Bakimliyiz.Com

-   Kısaca (http://www.bakimliyiz.com/kisaca/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısaca (http://www.bakimliyiz.com/kisaca/148413-kurani-kerimde-hangi-konulardan-bahsediliyor-kisaca.html)

ebush 20-03-2015 01:01

Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısaca
 
Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısaca - Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor vikipedi - Kuranı Kerimde hangi konulardan bahsediliyor kısa bilgiKuranı kerimde bahsedilen konular;

İtikad:
Allah başta olmak üzere peygamberlere, meleklere, kitaplara, kaza ve kadere, ahirete inanç konusundan bahsedilmiştir. Bu konular kuranın kapsadığı önemli konular arasındadır.

İbadetler:
Kuranı kerimde müslümanların yapması gereken ibadetlerden bahsedilmiştir.

Muamelat: Kuranı kerimde toplumun devamı sağlanması için kulların yapmaları ve dikkat etmeleri gereken hususlarla birlikte alışveriş, emanet, bağış, vasiyet, miras, aile hayatı, nikah ve boşanma gibi konulara yer verilmiştir.

Ukubat: Kuranı kerimde islam toplumunun ve islam toplumunda yer alan kulların ancak İslam kurallarına uyarak mutluluğa erişebilecekleri konusuna yer verilmiştir.

Ahlak: Kuranı kerimde kişilerin dünyada ve ahirette mutlu olabilmesi için nasıl davranmaları konusunda ve nasıl yaşamaları konusunda kullara öğütler verilmiştir.

Nasihat ve tavsiyeler:
Kuranı kerimde kullara emir ve yasaklara uymaları konusunda nasihatler ve tavsiyeler verilmiştir.

İlmi gerçekler:
Kuranı kerimde insanların bilmesi gereken ilmi gerçekler ve ayetler belirtilmektedir. Böylece Kuranı kerim insanların Allah’ın nimetlerini bilerek Allah’ı anmaya teşvik eder.

Dualar: Kuranı kerimde insanlara istedikleri bir şeyler konusunda Allah’a dua etmeleri konusunda öğütler verilmiştir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:20 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.