda göğüs ve karın epilasyonundan önce hormonsal bozukluk açısından bir dermatolog tarafından değerlendirilmesi gerekir. Göğüs lazer epilasyon fiyatları yoğunluğa bağlı olarak değişebilir.

Kol bölgesi

Kadınlarda kollarda bulunana kıllar can sıkıcı olup itici bir görüntüye neden olabilir. Geleneksel yöntemler kalıcı olmayıp bezdirici olabilir. Kalıcı sonuçlar için lazer uygun seçenektir. Diğer tüm seçeneklerden daha ağrısız ve yan etkisizdir. Kol epilasyonu için 3 ile 5 seans yeterlidir fakat bir seansın ne kadar süreceği kıl kalınlığınıza ve epilasyon yapılan bölgenin büyüklüğüne bağlıdır.

Erkeklerdeki uygulama

Lazer epilasyon sadece kadınlar için değildir. Cerrahi olmayan kozmetik prosedürler içinde erkek ve kadınlardaki uygulanma sıklığı 35% tir. Lazer epilasyon sistemleri tüm bölgeler ve cinsiyetler için aynı mantıkla çalışır. Kıl kökünde bulunan ve kromofor olarak adlandırılan melanosit denilen renk hücresini hedefler. Bu ışığı alan kıl kökü ısınır ve yok olur. Erkeklerde sırt karın göğüs ense ve yanaklar en çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerdendir.

Erkekler lazer epilasyon ile rahatsızlık verici kıllarında kurtulmaları için tek kalıcı yöntemdir.

Özellikle sporcular performanslarını artırmak için bu yönteme sıkça başvurmaktadırlar.

Özellikle boyun bölgesinde gömlek yakasını sürtünmesine bağlı olarak kıl dönmeleri ve iltihaplı sivilcelere oldukça sık rastlanır. Lazer epilasyon bu bölgedeki batık kılların önlenmesi ve tedavisinde kesin sonuçlar verir.

EPiLASYON TEKNiKLERi

Tüylenme

Doğumdan sonra 3. veya 4. ayda tüylenme başlar. iki tip kıl oluşur; bunlar kısa renksiz ince olan vellus (ayva tüyleri) ve koyu kalın uzun olan terminal kıllardır. Terminal kılların kalıtımsal nedenlerle büyümesine ‘hipertriker’ androjen etkisiyle erkeksi karakterde büyümesine ‘hirsutizm’ denir. Hirsutizm sorunu olan kişilerin doktor kontrolünde tedavi olması gerekir ancak tedaviyle bu kılların tamamı dökülmeyeceğinden epilasyon da uygulanmalıdır. Hipertrinerin tedavisi yoktur oluşan kıllar değişik yöntemlerle yok edilir.

Belli başlı epilasyon yöntemleri şunlardır :

iğneli Klasik Yöntem

Epilasyon yapılacak bölge önce alkolle temizlenir sonra ince bir iğneyle kıl köküne girilerek elektrik verilir. Bu şekilde kıl kökü tahrip edilmiş olur. Jilet ya da tüy dökücülerle alınarak kalınlaşmış tüylere daha fazla elekrik verilmesi gerektiğinden bu durumda daha fazla acı hissedilir. Seanslar yüze haftada bir vücuda 15-2 haftada bir tekrarlanır süreleri epilasyon yapılan bölgeye göre değişir. Bir seans yüzde 15 dakika sürerken vücutta birkaç saatten uzun sürebilir. Bu yöntem hamileler dışında herkese uygulanabilir. Yanda SORISA cihazı ile uygulama görülüyor

Blend Yöntemi

Bu yöntem klasik iğneli yönteme çok benzer. Aynı şekilde iğneyle kıl köküne girilerek elektrik verilmesine dayanır. Farkı akımdan sonra yüksek frekans uygulanmasıdır. Verilen yüksek frekans nedeniyle kıl kökünde bir çeşit sıvı oluşarak kılı öldürür. Bu sıvının oluşması beklendiğinden seanslar klasik iğneli yönteme göre daha uzun sürer. Epilasyondan sonraki ilk 24 saat içinde cilde su ve fondoten ilk 48 saat içinde de sabun değdirilmemesi gerekmektedir. Bu yöntem hamilelere vücudunda platin taşıyanlara yüksek tansiyon hastalarına ve regl dönemindekilere uygulanmaz.

Bio-Aktif Sistem

Öncekilerden oldukça farklı olan bu yöntemde epilasyon yapılacak bölgeye epilasyondan önce 3 gün üst üste bitkisel ağırlıklı bir solüsyon olan Biodepyl sürülür. Bu sürede kesinlikle su değdirilmez. Seans sırasında solüsyon sayesinde yumuşamış bölgedeki tüyler sır ağda ile alınır ve tekrar Biodepyl sürülür. Sonra epilasyon makinasının bob adı verilen başlığı ile bu bölgeye 15 dakika kadar masaj yapılır. Bu yöntemin esasını oluşturan solüsyonun amacı kılları zayıflatmaktır. Bu şekilde gittikçe zayıflayan kıllar 6 ayla 1 yıl arası bir sürede tamamen yok olurlar. Seans aralıklerı kılların tekrar uzamasına göre değişir. Az miktarda da olsa uzayan kıllar için fazla vakit geçirmeden tekrar epilasyona girilmesi gerekir. Seans uzunluğu komple vücutta en az 25 saattir ve bu süre kılın alınma zorluğuna göre daha da uzayabilir.

Radyo Frekansı ile Epilasyon

Bu yöntem ses dalgalarının kıl kökünde ısıya dönüşerek kıl kökünü yakmasına dayanır. Acı vermez ve iz bırakmaz. Diğer yöntemlerden farklı olarak seanslardan sonra denize girilebilir yıkanılabilir ya da güneşe çıkılabilir. Kesin sonuç alınması 6 ayla 1 yıl arasında değişir jilet kullanımı ya da hormon dengesizliği bu süreyi uzatan faktörlerdendir. Seans aralığı ise kılların tekrar uzamasına bağlıdır.

Foto Epilasyon

Foto epilasyon lazer gibi ışığın yoğun biçimde deriye verilerek kıl köklerinin yakılmasıdır. Ancak ışığın dalga boyu lazerinkinden daha düşüktür. Beyaz ışığın önüne 590-755 nm. arasında değişik dalga boyları için filtreler takılıp derinin ve kılın tipine göre seçilerek yöntem tatbik edilir. 2-5 pals’te 1-5 mm. derinlikteki kıl köklerine ulaşılabilir. Dalga boyunun değişebilir olması tek dalga boyunda çalışan lazerlere olan üstünlüğüdür. Epilasyon yapılacak bölge acıyı hafifletmek ve oluşabilecek kızarıklıkları engellemek için önce buz ile soğutulur.Yeni sitemlerde acı diğer yötemlere göre daha az hale getirilmiştir.

Daha sonra özel bir jel sürülerek ışık verilir. Bu sistemde tenin ve kılın rengi çok önemlidir çünkü ten rengi koyulaştıkça ışık dağılır ve sonuç alma süresi uzar. Bu nedenle bu yöntem zencilere uygulanamaz. Önemli olan kılın deri içindeki renginin deri renginden koyu olmasıdır. Kesin sonuç 2-5 seans arası alınır ve seans aralıkları aynı bölge için en az 3 hafta olmalıdır. Tedavi süresince ve tedaviden sonraki belirli bir süre boyunca güneşe çıkmak ve bronzlaşmak yasaktır.

Lazer ile Epilasyon

Lazer seçilmiş dalga boyundaki yoğun ışıktır. Doku lazer ışığını emerek ısınır.

Özel olarak seçilen dalga boyundaki lazer ışığı çevre dokuları etkilemeden sadece kıl köküne etki eder. Lazer ışığı epilasyonda 2 önemli vücut yapısı tarafından tutulur. Melanin (cilde rengini veren koyu renkli piment) ve oksihemoglobin (kandaki oksijen taşıyan molekül). Melanin kıl ve kıl kökünde bulunduğundan lazer ışığını daha çok tutar ve ısınır. Kıl köklerinin zayıflamasına ve uygun gelişmişlikteki kılların yok edilmesini sağlar. iyi bir lazer cihazının dalga boyu kıl çevresindeki epidermis deri tabakasının zarar görmeyeceği bir dalga boyuna sahiptir. Bu yöntemde verilen ışın demeti kıl köküne ulaşıp ısı etkisiyle kıl kökünü yok eder. Foto epilasyonda olduğu gibi ten rengi çok önemlidir aynı şekilde açık ten ve koyu renkli kıllar işi kolaylaştırır. Kıl köklerinin tamamen yok edilmesi 2-3 kere lazer uygulanması ile olur. Uygulaması da foto epilasyona benzer şekilde jel sürüldükten sonra lazer verilmesinden ibarettir. Yine aynı şekilde tedaviden sonra güneşe çıkmamak gerekir.

Seans süresi yaklaşık 15 dakikadır ve bu süre içerisinde tüm yüz ya da iki koltuk altı tamamen temizlenebilir.

Bazı Lazer Teknikleri

Nd-YAG (Q tetikli) Lazer

Katı hal lazeridir. 1064 ve 532 nanometre dalga boylarındadır. Değişik teknikler ile daha farklı dalga boylarında da elde etmek mümkündür. Uygulaması basit yan etkileri azdır. Çok amaçlı kullanıma izin veren oldukça acısız bir yöntemdir. Süratli uygulama yapmak mümkündür. Çevre dokulara etkisinin az olduğu söylenmektedir.

Ruby (Yakut) Lazer

Katı hal lazeridir. En eski lazer sistemidir. 694.3 nanometre dalga boyunda yüksek enerjili ışınlardır. Melanin tarafından tutulur.Epidermis ve kan hücrelerince de tutulduğu bilinmektedir. Epilasyon uygulamasında mutlaka soğutucu ellikler kullanılmalıdır. Yavaş ve hantal bir sistemdir.

Alexandrite Lazer

Alexandrite lazerinin dalga boyu 755 nanometredir. Melanin tarafından emilirken önemli ölçüde oksihemoglobin tarafından tutulur. Süratli bir yöntemdir. Isı ile kıl dışı dokuların etkilenmesi ve zarar görmesi bu sistemde daha ön plandadır. Epidermal cilt yanıklarına neden olabilir. Acı hissi diğer lazerlere göre daha fazla olduğu söylenmektedir.elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Pürüzsüz Bacaklar İçin

Pürüzsüz Bacaklar İçin konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Güzellik Önerileri forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: pürüzsüz bacaklar için, pürüzsüz bacak, bacakları makineyle aldıktan sonra, pürüzsüz bacak için, bacaklara soğuk su tutmak, bacak kıllarını azaltmak, makineyle bacak alırken acıyı azaltmak, pürüzsüz bacaklar, pürüzsüz bacaklar için krem, bacaklar alındıktan sonra ne sürülür, kılları azaltmak, bacak kremi, epilasyon aleti acısını azaltmak, bacaklardaki kılları azaltma, bacaktaki kılları azaltmak,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Pürüzsüz bir cildiniz olsun elif Güzellik Önerileri 0 03-03-2011 02:36
VEET Epilatör serisi ile pürüzsüz bacaklar elif Güzellik Önerileri 0 27-02-2011 07:12
9 Adımda Pürüzsüz Cilt ... daywest Cilt Maskeleri 0 13-05-2009 12:17
Pürüzsüz dirsekler için... Bkmlyz Vücut Bakımı 2 22-08-2008 12:28
9 Adımda Pürüzsüz Cilt Bkmlyz Cilt Bakımı 0 10-07-2008 04:06

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats