bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-08-2010, 02:03   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Geçmişi ile barışmak isteyenlere;

Geçmişi ile barışmak isteyenlere;
Hayata yeniden başlama arzusu içinde olanlara...

Uzak diyarlardan birinde bir ülkede Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yemyeşil tepelerin arasında Geçmişi ile barışmak isteyenlere; kışın bembeyaz bir kar ordusu ile Geçmişi ile barışmak isteyenlere; baharda rengarenk kır çiçekleri ile kaplanan bir vadi vardı. Ortasından bir ırmağın geçtiği bu vadi "Büyülü Vadi" olarak anılırdı. Ona bu adı veren ise Geçmişi ile barışmak isteyenlere; vadideki ilginç bir dükkan ile Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bu dükkanda yaşananlardı. Ünü ülkenin dört bir yanına yayılmış olan dükkanın adı "Büyü Dükkanı" idi. Her yerde olduğu gibi bu dükkanda da almak istediğiniz şeyin bir bedeli vardı. Bu bedelin ne olacağı Geçmişi ile barışmak isteyenlere; dükkan sahibiyle yaptığınız pazarlık sonucunda ortaya çıkardı. Ancak Geçmişi ile barışmak isteyenlere; Büyü Dükkanı'nda maddi bedellerin hiç bir hükmü yoktu. Bazı müşteriler bir şeye sahip olmak için denenebilecek tek bedelin para olabileceği düşüncesiyle Geçmişi ile barışmak isteyenlere; cepleri kabarık gelirlerdi. Oysa burada yapılan pazarlıklar Geçmişi ile barışmak isteyenlere; günlük yaşamdakilerden biraz farklı olur ve pek çok müşteriyi şaşırtırdı.
Kış mevsiminin bu soğuk gününde epeyce üşümüş Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yorgun düşmüş olmalıydı. Kapının önüne gelinceye kadar Geçmişi ile barışmak isteyenlere; gözlerini hiç ayırmadan izledi onu. İyice kulak kabarttı. Üç basamakla çıkılan Geçmişi ile barışmak isteyenlere; ahşap zeminli verandadaki ayak seslerini ve onlara eşlik eden gıcırtıyı duymaktan çok hoşlanırdı. Beklediği kişinin ayak sesleri ikinci basamakta kesildi. Müşteri çalmadan Geçmişi ile barışmak isteyenlere; kapıyı açmamayı prensip edinmişti yaşlı adam. Çünkü Geçmişi ile barışmak isteyenlere; hemen herkes o kapının önünde durup Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir kez daha düşünürdü. Kapıyı çalmaktan vazgeçip dönenler Geçmişi ile barışmak isteyenlere; az da olsa olmuştu. Sonunda kapı çalındı.

"Ününüzü duyunca çok uzaklardan kalkıp geldim buraya... İstediğim şeyi Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir tek sizin dükkanınızda bulabileceğimi söylediler. Karşılığında ne isterseniz vermeye hazırım."
"İstediğiniz şeyin ne olduğunu öğrenebilir miyim?"

"Bakın Geçmişi ile barışmak isteyenlere; ben ellibeş yaşındayım. Yani yolun yarısını geçeli çok oldu. Söylemeye dilim varmıyor ama yolun sonuna yaklaştım galiba. Bu gerçeğe tahammülüm yok. Ben bugune kadarki hayatımı geri istiyorum. Mümkün mü?"

"Elbette mümkün. Biliyorsunuz Geçmişi ile barışmak isteyenlere; dükkanımda her şey mevcut. Ancak tam olarak ne istediğinizi anlayabilmem için Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bana geri istediğiniz hayatınızı biraz anlatabilir misiniz?

Dükkan sahibinin sorduğu soru Geçmişi ile barışmak isteyenlere; müşteriyi iç dünyasına döndürmüştü. Gözünün önünden geçen sahnelerin kendi yaşamına ait olduğunu kabul etmek için kendini zorluyordu. Bütün görüntüler Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir kargaşa ve telaş içinde birbirlerine karışarak geçip gittiler ve geride yalnızca ıssız bir hüzün bıraktılar. Hüznünün yüzüne yansımasına engel olamayan müşteri Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yaşlı satıcının sorusu karşısında ancak şunları söyleyebildi:

