bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Haberler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 09-03-2011, 06:12   #1 (permalink)
 
`»HicЯet GeLini«´ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kar tatili açıklanan iller


Meteroloji soğuk hava uyarısı haftalar öncesinden yaptı aynen dediği gibi oldu. Türkiye’nin tüm bölgelerinde soğuk hava ve kar yağışı etkisini gösterdi. Günlük hayatı durduran kar yağışı önümüzdeki 5 gün daha etkili olması bekleniyor.

Kar tatili açıklanan iller

Bir çok ilde okullar tatil edildi. Peki şuan hangi illerde okullar tatil edildi?
Kastamonu ” okullar 2 gün süreyle tatil edildiği belirtildi ”
Ankara’da okullar tatil.

Eskişehir’de okullar yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 2 gün ara verildi.
Afyonkarahisar’da okullar tatil edildi.

Sabah saatlerinde İzmir’de de kendisini gösteren kar yağışı geceye kadar sürdü. Yolların buzlanma sebebiyle aşırı kayganlaşabileceğini de belirtmek isteriz. Yola çıkmak zorunda olanlar tedbirlerini almalıdırlar.

Ankarada yarın okullar tatil.İşte haberin ayrıntıları:
Ankara’da yarın okullar tatil. Valilik yapmış olduğu açıklamada okulların 1 gün boyuncu tatil olduğunu açıkladı. Okullar tatil ankara. Ankara okulla tatil mi? Ankara okul durumu. Ankara’da okullar tatil mi? Okullar Ankara Valiliği tatil yarın Ankara’da idi kamu ve özel ilköğretim ve orta dereceli okullar ve çocuk yuvaları ve kreşler bir gün tatil bir süre için karar verilecek. Beklenen Ankara Valisi açıklaması “kar yağışı beklenen etkisi ve buzlanma kabul edilirler ani sıcaklık düşer ve kuvvetli rüzgar don neden olduğu için bu olumsuz Ankara öğretim kurumlarında eğitim açısından öğrencilerimizin sağlığı etkilenen ve İl 5 Yaygın eğitim kurumları ve 1 (bir) günlük süre de dahil olmak üzere 8 Mart 2011 Çarşamba kararı 9 Mart 2011 kamu ve özel ilköğretim ve orta dereceli okullar çocuk yuvaları ve kreşler tarafından Halk Sağlığı Kurumu “ tatil ile mutabık kalınacak denildi. Bugün şiddetli rüzgar akşam bir etkili kar ve buz ve don başlayacak
ayrıca bir bildirimde ifade ani sıcaklık düşüşleriyle bekleniyor eğitim kurumları yöneticiler de dahil olmak üzere ilk öğrenci veliler öğrenciler olumsuz eğitimin sürekliliği etkilenmez sağlık ve ulaştırma güvenlik tedbirleri açısından da almak istedi. Valilik ani sıcaklık görev ve sorumlulukları kaydedilen hizmet anlayışı içinde kar koşulları tüm kamu kurum üstün ve kuruluşlarının olumsuz etkisi ile birlikte ilgi bazı yerlerde buz ve don ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle damla kesintisiz devam etti.

Ordu’da kar yağışı nedeniyle köy yolları kadar eğitim de etkileniyor. Etkili olan kar yağışı daha önce 4 ilçede eğitimi aksatırken şimdi merkez ilçedeki köyler dahil Ordu genelinde okulların kapanmasına neden oldu.
Fatsa Perşembe Gülyalı ve Ulubey hariç diğer tüm ilçelerde eğitime 1 ila 3 gün ara verildi.
Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun tarafından yapılan açıklamaya göre Akkuş’ta 3 Aybastı Çamaş ve Çatalpınar Gölköy Gürgentepe Kabataş Kumru Mesudiye’de 1 gün Çaybaşı’nda 2 gün Korgan’da salı öğleden sonra geçerli olmak üzere 15 gün İkizce’de 2 gün Ünye’de ise belde ve köylerinde 25 gün eğitim-öğretime ara verildi.
Fatsa Perşembe Gülyalı ve Ulubey’de şu an için eğitim-öğretimin aksamasını gerektirecek bir durum olmadığı açıklandı.

Kar yağışı nedeniyle Ankara ve Hakkari ile Van Kastamonu Kırklareli Çanakkale Eskişehir Kütayha ve Ordu’nun bazı ilçelerinde ilköğretim ve liselerde eğitime ara verildi.
-ANKARA-
Ankara Valiliği 9 Mart Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin tatil edilmesini kararlaştırdı.
Valilikten yapılan açıklamada kentin sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girdiği belirtilerek Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Çarşamba günü kuvvetli rüzgar ile kar yağışının devam edeceğine dikkat çekildi.
Olumsuz hava koşullarının ani sıcaklık düşmesi sonucu buzlanma ve don olaylarına neden olacağı vurgulanan açıklamada tüm vatandaşların tedbirli olması uyarısında bulunuldu.
Açıklamada Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla hava koşullarının eğitim-öğretim kurumlarındaki öğrencilerin sağlığını olumsuz etkilememesi için 9 Mart Çarşamba günü resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumları anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edildiği bildirildi.
Ayrıca açıklamada ”Akşam saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ile birlikte etkili kar yağışının başlayacağı ve ayrıca ani sıcaklık düşüşleriyle buzlanma ve don olayının beklendiği” ifade edilerek başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin öğrencilerin sağlık ve ulaşım güvenliği ile eğitimlerinin sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirlerin alınması istenildi.
Valilik kar yağışının meydana getirebileceği olumsuz şartlara karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlarının üstün görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde hizmetlerini aralıksız sürdürdüğünü de belirtti.

-KIRKLARELİ-

Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik AA muhabirine açıklamada iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 15 köy yolu ile İğneada beldesi yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.
Demirköy’de İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Çelik Karayolları ve Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Demirköy ilçe merkezinde kar kalınlığının 15 Mahyatepe’de 35 santimetreye ulaşırken ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle enerji nakil hatları direklerinin devrilmesi sonucu 6 saattir ilçeye elektrik verilemiyor.
Vize ilçesinde de 12 köy yolu ulaşıma kapanırken ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.
Kırklareli merkeze bağlı 5 köy yolu da kar ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.
Bu arada Türkiye ile Bulgaristan arasındaki karayolundan bağlantının sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda da kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle yapılıyor.

-ESKİŞEHİR-
Eskişehir’de de yoğun kar yağışı nedeniyle Mahmudiye ilçesine kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. İlçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Belediye ekipleri ilçe merkezinde Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

-HAKKARİ-
Hakkari’de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi.
Hakkari Valisi Muammer Türker kent merkeziyle ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

-VAN-
Van’ın Çatak ve Başkale ilçelerinde eğitime ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yoğun kar yağışı nedeniyle Çatak’ta 2 Başkale’de ise 1 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdiler.

-ORDU-
Ordu’da kar yağışı nedeniyle köy yolları kadar eğitim de etkileniyor. Etkili olan kar yağışı daha önce 4 ilçede eğitimi aksatırken şimdi merkez ilçedeki köyler dahil Ordu genelinde okulların kapanmasına neden oldu. Fatsa Perşembe Gülyalı ve Ulubey hariç diğer tüm ilçelerde eğitime 1 ila 3 gün ara verildi.
Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun tarafından yapılan açıklamaya göre Akkuş’ta 3 Aybastı Çamaş ve Çatalpınar Gölköy Gürgentepe Kabataş Kumru Mesudiye’de 1 gün Çaybaşı’nda 2 gün Korgan’da salı öğleden sonra geçerli olmak üzere 15 gün İkizce’de 2 gün Ünye’de ise belde ve köylerinde 25 gün eğitim-öğretime ara verildi.
Fatsa Perşembe Gülyalı ve Ulubey’de şu an için eğitim-öğretimin aksamasını gerektirecek bir durum olmadığı açıklandı.

KASTAMONU’DA ”TAŞIMALI EĞİTİM”E KAR TATİLİ
Kastamonu’nun İnebolu Bozkurt Küre ve Çatalzeytin ilçelerinde ”taşımalı eğitim” verilen okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Edinilen bilgiye göre Kastamonu genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 201 köy yolu ulaşıma kapanırken kar kalınlığının birçok bölgede 50 santimetreyi geçtiği bildirildi.
Kastamonu Valiliğinin aldığı kararla ”taşımalı eğitim” verilen İnebolu Bozkurt ve Küre’deki okullar bir gün Çatalzeytin’deki okullar ise iki gün tatil edildi.

