bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FOTOĞRAF GALERİSİ > Karışık Resimler & Fotoğraflar

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 25-06-2009, 05:47   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu

İnsanlar birdenbire ortadan kaybolursa Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu Dünya nasıl bir yer olur. İşte Alan Weismann 'The World Without Us' (Bizsiz bir Dünya) adlı ktiabında bu konuya değinmiş.

Arizona Üniversitesi profesörü olan Weismann Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu kitabı ile ilgili araştırmaları için Türkiye'ye de gelmiş.

Weismann'ın Bizsiz bir Dünya adlı kitabı Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu Türkiye'de Altın Kitaplar Yayınevi tarafından satışa sunulmuş olması lazım

İyi bir beyin jimnastiği olmuş. Yıkılmış-bozulmuş bir geleceği kurgulamış. Ancak biz olmaksızın.

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
2 GÜN SONRA

İnsanların dünyadan birden bire kaybolmasının ardından New York şehrinin altındaki tünelleri ve metroyu sular basacak.

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
2-4 YIL SONRA

Sularla dolan tüneller yavaş yavaş çöktüğü için binaların temelleri zarar görecek. Yollar da çökmeler meydana gelecek.

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
5 YIL SONRA

Binaların yıkılmaya başlaması ile borulardaki gaz açığa çıkacak. küçük bir cam parçasından başlayan kılılcımla yangınlar çıkacak

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
7-10 YIL SONRA

gaz borularının ve ısınmak için binalardaki yakıtların elektirik kıvılcımlarıyla yanmasıyla binalar artık kullanılamaz halde yanmanın etkisiyle beton armeler iyice çürümüş ve dökülmeye başlamiştır

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
20 YIL SONRA

mevsimlerin üzerinden geçtigi kentler içlerinde su birikintileri kalan binaların çürümesi

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
50 YIL SONRA

metro tünellerinin bakımsızlıktan çürümesi çökmesi sonucu tünellerdeki suyun yollarda dere oluşturması

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
50-100 YIL SONRA

doğa artık şehrin pis ortamını kirli sokaklarını iyice temizlemiş ve kendi bünyesine almaya başlamıştır

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu


Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
300 YIL SONRA

Şehirdeki bir çok binayı yabani bitkiler saracak. Yapıların dayanıklılığı zayıflayacak. Binalardaki çelik iskelet dışındaki bölümler yavaş yavaş yok olacak

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
500 YIL SONRA

Yabanı bitkiler gökdelenlerin en tepesine kadar her yeri kaplayacak. Yabanı hayvanlar hayalet şehirlerin içerisinde barınmaya başlayacak. Belki de yeni canlı türleri ortaya çıkacak.

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
14 BİN YIL SONRA

artık buzul devri kendini göstermeye başlamıştır ve güçlü olan hayvanlar hayatta kalabiliyorButun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
15 BİN YIL SONRA

Dünya ısısının azalmasıyla buzullar artacak. Buzulların şehirlerde yarattığı tahribat daha fazla olacak

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu
BUZUL ÇAĞI

Dünya sonunda Buzul Çağı'na girecek. Şehirler dev buzulların altında kalacak. Dev buzulların hareketleri sonucunda dev yapılardan arta kalanlar binlerce kilometre ötelere süreklenecek. Belki New york'un Özgürlük Anıt'ı Avrupa sahillerine kadar gelecek.İşte insan bir gün dünyadan tamamen silindiğinde gerçekleşecekler


2. gün : elektrik kesintisinin ardından Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu manhattan daki gelişmiş metro ağının sular altında kalmasını önleyen pompalar devre dışı kalacak. metro tünelleri sular altında kalmaya başlayacak

1. hafta : acil durumlarda nükleer reaktörlerdeki soğutma sistemini çalıştıran jeneratörlerin yakıtları tükenecek. nükleer santrallerde yangınlar çıkacak Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu patlamalar olacak.

1. yıl : dünya çapında Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu kentlerin bulunduğu yerlerde bir zamanlar doğal olarak yaşayan hayvanlar sokaklarda gezmeye Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu binaları sığınak olarak kullanmaya başlayacaklar.