"Geçmiş yaşamımda birçok hata yaptım. Bunlar için pişmanlık duyuyorum... Yanlış kararlar verdim Geçmişi ile barışmak isteyenlere; kayıplara uğradım. Zamanı hovardaca harcadım. Bir gün bir de baktım ki Geçmişi ile barışmak isteyenlere; hayat yanımdan geçip gidiyor. Paniğe kapıldım ve bir çare aramaya başladım. Dostlarımla konuşmayı denedim. Beni teselli edip derdimi unutturmaya çalışanlar da oldu Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yardım etmeye çalışsalarda faydası olmadı. Kendimi çok mutsuz hissediyordum. Derken Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir gün birisi bana sizden ve Büyü Dükkanı'ndan söz etti. Bunu duyar duymaz sanki içimde bir ışık yandı. Büyük bir umutla hemen yollara düşüp size geldim. Kendimi çok çaresiz hissediyorum. Lütfen elli beş yılımı bana geri verin."

"Yani Geçmişi ile barışmak isteyenlere; siz pişmanlık duyduğunuz hayatınızı yeniden yaşamak mı istiyorsunuz?"

"Elbette hayır. Söylemek istediğim bu değil. Ben yalnızca kaybettiğim yıllarımı geri istiyorum. Eğer bir şansım daha olursa aynı hataları tekrarlamayacağım."

"Herhalde bunu çok istiyorsunuz."

"Evet Geçmişi ile barışmak isteyenlere; hem de her şeyimi verecek kadar."

"Peki Geçmişi ile barışmak isteyenlere; benim size vereceğim elli beş yılın karşılığında siz bana ne verebilirsiniz?"

"Ne isterseniz"

"Sanki bunun için her şeyden vazgeçmeye hazır gibisiniz."

"Hiç kuşkunuz olmasın. Şu anda sahip olduğum her şeyden vazgeçebilirim. Yeter ki geride bıraktığım yıllarımı bana geri verin."

Yaşlı adam Geçmişi ile barışmak isteyenlere; ellerini sakallarında dolaştırırken Geçmişi ile barışmak isteyenlere; kendini sallanan koltuğunun devinimlerine bırakmıştı. Bir süre düşündü. Müşterisinin Geçmişi ile barışmak isteyenlere; sabırsızlıkla Geçmişi ile barışmak isteyenlere; pazarlığın bitmesini beklediğinden emindi. Büyü dükkanına gelen kişiler Geçmişi ile barışmak isteyenlere; genellikle bir an önce istediklerini alıp gitmek için acele ederlerdi. Bu nedenle Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yaşlı adam Geçmişi ile barışmak isteyenlere; pazarlığın başındaki düşünce yolculuklarında yalnız kalırdı. Şu anda da Geçmişi ile barışmak isteyenlere; sessizliğin yalnızca kendi işine yaradığını biliyordu. Koltuğu ile birlikte öne doğru eğilerek müşterisinin gözlerinin içine baktı ve ağır ağır konuşmaya başladı:

"Beyefendi Geçmişi ile barışmak isteyenlere; her ne kadar siz elli beş yıl karşılığında bana her şeyinizi vermeye hazır olsanız da Geçmişi ile barışmak isteyenlere; ben sizden bir tek şey isteyeceğim."

"Dileyin benden ne dilerseniz."

"Belleğinizi..."

"Anlamadım?"

"Belleğinizi dedim... Elli beş yılın yaşantısını içinde barındıran belleğinizi istiyorum."

"Ah evet anladım. İlginç bir bedel... Kabul ediyorum. Tamam alın belleğimi."

"Emin misiniz?"

"Neden olmayayım? Elli beş yıl kazanacağım."

"Belleğinizi Geçmişi ile barışmak isteyenlere; içindeki her şeyle birlikte bu dükkanda bırakıp gideceksiniz. Elli beş yılın tek bir anını hatırlamayacaksınız. Buraya neden geldiğinizi bile..."

"Daha iyi ya! Her şeye yeniden başlayacağım. Zaten geçmişi hatırlamak istemiyorum ki!"

"O halde Geçmişi ile barışmak isteyenlere; korkarım elli beş yıl sonra buraya tekrar gelirsiniz. Tabii o zaman benim yerime Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir b
aşkası size yardımcı olur."

"Hayır Geçmişi ile barışmak isteyenlere; hayır... Emin olun ki Geçmişi ile barışmak isteyenlere; şu dakika belleğimi size barıkıp elli beş yılımı geri alacağım ve dükkanınızı Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bir daha dönmemek üzere terk edeceğim. Ve yine söz veriyorum Geçmişi ile barışmak isteyenlere; şu ana kadar yaptığım hataların hiç birini tekrar etmeyeceğim."

"İsterseniz b
aşka sözler vermeyin. Çünkü Geçmişi ile barışmak isteyenlere; az sonra Geçmişi ile barışmak isteyenlere; belleğinizle birlikte bütün hepsini burada bırakıp gideceksiniz."

Yaşlı adamın son sözleri Geçmişi ile barışmak isteyenlere; müşterinin duraklamasına neden olmuştu. Bu sözlerin anlamını kavrayabilmek için birkaç saniye düşünmek zorunda kaldı.

"Nasıl yani? Buradan çıktığımda hiçbir şey hatırlamayacak mıyım? Sizinle konuştuklarımızı bile Geçmişi ile barışmak isteyenlere; öyle mi? Yani hiçbir şey mi? Buraya neden geldiğimi Geçmişi ile barışmak isteyenlere; sizin kim olduğunuzu ve hatta...!"

"Ne yazık ki !"

Yaşlı adam Geçmişi ile barışmak isteyenlere; şu anda pazarlığın sonuna geldiklerini hissediyordu. Karşısında oturan müşterinin yüzünde gördüğü aydınlanma Geçmişi ile barışmak isteyenlere; pazarlık sahnelerinin en hoşlandığı görüntüsüydü. Son sözleri müşterisinin söylemesini istediği için bir süre sessiz kaldı ve bekledi. Bu seferki sessizliğin Geçmişi ile barışmak isteyenlere; müşterisinin işine yaradığından emindi. Onun aydınlanan yüzünün ortasında parlayan gözbebekleri Geçmişi ile barışmak isteyenlere; yaşlı satıcı için Geçmişi ile barışmak isteyenlere; sessizliğin içinden çıkacak sesli bir çoşkunun habercisi gibiydi. Gerçekten de Geçmişi ile barışmak isteyenlere; konuşmaya başlayan müşterisi onu yanıltmadı.:

"Sanırım ne demek istediğinizi şimdi anlıyorum. Eğer elli beş yılın bedeli bu ise Geçmişi ile barışmak isteyenlere; pes ediyorum. Belleğimden vazgeçemem. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Bir kadının Geçmişi ile barışmak isteyenlere; çok istediği bir tokayı Geçmişi ile barışmak isteyenlere; saçları karşılığında satın almasına... Çok ilginç bir insansınız. Bana Geçmişi ile barışmak isteyenlere; Büyü Dükkanı'ndan almak istediğimden çok farklı bir şeyle çıkacağımı söylemişlerdi de inanmamıştım. Ben Geçmişi ile barışmak isteyenlere; bugune kadarki yaşamımı almak için gelmiştim Geçmişi ile barışmak isteyenlere; ancak bugünden sonraki yaşamımı alıp gidiyorum. Size teşekkür ederim."

Bir şey değil. Güzel bir pazarlıktı. Hoşçakalın."

Yaşlı adam Geçmişi ile barışmak isteyenlere; müşterisini gözden kaybolana dek gülümseyerek izlerken Geçmişi ile barışmak isteyenlere; aklından Santayana'nın bir sözü geçiyordu:

Geçmişi hatırlamayanlar Geçmişi ile barışmak isteyenlere; onu bir kez daha yaşamak zorunda kalırlar."

Düşünmek ama mantıklıca
Kızmak ama keyifle
Şakalaşmak ama kırmadan
Gülmek ama kahkahayla Geçmişi ile barışmak isteyenlere; dolu dolu
Paylaşmak ama büyük haz duyarak
Hissetmek ama ta içimizde
Anlayış ama hiç esirgemeden
Dostluk ama en güzeli
Sonra dönüp geriye bakmak ama onurla...


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
nimlahza (24-08-2010)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Geçmişi ile barışmak isteyenlere;

Geçmişi ile barışmak isteyenlere; konusu, BAYANLAR ÖZEL / İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: geçmişim ile barışmak istiyorum,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
AŞIK OLMAK iSTEYENLERE..... nurküllü İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 1 02-08-2010 04:43
sizin için birlikte olduğunuz kişinin geçmişi önemlimidir Jülyet Anketler 5 01-08-2010 01:04
Zayıflamak isteyenlere narenciye özü daywest Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 08-04-2010 12:33
Geçmişi Yaşamak... mormavi Psikoloji 0 18-01-2010 03:51
Bardaklarini yenilemek isteyenlere Mahperver Ev Dekorasyon 0 17-01-2010 01:41

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:23 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats