bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Haberler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-12-2011, 10:41   #1 (permalink)
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Piyango Talihlilerinin hazin sonları

Hepimizi hayallerini süsler Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi tutturup yeni yıla zengin olarak girmek... Her çekiliş öncesi büyük ikramiyeyle kaç lüks araba boğazda kaç ev alınabileceğine dair haberler yapılır... Çekilişten sonra da gazeteler televizyonlar bir telaş yeni yılın talihlilerini aramaya koyulur.
Amortiyle yetinmek zorunda kalanlarsa gıpta eder "Ah ben olacaktım ki onun yerinde" diyerek. Ancak sanılanın aksine ikramiyeyi tutturanların hayatları her zaman çok da güllük gülistanlık olmuyor. Kimisi büyük hayal kırıklıkları yaşadı kimisi eski kıt kanaat geçindiği günleri bile özler hale geldi. Para yüzünden ailesi dağılan da oldu oğlu tarafından bıçaklanan da... Hatta "Keşke çıkmasaydı bu para" diyenler bile çıktı.

Yılbaşında büyük ikramiye kazanan bazı talihlilerin başına gelmeyen kalmadı. Kimi bıçaklandı kimi huzurunu kaybetti birinin mezarı bile açıldı!. İşte o hikayeler...


KOCAYI BOŞADI

YEŞİM AKYOL: 2003'te 2 trilyon çıktı. Kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası "Para çıkınca beni boşadı" diye suçladı.


KORKU EVE KAPATTI

SALİH BAHTİYAR: 1985 ve 1997'de iki büyük ikramiye kazandı. Bahtiyar'ın huzuru kaçtı "Mafya beni bulacak" diye bunalıma girip eve kapandı.


MEMURLUĞU GİTTİ
AYHAN YALÇINKAYA: 1995'te zengin oldu. Memurluğu bıraktı. İşyerleri elinden gidince "Memurluğa geri dönmek istiyorum" dedi.


MEZARI AÇILDI
SALİH GÜMÜŞÇAY: Salih Dede. 1989'da 5 milyar kazandı. 1 yıl sonra öldü. Tek başınaydı yüzlerce akrabası çıktı. DNA testi için mezarı açıldı.


OĞLU BIÇAKLADI
NECMİ YILDIRIM: 2004'te 10 trilyonun dörtte birini kazandı. İkramiye yüzünden kavga çıkaran oğlu bıçakla Yıldırım'ı boğazından yaraladı.Şans oyunlarından kazananların coşkuları ne kadar sürer dersiniz? Bir dönem kendilerini en şanslı hissedenler farkında olmadan kendi sonlarını hazırlıyor.
24 Aralık 2008 03:05

"ABD'li Jock Whittaker'in biletine 2002 yılında 410 trilyon lira para çıktı. ABD tarihinin en büyük ikramiyesini kazandıktan sonra 7 defa evi 3 kez de arabası soyulan içki ve kumar düşkünü "kovboy Jock" çevresindekilere "Herkesin bir fiyatı vardır" düşüncesiyle davrandı. Aylardır ödemediği federal vergi 20 milyon dolara ulaşmıştı ama o devletin uyarısını dikkate almadı. Dostlarından biri içkisine uyku ilacı koyup 2 milyon dolarını çaldı. Torunu olan Brandi Bragg fidyecilerce hunharca öldürüldü. Jack bir süre sonra Virginia eyalet mahkemesine başvurarak "Mutluyum çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı" diyerek iflasını verdi...

Bu hayat hikâyesi "Aman Allah'ım bana çıktı!" diye sevinç çığlıklarıyla başlayan ve sonra da "Aman Allah'ım ben bittim!" diye hüsranla sonuçlanan hayat hikâyelerinden sadece bir tanesi... Bu örnekler çoğaltılabilir ama sonuç aynı... Ver Allah'ım ver kulun haram helal demez yer! İslam kazanç elde etme konusunda hırsızlık gasp faiz kumar rüşvet ve şans oyunlarını kesinlikle yasaklamıştır.

“Yapılan gözlemlere göre şans oyunlarından para kazananların birçoğu hatta kimilerine göre hemen hemen hepsi hayatlarının hazin sonunu hazırladı” diyen Zeynep Çingay Moral Dünyası Dergisi’ndeki araştırma yazısında çarpıcı piyango talihlilerin inanılması zor yaşamlarını anlatıyor:

İŞTE KAZANDIĞINI DÜŞÜNÜP DE KAYBEDENLER

"Milli piyango bileti aldığım için pişmanım"

Edirne'de 11 yıl önce Milli Piyango’dan büyük ikramiyeyi kazanan Ayhan Yalçınkaya zengin olduktan sonra bıraktığı memurluğuna dönmeye çalışıyor. Parayı bulunca hayatının değiştiğini belirten Ayhan Yalçınkaya huzurunun bozulduğunu kötü günler geçirdiğini ve Milli Piyango bileti aldığı için pişman olduğunu söylüyor.

Bir anda zengin olmasına rağmen paranın çabuk tükendiğini belirten Ayhan Yalçınkaya "Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı ama huzurum olacaktı. O zaman çok mutluydum. Devlet memurluğuna geri dönmek istiyorum. Ticaret hayatından bıktım. Buradan herkese sesleniyorum para her şey değildir. İnsanın hayatında ne dost ne de tutunacak dal kalıyor" şeklinde konuştu.

Milli Piyango talihlisi donarak öldü

Denizli'nin Sarayköy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde 40 yıl önce Milli Piyango biletine büyük ikramiye çıkan Mehmet Sarıoğlu yaşadığı baraka tipi evde donarak öldü. Hiç evlenmeyen Sarıoğlu'nun hayatı 40 yıl önce aldığı piyango biletine büyük ikramiye çıkmasıyla değişti. Bir anda zengin olan Sarıoğlu köyünde bir ev yaptı ancak zamanla parası kalmayınca ona komşuları bakmaya başladı. Yeşil kart sahibi Sarıoğlu devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdürürken kısa bir süre önce evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettirdi. Kimsesi olmayan Sarıoğlu’nun Sarayköy Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

Marangozluktan para babalığına

Denizli'nin Çivril ilçesinde marangoz olarak geçimini sağlayan Osman Kaplan çeklerini ödeyemediği için hapse girmiş ve 1999 yılında hapisten çıktıktan 2 gün sonra sayısal lotodan 340 milyar lira kazanmış. İki çocuk babası Kaplan'ın ilk işi eşinden boşanmak olmuş. Ardından İzmir'de Pınar Şirin adlı şarkıcıyla 20 milyar lira harcayıp Hilton'da nişan yapmış ve 6 ay sonra ayrılmış. Hızlı yaşayan Kaplan'ın parası kısa sürede tükenmiş. Paraların nasıl bittiğini anlayamayan Kaplan "İkramiyeyi kazanınca akrabalarım çoğaldı. Daha önce borç para isterim diye herkes kaçarken ikramiyeden sonra neredeyse bütün Çivril akrabam oldu. Nereden akraba olduğumuzu anlayamadım ama onlar Orta Asya'ya kadar uzanıp bir yerlerden tutturdu. O kadar yol kat edip geldiler diye her birine para veriyordum. Hızlı bir hayat yaşadım para bitti." diyerek yaşadıklarını anlatıyor.

"Talih bize huzur değil felaket getirdi"

Milli Piyango’nun 1990 yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazanan Adanalı Cem Postacı paranın kendisine aradığı huzuru vermediğini söyledi. 1996’da oğlunu trafik kazasında kaybeden Postacı "Talih kuşu bize huzur değil felaket getirdi" diyor. Oğlunu kaybettikten sonra bir daha bilet almamaya karar veren talihli kendisine çıkan paranın hayırlı olmadığını dile getiriyor. Kazandığı ikramiyeyle emlak işine giren Postacı bir süre sonra iflas etmiş. İşlerinin bir dönem çok iyi gittiğini hiç tanımadığı kişilerin akraba olarak karşısına çıktığını anlatan Postacı şimdi kimsenin kendisine yardıma yanaşmadığını vurguluyor. Postacı "Para mutluluk getirmiyor yuvam dağıldı toparlamak için varımı yoğumu harcadım. Eşim beni terk etti. Şimdi bir otomobilim evim ve emekli maaşım var. Keşke o bileti almasaydım da o para çıkmasaydı." diyor.

"Eşime kalmasın diye hepsini harcadım"

53 yaşındaki Mustafa Savgan'ın macerası ise çiçekçi bir kadının kendisine 2 lira harçlık vermesiyle başlıyor. Bu parayla piyango bileti alan Savgan 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazandı. Savgan eşinden ayrılmak istedi ama ayrılamadı. "Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım.150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Lokantalarda ödediğim hesabın 5-6 katını bahşiş olarak bırakıyordum. Sonunda paraları tükettim. Evlenirken karıma aldığım 1 kilo altını da sattım harcadım. Eşimi de annesinin yanına gönderdim evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul'a döndüm. Yıl 1985'ti. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok sevgisizim ama huzurluyum" diyerek ibretlik hikâyesini paylaşıyor.

Kızı evi terk etmiş

1984 yılında aldığı bilete 7 milyon lira isabet eden Orhan Ulusoy'un huzur içindeki hayatı ancak 3 sene sürebilmiş. İşleri ters gittiği için kızı evi terk etmiş. Oto yedek parça dükkânı bulunan ve minibüsçülükle uğraşan Ulusoy paranın eline geçmesiyle kendisinden para isteyenlerin sayısının da arttığını belirtti. Çıkan parayı soğan ve fasulye işine harcayan Ulusoy üst üste 3 yıl istediği kazancı elde edemeyince iflas etti. 4'ü erkek 8 çocuğu olan Ulusoy “Hiç rahat bir yaşantım olmadı; bir arkadaşım ‘bu para sana felaket getirir’ demişti dediği çıktı. Bir kızım evi terk etmişti. Uzun aramalardan sonra buldum. Bana para çıktığını duyanlar hep bir beklenti içinde oldular. En yakınımdan en uzağıma kadar hep bir şeyler bekliyorlardı. Başlangıcında psikolojim alt üst olmuştu." diyor.

"70 milyonun âhı var"

Evli ve 3 çocuk babası olan Nusrettin Çınar'a da Turhal'da Milli Piyango’dan 6 milyar lira çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar otobüs alarak Turhal'a şehirlerarası otobüs şirketi kurdu. İşleri iyi gitmeyen Çınar 1995 yılında iflas etti. Çınar yaşadığı olayları şöyle anlatıyor: "Sefa kısa sürdü. 70 milyon kişinin verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin âhı var üstünde hayrı olmaz. Sonradan araştırdım kimseye hayır getirmemiş."

Şimdi işsiz olan ve emekliliğinin planlarını yapan Çınar artık Milli Piyango bileti satın almıyor.

"Para beni perişan etti"

Ali Atıcı çay ocağı işletirken 2004’te sayısal lotodan 543 bin YTL kazanır. Parayı aldıktan sonra memleketi Erzincan'a yerleşen Atıcı boşandığı eşi ve çocuklarını İsviçre'ye gönderir ve ikinci evliliğini yapar ancak ondan da ayrılmaya karar verir. Atıcı Doğu Beyazıd'a gidip 14 yaşındaki A.K.'yi başlık parasını verip evine götürür. Gelişen olaylar zincirinde A.K. babası Arif K.'ya teslim edilir. Ali Atıcı'nın pişmanlık dolu sözleri ise şöyle: "Hayal edemeyeceğim kadar zengin oldum ama hayatım da alt üst oldu. Huzurum kaçtı. Geceleri gözüme uyku girmez oldu. Lotodan çıkan para beni perişan etti."

İşte aynı şekilde başlayan ve yine aynı şekilde son bulan hayat hikâyeleri... Belki birbirlerinin değil yüzünü adını bile duymamış birçok insanın aynı dertlere gebe olduğu sabahlar... Uykusuz geçen geceler gözlerini kırpmadan sabah eden birçok insanın paylaştığı aynı kader... Her şeyin aynı olduğu bu süreçte ağızlarından çıkan cümle de aynı oluyor: "Çok pişmanım!"Alıntı.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16-12-2012, 01:11   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

okuduklarıma karşı ben şunu anladım.
insan parayı görünce kendisi gibi olmuyor artık değişiyor .
para hiç bitmez diyor ve hep harcıyor hep kendisini düşünüyor
etrefındaki ailesini göremiyor hayır işlemiyor yavaşca kötü birisi oluyor yavaşca
kendisini iyice kaybetiyor ...
bir de salığını ..
en önemlisi ben 9 yaşındayım bu yaşda bunları biliyorum ama yetişkinlerimiz bunu anlayamıyor ..
cukurdan cıkdım derken iyice cukura batıyor ..


 

Alt 16-12-2012, 01:24   #3 (permalink)
misafir
Avatar Yok
 
Face47 piyangodan sonra

merhaba ben buradaki yaşananları okudum şunu anladım
insan paraı aldıkdan sonra ...
artık kendisi değil başka birisi.
kendisi bile kendini tanıyamıyor ama umursamıyor
param pitmez diyor hep harcıyor
ailesini bile hatırlamıyor hep bu para zaten bitmez biraz kalır onlarada veririm diyor ama hic birşey vermior biraz bile (sevap) işlemiyor .
cukurdan cıkdım derken daha derine dalıyor ve en önemli salınıda kayıp ediyor.
ve ben 9 yaşındayım bu yazılanlardan bunu cıkardım ama yetişkinlerimiz okuyor okuyor ama birşey.Anlayamıyor.


 
Alt 31-12-2013, 11:48   #4 (permalink)
dktr
Avatar Yok
 
Standart .

Piyango bileti almadığım için daha da mutlu oldum :=)


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Piyango Talihlilerinin hazin sonları

Piyango Talihlilerinin hazin sonları konusu, FORUM GENEL / Haberler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: piyango talihlilerinin sonu, milli piyango talihlilerinin sonu, milli piyango talihlileri, piyango talihlilerinin hazin sonu, milli piyango tutturanlar, talihlilerin sonu, piyango talihlilerinin hayatı, piyango talihlileri, milli piyango talihlilerin sonu, mili piyango talihlileri, milli piyango talihlilerinin hazin sonu, piyango talihlilerinin sonları, milli piyango talihlileri sonları, milli piyango şanslıları, milli piyango talihlilerinin sonları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Hayırlı hafta sonları... nurküllü LakLak Bölümü 10 24-11-2012 10:55
Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi 2011 elif LakLak Bölümü 0 26-10-2011 02:28
Milli Piyango! nimlahza Karikatürler 0 11-01-2011 02:46
Milli Piyango Bileti Aldınızmı `»HicЯet GeLini«´ LakLak Bölümü 12 04-01-2011 12:28
Sahte Milli Piyango bileti nasıl anlaşılır? `»HicЯet GeLini«´ Haberler 1 21-12-2010 08:47

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:50 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats