Bakimliyiz.Com

-   İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden (http://www.bakimliyiz.com/iliskiler-duygular-ve-hayatin-icinden/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kararı Sen Vermelisin… (http://www.bakimliyiz.com/iliskiler-duygular-ve-hayatin-icinden/87445-karari-sen-vermelisin.html)

nimlahza 04-10-2011 10:40

Kararı Sen Vermelisin…
 
Kararı Sen Vermelisin…

Sevgili S., birlikte bir ömür geçireceğin insan hakkında, bana yazdığın iki satırla fikir veremem. Aslında bu konuda net olarak bir şey söyleyemem, bunun kararını sen vereceksin.http://db3.stb.s-msn.com/i/DC/5733DE...B98E46EEF0.jpg

Kararı Sen Vermelisin…Ailelerinizin uymadığını söylüyorsun, yaşam tarzlarınız da uymuyor diyorsun. Peki, neyiniz uyuyor? Facebook hesabında yüzlerce kız arkadaşı var ama sen hesabını kapatıyorsun. Ayrı dünyaların insanlarıyız diyorsun.
Bara gidiyor, gece hayatı var diyorsun. Şimdi sen gitme dedin diye gitmiyor. Peki, ileride ne yapacak? Gerçekten evlilik kurumunu ve bu sorumluluğu kaldırabilecek mi? Peki sen neden pek çok konuda uyumsuz olduğun biriyle hayatını birleştirmeye çalışıyorsun, bunu irdeledin mi?
Bana sorarsan, hayati kararlar alırken, seviyorum demek yeterli cevap değildir. Neden sevdiğini, neyini sevdiğini ve neyini sevmediğini iyi düşünmelisin. Bu kişiyle ilgili endişe duyduğun konuları ve olumlu yanlarını listeleyip, bir yol çizmelisin.
Ancak hepsinden öte, onu karşına alıp dürüstlükle, senin için evliliğin anlamını, hayatı paylaşmanın ne demek olduğunu, bir evlilikten neler beklediğini, bu ilişkiye dair umutlarını, beklentilerini, hayallerini anlatmalısın. Onun da aynı konularda düşüncelerini tüm dürüstlüğüyle paylaşmasını sağlamalısın.
Yargılamadan ve eleştirmeden ilişkilere olan bakış açısını öğrenmelisin. Aile kavramını, evlilik kurumunu, aileler arasında olabilecek anlaşmazlıkları, sizin aranızda sorunlar çıktığında nasıl çözüm bulunacağını net bir şekilde konuşmalısınız.
Eğer bu konuşmalardan sonra hala birbirinizle bir gelecek görüyorsanız, o zaman bu işi ciddiyete dökebilirsiniz. Ancak yine de çok ince eleyip sık dokumaktan yanayım.
Sevgilerimle


Candan Ünal


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:49 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.