Bakimliyiz.Com

-   Kütüphanemiz (http://www.bakimliyiz.com/kutuphanemiz/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kısa Bir Yürüyüşe Çıkıyorum - Fabio VOLO (http://www.bakimliyiz.com/kutuphanemiz/71342-kisa-bir-yuruyuse-cikiyorum-fabio-volo.html)

nimlahza 10-02-2011 12:01

Kısa Bir Yürüyüşe Çıkıyorum - Fabio VOLO
 
Kısa Bir Yürüyüşe Çıkıyorum, son dönem İtalyan sineması ve edebiyatında eserleriyle bü­yük yankı uyandıran Fabio Volo'nun dilimize kazandırılan ikinci kitabı. Hiçbir sınırlama ve sansür kaygısı güdülmeden uzun bir mektup biçiminde kaleme alınan bu kitap, kişinin kendisiyle birlikte içine doğduğu kültürel atmosferin eleştirisi aynı zamanda.

Yalnız yaşayan, bir radyoda dj olarak çalışan, Peter Pan sendromlu bir genç bu uzun mektubunda, hız ve tüketimle özdeşleşen çağını, çağının kör noktalarını, karmakarışık ilişki ağlarını çözümleyebilmek için aradığı çıkış noktalarını cesur, samimi ve yalın bir dille anlatıyor. Sürpriz sonunda alıcısının belirdiği mektup birdenbire portala dönüşüyor; zamansız, beklenmedik bir karşılaşmaya. Fazladan Bir Gün adlı romanıyla Türk okurunun büyük ilgisini kazanan Fabio Volo'nun Kısa Bir Yürüyüşe Çıkıyorum kitabı, yaşamın bütün ayrıntılarını cesur bir dille kavrıyor.

Kitabın dünyanın pek çok ülkesinde yankılanan sesi, biraz da yazarın içsel yolculuğunun ayak sesleri. “Kısa Bir Yürüyüşe Çıkıyorum,” demek isteriz çoğu kez. İşimizi gücümüzü bir süreliğine de olsa bırakıp yürüyüş mesafesini düşünmeden uzaklaşmak. Orada, bize bakan kendi gölgemizle yüzleşmek çok daha kolay olurdu. Aktör, müzisyen, radyo ve televizyon programcısı ve aynı zamanda İtalya'nın çok satanlar listesinden inmeyen bir edebiyatçı olan


Alıntı.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:28 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.