Bakimliyiz.Com

-   Haberler (http://www.bakimliyiz.com/haberler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Konyadaki 4 Kardeşin Sırlı Ölümleri (http://www.bakimliyiz.com/haberler/61681-konyadaki-4-kardesin-sirli-olumleri.html)

sahranil 30-08-2010 10:54

Konyadaki 4 Kardeşin Sırlı Ölümleri
 
Konyadaki 4 Kardeşin Sırlı Ölümleri

Kulu ilçesine bağlı Tavşançalı beldesinde, 4 küçük kardeşin cesedi bulundu.
Ölü bulunan kişilerin, Uzunkuyu Mahallesi Ali Ağa Yaylasında çobanlık yapan Mehmet ve Nazmiye Üçer'in çocukları Saime (4), Aynur (7), Ozan (10) ve Ebru Üçer (11) olduğu belirtildi
belde belediyesinin başkanı Hüseyin Baysal açıklama yaptı
Baysal, 4 kardeşin sabah 11.00 sularında oynamak için evden çıktıklarını, saat 15.00 gibi çocukların dönmemesi üzerine annenin şüphelendiğini söyledi.
4 çocuğun babalarının çobanlık yaptığını ve yaklaşık 6 hanelik yaylada oturduklarını söyleyen Baysal, çocukların, evlerine yaklaşık 300 metre uzaklıkta terk edilmiş binaya girdiklerini belirtti.
Belediye başkanı, 4 kardeşin, evin içinde yer alan ve yapısı itibariyle içeriden açılması mümkün olmayan sanayi tibi buzdolabına girerek kilitli kaldıklarını ifade etti.
4 kardeşin, çalışmayan buzdolabının içinde havasızlıktan öldükleri ileri sürülürken, jandarma ve savcının olay yerinde incelemelerine devam ettiği kaydedildi.

sahranil 31-08-2010 11:09

Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Tavşançalı beldesi sınırlarındaki Alibey Yaylası'nda 4 çocuk sanayi tipi buzdolabında havasızlıktan ölmüş olarak bulundu.

Tavşançalı beldesi Uzunkuyu Mahallesi Ali Ağa Yaylası'nda çobanlık yapan Mehmet ve Nazmiye Üçer'in çocukları Ebru (11), Ozan (10), Aynur (7) ve Saime (4) bilinmeyen nedenle kullanılmayan derin dondurucuda kilitli kaldı.
Havasızlıktan 4 çocuğunu kaybeden baba Mehmet Üçer, kendisinin Tavşançalı'ya traş olmak için gittiğini, geldiğinde eşine çocukları sorduğunu anlattı.
Öğle yemeği yedikten sonra, çocukların oynamak için metruk binanın bulunduğu bölgeye gittiği bilgisini aldığını ifade eden baba Üçer, patronu ile birlikte çocukları aramaya koyulduklarını aktardı. Acılı baba, şunları söyledi: "Çocukları her yerde aramaya başladık. Patronum çocukların cesetlerinin buzdolabında olduğunu söyledi. Bende gidip çocuklarımı oradan çıkarttım. Sürekli bu kullanılmayan binada oyunlar oynarlardı."
Acılı ailenin yakınları da yaptıkları açıklamada, sahibi yıllar önce ölen metruk binanın oyun mekânı olarak kullanıldığını kaydettiler. Dört evladını aynı anda kaybeden acılı anne Nazmiye Üçer, ayakta güçlükle durdu. Anne Üçer'e sağlık ekipleri tarafından sakinleştirici iğne yapıldığı öğrenildi.
Bu arada jandarma ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Çocukların kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için cesetler Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
CESETLER ARLİ TIBBA GÖTÜRÜLDÜ
Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Tavşançalı beldesinde, boş bir binada kullanılmayan derin dondurucuda cesetleri bulunan 4 kardeşin cenazeleri, Ankara Keçiören Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.
Cesetlerden 2'si Kulu belediyesi cenaze aracıyla, diğer ikisi ise devlet hastanesi ambulansıyla ulaştırıldı.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:38 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.