3. yıl : soğuk bölgelerdeki su boruları içlerindeki suların donmasayla çatlayacak. bu durum Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu binaların duvarlarının da ayrılmasına neden olabilecek. insanlarla birlikte yaşayan hamamböcekleri ve küçük kemirgenler gibi canlılar Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu besinlerin tükenmesi nedeniyle ve ısıtma olmadığı için soğuktan etkilenerek bir kaç kış içinde tükenecekler. cadde ve sokaklarda Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu binalarda çatlayan asfalt ve betonun aralarında otlar ve ağaçlar bitmeye başlayacak. hava kirliliği ortadan kalktığı için binaların yüzeyleri likenlerle kaplanmaya başlayacak.

5. yıl : büyük kentlerin çoğu Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu giderek biriken kurumuş yaprakların yıldırımların etkisiyle tutuşması sonucunda yangınlara teslim olacak. ahşap binalardan geriye pek bir şey kalmazken Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu betonerme binalar Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu her ne kadar hasar görselerde ayakta kalabilecekler.

10. yıl : çatıları sağlam olmayan binaların çatılarından sızan sular binaların içlerinde çürümelere ve ahşap binaların çatılarının çökmesine neden olacak. ısıtma sistemleri artık çalışmayan binaların çatı ve duvarları Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu sızan suların sürekli donması ve erimesi nedeniyle çatlamaya ve dağılmaya başlayacak.

20. yıl : çoktan sular altında kalmış olan metro hattındaki trenler ve tünelleri çökmekten koruyan sütunlar ve kolonlar paslanmaya başlayacak ve tüneller çökecek. caddeler Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu derelere dönüşmeye başlayacak.

100. yıl : hemen hemen bütün binaların çatıları çökmüş olacak ve bu onların çöküşünü hızlandıracak. büyük depremler Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu belki de bazı kentleri yerle bir edecek.

300. yıl : asma köprüler bakımsızlıktan ve paslanmadan çökecek. ancak kemerli köprüler daha yüzlerce yıl ayakta kalabilecek.

500. yıl : ılıman ve sulak bölgelerde ormanlar kentlerin yıkıntılarının üzerini büyük oranda kaplamış olacak. tarlalar da doğalk bitki örtülerine kavuşakcaklar. insan yapımı bir çok malzeme Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu özellikle plastik olanlar hala ortalıkta olacak.

5000. yıl : atom bombalarının içerdiği nükleer başlıkların içindeki radyoaktif madde Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu aşınan başlıklardan dışarı sızmaya başlayacak ve plütonyum-239 Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu çevredeki bir çok canlı için tehdit oluşturacak.

15000. yıl : buzul çağı başlamış olacak ve orta enlemlere kadar inen buzullar şehirlerde ayakta kalan binaları yerle bir edecek.

35000. yıl : 20. yüzyılda kurşunlu benzin kullanımı sonrasında ortaya çıkan kurşunun topraktaki derişimi normal düzeye inecek.

100.000 yıl : atmosferdeki karbon dioksit oranı Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu endüstrileşmeden önceki düzeye inecek (bu daha fazla sürebilir)

250.000 yıl : atom bombalarından çevreye yayılan plütonyumun yaydığı radyason doğal düzeye inecek.

1.000.000. yıl : plastiklerin bir çoğu hala bozulmadan kalmış olabilir. kimse bunların ne kadar dayanabileceğini tam olarak bilmiyor.

10.000.000. yıl : insan yapımı bir çok nesne toprağa karışırken Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu bronzdan yapılan heykeller çok da fazla bozulmadan insan ırkının yadigarı olarak kalıyor.

1.000.000.000 yıl : güneş ısısını artırmaya başladığı için yeryüzü giderek ısınmaya başlayacak. bir çok tür buna uyum sağlamakta güçlük çekerek yok olacak.

4.500.000.000. yıl : güneş Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu kırmızı dev haline gelerek iyice genişleyecek ve yeryüzü sıcaklıktan kavrulacak. yeryüzünde yaşayan canlılar bu aşamadan çok uzun süre önce çoktan yok olmuş olacaklar...


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu

Butun insanlar dunyayi terk etseler neler olurdu konusu, FOTOĞRAF GALERİSİ / Karışık Resimler & Fotoğraflar forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Terk Etmek Mi, Terk Edilmek Mi? meleğim İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 5 29-04-2009 01:12
DÜNYAYI TANIYAN GENÇ hikayesi gizem Çocuk Masalları 0 13-12-2008 07:26
neler çıkıyor neler buda pırlanta çerçeveli lens modeli Bkmlyz Moda Hakkında Herşey 1 23-09-2008 12:52
Neler yemeli neler içmeli Hürriyet Sağlık Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 27-05-2008 03:50

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:45 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats