bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız > Kanser

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-01-2010, 04:07   #1 (permalink)
 
daywest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kanser Olmayı Beklemeyin, Tedbir Alın!...

Onkoloji Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz 2020 yılında dünyada 25 milyon insanın kanser hastası olacağının tahmin edildiğini belirterek ''Kanser olmamak için bugünden tedbir alın'' dedi.
Topuz AA muhabirine yaptığı açıklamada dünyadaki kanser vakası sayısının her geçen gün arttığını sağlıksız beslenme ve kullanılan ürünlerin hastalığı tetiklediğini ifade etti.
Kanser denilince akla hemen ölüm geldiğini ama kanserin tedavisini bulma yolunda önemli adımlar atıldığını anlatan Topuz şöyle konuştu:
''Kalp hastası olacağına kanser ol. Kanser çaresiz bir hastalık değildir. Esas olan bilimdir. Tedavi aşamasında alternatif tedavi yöntemleri de gündeme geliyor. Hiçbir zaman şarlatanlar bilimsel tıbbın önüne geçemez. Şarlatanların icat ettiği bazı bitkiler hastalığı geciktirmekte ve ölüme neden olmaktadır. Kemoterapi sırasında bazı bitkiler vardır ki hastayı zehirler. Alternatif tıp diye bir şey yoktur tamamlayıcı tıp vardır. 15 maydanoz koy 20 dereotu koy sakın 10 dakika değil 8 dakika kaynat... Bunlar halkı kandırmaya yönelik tarifler. Bunu diyenler tıp doktoru bile değil ziraat mühendisi falan.''
Dünyada 2020 yılında 25 milyon insanın kansere yakalanacağının tahmin edildiğini anımsatan Topuz ''Hemen kanser olmayı beklemeyin. Kanser olmamak için bugünden tedbir alın'' dedi.
Kanserle mücadelenin anne karnında başladığını dile getiren Topuz iyi beslenen annenin çocuğunda kanser çıkma riskinin 5 kat daha az olduğunu söyledi.
Tarım ilacına maruz kalan köylülerin şehirde yaşayanlara göre beyin lenf ve lösemiye 7 kat daha fazla yakalanma riski bulunduğunu dile getiren Topuz ''bilinçsiz köylü kansere bizden daha yakın'' görüşünü dile getirdi.

-TAMAMLAYICI TIP-

Topuz kanserden koruyan ve kanser tedavisinde hastalara destek olan tamamlayıcı tıbbın ''ruhsal ve bedensel yaklaşımlar'' ile ''bitkiler'' şeklinde ikiye ayrılabileceğini ifade ederek tamamlayıcı tıp hakkında şu bilgileri verdi:
''- Dünyada bilinçli kişiler tarafından uygulanan hipnozun kanser ağrılarını azalttığı kabul edilmiştir.
- Bir yerde namaz da Hristiyanların Musevilerin ibadeti de yoga da meditasyondur. Yani doğrudan doğruya yaratana odaklanarak iyi şeyler dilemek güzel düşünmek...
- Kemoterapi ve ilaç tedavisi olan hastalarda önerilmeyen akupunktur ehil kişiler tarafından uygulanınca bulantı ve kusmayı engelleyebiliyor kronik ağları yüzde 36'ya kadar azaltabiliyor kemoterapi sonrası el ve ayak uyuşukluğunu gideriyor.
- Çin yakın dövüş sanatlarından olan taichi egzersizleri kan ve enerji sirkülasyonunu olumlu etkilediğinden hastalıklara karşı direncin artmasına yardımcı oluyor kemik kaybını geciktiriyor.
- Masaj bilinçli kişiler tarafından yapılırsa hastayı rahatlatıyor.
- Acılı arabesk değil huzur veren müzikler Mozart Haydn Schubert Beethoven Brahms dinleyin. Kaos oluşturan gürültülü müzikler dinletilen farelerin kanser olduğu görüldü. Dans edin.
- Son 10 senede yapılan araştırmalar ailesinden birini yakınını kaybedenlerde kanserin daha hızlı çıktığını gösterdi. Stresin kanser üzerindeki olumsuz etkisi ispat edildi. Mutlu olun devamlı gülmeye çalışın. 3-4 bin yıl önce Mezopotamya'da çaresiz hastalığa yakalanan insanlar maskların önünden geçirilir ve güldürmeye çalışılırmış. Eskiler 'Bir kahkaha bir kilogram pirzolaya bedel' der. İnsan neşeli ve mutlu olduğu zaman vücudu potansiyel zararlı maddelere karşı koruyan immun sistemi güçleniyor. Günde 5-6 kez içten kahkaha atın.
- Sevgi-inanç tedavisi önemli. İster Müslüman ister Hristiyan ister Musevi ol seni yaratana inan. Seni yaratana inandığında ve güvendiğinde sana destek olacağına inan. Güveneceğiniz bir doktor seçin. Aile sevgisi de çok önemli. Hastayı ailesi arkadaşları komşuları dostları hayata bağlar.
- Spor yapın. Her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riski var. Bu nedenle her gün yarım saat yürüyün aletsiz jimnastik yapın ya da yüzün. Vücudunuzdaki yağı yakmaya bakın aynı zamanda spor yapınca insan stresten uzak kalır.''

-EN UCUZ ANTİOKSİDAN BİBERİYE-

Erkan Topuz Türkiye'nin yiyecek açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğunu belirterek doğal olması şartıyla kanser tedavisinde olumlu etkileri olan yiyecekleri şöyle sıraladı:
''- D-limoen: Limon ve mandalina kabuğunda olan D-limoen kanser tümörünü eritiyor ve çoğalmasını durduruyor. Limon ve mandalina kabuklarını atmayın. Sirkeli su ile iyice yıkadıktan sonra yiyin.
- Nar: Meme kanserinde nar suyu çok faydalı. Kabuğunda ve çekirdeğinde de büyük şifa var. Meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketin. Meyveleri posasıyla yiyin.
- Mantar: Çeşitli terapötik özellikleri olduğu bilinen en azından 270 mantar türü mevcuttur. Japonya Çin ve Kore'de yürütülen çok sayıda bilimsel çalışma mantarların sağlığa yararlı yeni uygulamalarını ortaya koymuştur. Draje halinde satılan bu mantar haplarını eczanelerden bulabilirsiniz. Ayrıca kültür mantarlarından beyaz olanları değil esmer olanları yiyin. Çünkü mantarlar kanserojen madde ile beyazlatılıyor.
- Kansere karşı etkili olan ellagıc asit bütün kırmızılarda bulunan bir antioksidandır. Ahududu çilek böğürtleni mevsiminde bol bol yiyin. Yapraklarından çay yapın. Bunlar kemik iliğini harekete geçirir immun sistemini güçlendirir tümörlerin erimesine neden olur.
- En ucuz antioksidan olan biberiye tüketin. Çok arsız bir bitkidir saksıda bile yetişir. Her türlü tümörde etkili olan biberiyeyi aktardan almak yerine balkonunuzda yetiştirin. Yaşını salatalarınıza atın kurusunun da çayını yapın. Karahindiba kuzu kulağı tere ökse otu da tüketin.
- En çok havuçta bulunan A vitamini cilt lenfoma böbrek kolon meme kanserinde çok faydalı.
- Uzun ömrün sırrı domates erkeklerde prostat kadınlarda meme kanserinde çok faydalıdır. Ama mevsimlik domates... İyi ev hanımları 1 Temmuz ile Eylül sonu arasında üretilen domatesi kışın kullanmak için salça yapar. Ev salçası ve ketçapı kullanın.
- E vitamini için selenyum açısından zengin ananas yoğurt enginar brokoli karnabahar kırmızı ve beyaz lahana semizotu çok tüketin. Bunlar memedeki ödemi alır.''

-YEŞİL ÇAY İÇİN-

Topuz kanser tedavisinde olumlu etkileri olan yiyecekleri sıralarken şöyle devam etti:
''- Hücre bölünmesini yavaşlattığı için yeşil çay için. Koyu çay mide kanseri riski oluşturur. Çayı açık ve şekersiz olarak tüketin. Günde 2 kupa 8-10 dakika demlenen yeşil çay için. Her gün papatya ve zencefil çayı için.
- Güçlü bir antioksidan olan indol-3-karbinol en çok brokoli karnabahar kırmızı ve beyaz lahana semizotu ve turunçgillerde bulunuyor. Bunlar meme kanserini önleyen en önemli gıdalar. Dünyadaki en ucuz ve şifalı bitki olan lahanayı haftada bir kez yiyin. Lahana bağırsak ve karaciğerdeki zehirleri bloke ediyor tümörlerin bilinçsizce çoğalmasını durduruyor.
- Soya keten tohumu ile birlikte fibrokistlerde meme kanserinde ve prostat kanserinde çok faydalı. Yemeklerde kullanacağınız yarı zeytinyağı yarı soya yağı sizi meme kanserinden belli ölçüde koruyacaktır. Soya ayrıca kemik yoğunluğunu da artırıyor. Menopoz döneminde de sıkıntıyı gideren bir özelliği vardır.
- Antikansorejen olan meyan kökü ülseri kapatır ve ağız yaralarına iyi gelir. Tansiyon ve diyabeti olmayanlar 2 ay meyan kökü içsin 3 ay ara versin.
- Yoğurt probiyotik yoğurt kullanılarak evde yapılmalı. Günde 300 gram yoğurt tüketmek meme kolon mide yumurtalık endometriyoz kanserinde koruyucu.''
- Acı biber Arnavut biberi mide kanserinden koruyor. Çok şifalı. İmmun sistemini güçlendiriyor. Ancak Gaziantep Şanlıurfa gibi yerlerde damda yetiştirilmiş kurutulmuş biberler aflatoksin denen bir madde ihtiva eder ki karaciğer kanseri yapar. Siz biberinizi saksıda yetiştirin sonra blender ile çekin ve yemeğinizin üzerine atın.
- Bağışıklık sistemini güçlendiren beta glukan arpa maya nişasta mantar esmer pirinç ve ekmekte bulunuyor. Özellikle meme kanserine karşı koruyucu özelliği var.
- D vitamini kanseri önler belli dozda tüketilmeli.
- At kestanesi. Özellikle hemoroid tedaivisinde iyi. 4-5 tane at kestanesini alın içine biraz da krem koyarak blendarda ezin hemoroid tedevisinde kullanın. Ayrıca varis hemoroid ve meme kanserine bağlı ödem oluşan kollarda kullanılır.
- Karadut hormon atılmayan tek ağaç. mevsiminde bol bol tüketin.
- Kanserden koruyucu etkisi olan melatonin salgısı açısından mutlaka karanlıkta uyuyun. Kanser hücresi aydınlıkta çoğalır karanlığı sevmez. Saat 22.30-23.00 gibi yatın. Işıksız ve rahat bir uyku güneşin doğuşuyla kalkmak sağlıklı yaşam tarzınız olsun. Gece vardiyasında çalışanlarda ve aydınlıkta uyuyanlarda meme kanserine yakalanma riski 5 kat artıyor.''

-KORUNMA YOLLARI-

Topuz kanserden korunmak için yapılması gerekenleri de şöyle sıraladı:
''- Çikolata kola ve kahveden sakının. Salam sosis sucuk hazır meyve suyu mayonez ketçap konserve tüketmeyin. Yamuk yumuk elma alın.
- Hayvanlara büyüme hormonu verilince süt ve eti artıyor. Bunlar insana da geçiyor. Akciğer kanseri hastalarında aşırı süt tüketenlerde ömür daha da kısalıyor. Kırmızı ette kuzu eti tercih edin genellikle kuzular zehirlenmemiştir. Kırmızı et yerine beyaz et tercih edin. Kümes hayvanlarından köyde yetişenleri yemeye çalışın. Marketlerden aldığınız kümes hayvanlarının derisini yemeyin.
- Beyaz un şeker ve tuzu hayatınızdan çıkarın.
- Daima bebe şampuanı defne sabunu ve saf sabun kullanın. Oda spreyi ter önleyici koltuk altı kremi deodorant kullanmayın. Organik denilen saç boyaları bile kanserojendir kullanmayın kına yakın.
- Küçük balık tercih edin dip balığı yemeyin. Balık yaşlandıkça kanserojen etkisi artar. Haftada en fazla bir kilo balık tüketin. En ucuz balığı tüketin.
- Fast-food'tan uzak durun. Haftada 3 kezden fazla fast-food yiyenlerde kanser riski daha fazla.
- Alkolü kısıtlı kullanın. Sigara içmeyin.
- Stresten uzak durun pozitif olun.
- Kanserden korunmak bebeklikte başlar. Çocuğunuza gülmeye alıştırın onu mutlu edecek şeyler yapın. 12 yaşından önce cep telefonu kullanmasına izin vermeyin. Cep telefonunu kendinizden uzakta şarj edin. Çocuk odasında şarj etmeyin. 30-45 saniyeden fazla konuşmayın. Uzun yolculukta kapatın.
- Televizyonu 5 metre uzaktan izleyin.
- Sprey şeklindeki böcek ilacı kullanmayın.
- Badana yapılan eve 15-20 gün girmeyin. Mobilya cilası kanserojendir. Eski mobilyalarınıza sahip çıkın.
- Sentetik halıdan uzak durun.
- Çocuklarınızın plastik çim bahçelerinde oynamasına izin vermeyin.
- Çocuk bahçelerini ilaçlamayın.
- Mutfakta plastik bakır alüminyum kullanmayın.
- Bulaşık makinenizin parlatıcı gözüne sirke koyun. Makineden çıkardıklarınızı sirkeli sudan geçirin. Ne kadar durulansa da üzerinde deterjan kalır.
- Çamaşır makinesinde zeytinyağlı sabun kullanın.''

-ZAYIFLAMA İLAÇLARI KANSEROJEN-

Bütün zayıflama ilaçlarının kanserojen olduğunu vurgulayan Topuz ''Hızlı kilo vermek kanserojendir. Bir ayda 1-15 kilo verilir. Kısa sürede aşırı kilo verenlerde kanser olma riski daha yüksek'' dedi.
Prof. Dr. Erkan Topuz vatandaşları mangal konusunda da uyararak ''Fazla mangal yapmayın. Yaparsanız da fazla pişirmeyin yakmayın. En ufak yanık kanserojen riskini artırır. Mangal yerine fırın haşlama buğulama tercih edin'' diye konuştu.daywest isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kanser Olmayı Beklemeyin, Tedbir Alın!...

Kanser Olmayı Beklemeyin, Tedbir Alın!... konusu, Sağlığımız / Kanser forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: bulaşık makinesi deterjanı eritmiyor, bulaşık makinesi tableti eritmiyor, parfüm kanser yapar mı, kına kanser yapar mı, bulasik makinasi deterjani eritmiyor, keten tohumu kanser yapar mı, keten tohumu kanser yaparmı, oda spreyi kanser, kına kanser yaparmı, parfum ve kanser, yeşil çay kanser yaparmı, zayıflama ilaçları kanser yapar mı, oda parfümü kanser, bulasik makiesi tableti eritmiyor, kırmızı et kanser yaparmı,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Beklemeyin geç kalabilirsiniz.. nurküllü LakLak Bölümü 4 16-04-2009 04:58
Tüp bebek için beklemeyin! elif Tüp Bebek Bölümü 0 19-09-2008 03:42

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:35 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats