bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Kütüphanemiz

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 04-07-2008, 02:30   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Hayatınızın Amacı

Kitap genel anlamda doğum tarihinden yola çıkarak insanın karakter ve ruh yapısını kişiliğini içinde sakladığı potansiyel kabiliyetlerini kısacası insanın iç yapısını açıklamaya çalışıyor.

Toplam beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümününü bütün anlatılanların temelini oluşturan doğum sayısını belirleme oluşturuyor. İkinci bölümde ise doğum sayısını oluşturan ana sayıların anlamları geniş bir şekilde açıklanmış. Üçüncü bölümde ise tüm doğum sayıları ayrı ayrı incelenerek okurun kendi doğum sayısı hakkında bilgi sahibi olması amaçlanmış. Doğum sayılarını yakından ilgilendiren spiritüel (ruhsal) yasalar da dördüncü bölümde açıklanmış. Beşinci bölümü ise doğum sayılarıyla ilişkili diğer kavramlar oluşturuyor.

Doğum Sayılarını Belirleme

Doğum tarihimizi 8 Ocak 1975 kabul edelim. İlk olarak doğum tarihini sayı ile yazın 8 - 1 - 1975. Burada yılı yazarken kısaltma yapmayın. Sonra her rakamı ayrı ayrı toplayın 8+1+1+9+7+5=31. Daha sonra çıkan bu sayının rakamlarını da toplayıp son sayıya ulaşın 3+1=4. Son sayı iki basamaklı olabilir (10 11 12 gibi) tekrar kendi rakamları arasında toplam yapılmaz. Son olarak ilk toplam (31) ve son toplam (4) birlikte doğum sayısını oluşturur; 31/4. Bazı doğum tarihleri ve doğum sayıları;

18 Eylül 1929 39/12

7 Kasım 1973 29/11

29 Mayıs 1969 41/5

Doğum sayılarının sağdaki ve soldaki sayıların farklı anlamları vardır. Sağdaki sayılar hayatımızda daha az etkiye sahip olmakla birlikte soldaki sayıların hayatımızdaki etkisi büyüktür. Doğum sayısı her bireyin hayat yolunu gösterir tırmanmamız gereken dağı temsil eder. Sağdaki sayılar bu dağın zirvesini diğer bir ifadeyle hayat amacımızı gösterir. Bu zirveye tırmanırken soldaki sayılarda gizli potansiyel enerjimizi kullanmamız veya bu sayılarla ilişkili problemlerimizi halletmemiz gerekir.

Sayıların Anlamları

1 Yaratıcılık ve Güven

2 İşbirliği ve Denge

3 İfade ve Duyarlılık

4 İstikrar ve Süreç

5 Özgürlük ve Disiplin

6 Vizyon ve Kabul

7 İtimat ve Açıklık

8 Bolluk ve Güç

9 Bütünlük ve Bilgelik

10 İçsel yetenekler

Doğum sayısının sağındaki sayılar bu anlamları derin olarak ifade eder. Örneğin 12/3 21/3 30/3 ler 3 ana sayısının anlamı olan ifade ve duyarlılığı temsil eder daha az derecede de doğum sayısında bir 3 bulunan herkes bu guruba dahildir. Sağ taraftaki sayıları 10 11 ve 12 olanlar bu sayıların her ikisinin bileşiminden oluşan bir hayat amacına sahiptir. Örneğin 10 sayısı yaratıcılığı ve güveni içsel yeteneklerle güçlendirilmiş şekilde birleştirir.

Her bir ana sayı tarafından temsil edilen özellikler olumlu veya olumsuz olarak kendini gösterebilir. Bundan dolayı aynı doğum sayısına sahip iki kişinin hayatı –eğer biri o hayat yolunun pozitif diğeri ise negatif halindeyse- tamamen farklı görünebilir.

Pozitifte; 1ler en yaratıcı sanatçıları; 2ler en iyi diplomatları; 3ler en iyi hatipleri; 4ler en iyi analistleri; 5ler en iyi kaşifleri; 6lar en iyi yargıçları; 7ler en iyi bilginlleri; 8ler en iyi hayırseverleri; 9lar en iyi liderleri oluşturlar.

Negatifte ise 1ler en bağımlıları; 2ler en aşırı özverilileri; 3ler en manik depresifleri; 4ler en kararsızları; 5ler en muhtaçları; 6lar en perfeksiyonistleri; 7ler en paranoid 8ler en pasif-saldırganları; 9lar en fanatikleri oluştururlar.

Ana sayısının negatif özelliğini gösteren bir insan bunu ana sayının pozitif özelliğine dönüştürebilirler. Örneğin ana sayısı 5 olan bir insan aşırı duygusal ve başkalarına tabi olmaktan kendine güvene akıl ve mantığını kullanmaya ulaşabilir.

Kitapta yazılmış bilgiler bizi tam olarak anlatmıyor olabilir bu yazılanların doğru olmadığını göstermez. Çünkü anlatılan özellik henüz ortaya çıkmamış olabilir daha ilerdeki bir tarihte kendini gösterecektir. Eğer söz konusu doğum sayısının negatif anlamındaki bir sorun ise bu sorunu önceden halletmişiz olabiliriz.

Sonuç olarak kitapta yazılan bilgilerin ışığında içimizde saklı kalmış özelliklerin farkına varabilir bunların üzerinde yoğunlaşarak daha da geliştirebiliriz. İç yapımızla ilgili eksik yanlarımızı belirleyip sorunlarımızı çözme yoluna gidebiliriz. Kendi kabiliyetlerinin farkında olmayıp yanlış alanlara yanlış mesleklere yönelen çok insan var. Belki de bu yöntem insanların küçük yaşlardan itibaren kendilerine en uygun alanlara yönelmelerinde yardımcı bir yol olabilir.
Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Hayatınızın Amacı

Hayatınızın Amacı konusu, GENEL KÜLTÜR / Kütüphanemiz forumunda tartışılıyor.Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:57 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.