ÇANAKKALE’NİN ÇAN VE YENİCE İLÇELERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA VE YARIN ARA VERİLDİ
Çanakkale’nin Çan ve Yenice ilçelerinde etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildi.
Çan Kaymakamlığından yapılan açıklamada ilçede sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle kaymakamlık bünyesinde kriz merkezi oluşturulduğu bildirildi.
Açıklamada bin 100 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında ilçeye geldiği belirtilerek ilk ve orta öğretimde eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
Kar yağışı nedeniyle gerek Çan ilçe merkezinde gerekse Çan’a bağlı köylerde vatandaşlara belediye hoparlöründen mecbur kalmadıkça yerleşim alanlarını terk etmemeleri uyarısında bulunuluyor.
Sürücülerin mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları istenirken polis ve jandarma trafik ekipleri zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.
Taşımalı eğitimin yapıldığı Yenice ilçesinde de eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildiği bildirildi.

ÇANAKKALE’NİN BAYRAMİÇ İLÇESİNDE EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ilçedeki ilk ve ortaöğretim okullarında yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
İlçe Kaymakamı Osman Yenidoğan AA muhabirine yaptığı açıklamada Bayramiç Çan karayolunun Muratlar köyü bölgesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımın güçlükle yapıldığını söyledi.
Olumsuz bir durumun yaşanmaması için sürücülerin zincirsiz yola çıkmalarına izin verilmediğini belirten Yenidoğan ”Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Bu nedenle yol temizleme çalışması yapılamıyor. Özellikle Bayramiç’ten Çan yönüne gidecek sürücüler zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarılıyor” dedi.

-KÜTAHYA-

Kütahya’da il merkezi ve Domaniç ilçesinde yarın ilk ve orta dereceli okullar ile anaokullarının tatil edilmesi kararlaştırıldı.
Alınan bilgiye göre Kütahya Valiliği ve Domaniç Kaymakamlığı yoğun kar yağışı tipi ve fırtınanın günlük yaşamı olumsuz etkilediği il merkezi ve Domaniç ile bağlı belde ve köylerinde ilk ve orta dereceli okullar ile anaokullarının yarın için tatil edilmesine karar verdi.
Kütahya ve Domaniç’te kar yağışı ve tipinin yarın da devam etmesinin beklendiği bildirildi.

SAMSUN / LADİK

Samsun’un Ladik ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kar yağışının ulaşımı güçleştirmesi nedeniyle Ladik ilçesinde 9 Mart Çarşamba günü için okulların 1 gün tatil edildiği belirtildi.
Kar yağışı nedeniyle Salıpazarı ilçesinde bugün ve yarın Alaçam ilçesinde de yarın için okullar tatil edilmişti.

ISPARTA

Isparta’da kar yağışı nedeni ile okullar yarın tatil edildi.
Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden gönderilen yazıda yarın öğle saatlerine kadar kar yağışı devam edeceği öğleden sonra ise karın yerini buzlanmaya bırakacağının bildirildiğini belirtti. Bu nedenle Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarın okulların bir gün süreyle tatil edildiğini belirten Yılmaz sonraki gün için ise yarın saat 17.00′de yeni bir kararın alınacağını kaydetti.

KIRIKKALE

Kırıkkale’de kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.
Şiddetli kar yağışı nedeni ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi üzerine valilik kararıyla ilköğretim ve ortaöğretim okulları yarın tatil edildi. Ayrıca kamu kuruluşunda çalışan özürlülere de bir gün idari izin verildi.


`»HicЯet GeLini«´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, `»HicЯet GeLini«´ adlı üyemize teşekkür etti.
Я (10-03-2011), incitanesi (10-03-2011), SÜKÛT (09-03-2011)

Alt 09-03-2011, 09:29   #2 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Afyonkarahisar�da okullar tatil edildi.

Donuyoruz etmeleri iyi olmuş :p Gerçi benim dershane tatil olur mu bilmiyorum ama :D


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
`»HicЯet GeLini«´ (09-03-2011)

Alt 10-03-2011, 04:07   #3 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Kar var ama tatil olacak kadar değil


incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 10-03-2011, 04:08   #4 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Yağmur bile yok...


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 10-03-2011, 04:19   #5 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Önce yağmur sonra kar ikisindende nasiplendik


incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 10-03-2011, 01:19   #6 (permalink)
 
sahranil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

kar Allah yardım etsin yok yağmur arada yağıyo rüzgar var sadece


sahranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kar tatili açıklanan iller

Kar tatili açıklanan iller konusu, FORUM GENEL / Haberler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ankaraokullatatilmi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Öğrencilere alerji tatili Hürriyet Sağlık Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 17-04-2008 12:41

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:11 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats