bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-05-2009, 06:32   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan..

Bir dediğinizi iki etmeyen kocanız olsun ister misiniz?bu sadece 4 adımla mümkün..

Sorunlar evlendikten sonra aynı evde yaşamaya başladığında başladı değil mi? Ortalıkta gezinen çıkarılıp fırlatılmış çoraplar İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. internette bitmeyen surf seansları İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sürekli evde toplaşıp maç izleyen arkadaşlar. İşte kocanızı eğitmenin püf noktaları...

Bunaldınız mı?.. Ne yapacağınızı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. bu kaostan nasıl çıkacağınızı bilemez halde iseniz biri bir çözüm yolu buldu.

• Evin orasına burasına dağılmış kirli çamaşırlardan... Bir omlet uğruna muharebe alanına çevrilmiş mutfak manzaralarından... Randevu yerine sanki Yemen'den geliyormuşçasına geç kalmalardan...

• Anahtardan dosyaya İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. tıraş losyonundan cep telefonuna kadar ne kaybedilse İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sizi sorumlu tutan tavırlardan... Uzun lafın kısası İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. tertipten İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. düzenden nasibini almamış İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. dağınık İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. aklı bir karış havada kocanızdan yorulup İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sıkılıp İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. usandıysanız...

İmdadına yetişen kitap
• Kitabın yazarı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. ABD'li gazeteci Amy Sutherland İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. ne bir ilişki uzmanı ne de evlilik danışmanı. Kendisinin İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. “Savsak kocanızı nasıl hayallerinizdeki ideal eşe dönüştürürsünüz?” tarzında İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. bir çeşit Güzin Abla haline geliş macerası hem komik hem ilginç.

• Amy'nin 12 yıllık evlilik geçmişlerine rağmen hâlâ âşık olduğu kocası Scott İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. pek çok hemcinsi gibi unutkan İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. dalgın İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. ihmalkâr İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. her yere geç kalmayı seven İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. kararsız ve değişken bir mizaca sahipti.

• Amy de kimi zaman homurdanarak İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. bağırıp azarlayarak kendince bir yol tutturdu. Ancak bütün bu serzenişleri işe yaramadı. Evlilik danışmanı da derdine çare olmadı.

Tam umudunu kesmişken
• Meseleyi çözmekten umudunu kesen Amy'nin hayatı ve erkeklere bakış açısı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. konuyla son derece alakasız bir proje sayesinde değişti. O dönemde egzotik hayvan eğitmenleri hakkında yazması gereken bir kitap vardı. Bu nedenle hayvanların yaşadıkları değişimi anlamak amacıyla Kaliforniya'ya gidip gelmeye başladı. Bu eğitimler sonucunda İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sırtlanlar bir emirle tek ayakları üzerinde dönüşler yapıyor İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. pumalar tırnaklarını kestirmek için pençelerini uzatıyor İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. denizaslanları burunlarının ucunda top oynatıyor İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. babunlar kaykay kullanıyordu.

• Amy uzun eğitim süreçlerini izlerken İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. kafasında sihirli bir ampul yandı. Yırtıcı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. egzotik yaratıklar bütün bu imkânsız hareketleri İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. davranış biçimlerini yapabiliyorlarsa; bu tekniklerin İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. evdeki bambaşka bir tür üzerinde de olumlu sonuçlar verebileceğini düşündü. Acı ama gerçek... Bu farklı tür İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. inatçı ama sevimli kocası Scott'tan başkası değildi.

Koca eğitiminin temel kuralları

• Olumlu davranışı takdir ettiğinizi belli edin. Kirli sepetine bir tek çorap bile atsa teşekkür edin.

• Hoşunuza giden bir şey yaptığında bir öpücükle İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sevdiği bir yemekle İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. vs. ödüllendirin.

• Unutmayın! Tepkinin iyisi de kötüsü de davranışı körükler.

• Hoşunuza gitmeyen tavırları sabırla görmezden gelin.

• Sakın boşu boşuna dırdır etmeyin! İşe yaramaz. Azarlamak İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. bağırmak sadece erkeğin sıkıcı huylarını müzminleştirmeye yarar.

• Etrafa atılmış kirli çamaşır sadece kirli çamaşırdır. Kişisel olarak algılamayın!

• Kocanızı sizden çok farklı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. bambaşka bir tür gibi kabullenin. Böylece objektif olabilirsiniz.

• Hatayı kendinizde de arayın. İşe yaramayan stratejileri değiştirin.

• İlgisini başka yöne çekin. Örneğin İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. mutfakta dolaşmaması için salona cips ve bira hazırlayın.

Ders 1: Yaklaştır

• Amy'nin egzotik hayvan eğitmenlerinden öğrendiği temel ders İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. beğendiği davranışı ödüllendirmek İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. beğenmediğini ise görmezden gelmekti. Dırdır etmek İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. azarlamak söz konusu değildi.

• Kaliforniya'dan Maine'deki sıcak ama dağınık yuvalarına döndüğünde İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. Amy İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. Scott'a tamamen farklı davranmaya başladı.

• Örneğin İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. Scott çamaşır sepetine kirli tişört mü attı İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. hemen teşekkür etti. İkinci kirli çamaşır için öpücükle ödüllendirdi. Bu arada yatak odasının yerinde duran kirli yığınının üstünden İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. tek bir ters laf bile etmeden usulca geçip gitti.

• Zamanla fark etti ki Scott İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. Amy tarafından takdir edilmenin aaafini çıkarırken etraftaki kirli yığınları da küçülmeye başladı. Bu yöntemin adı 'yaklaştırma'ydı

Ders 2: Sabret
• Eğitmenin beğenmediği davranışlara en ufak bir tepki vermemesinin adı ise 'en az güçlendirici sendrom'. Zira pozitif ya da negatif herhangi bir tepki İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. davranışı körüklemekten başka bir işe yaramaz.

• Oysa hiçbir tepki verilmediğinde İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. o davranış biçimi zamanla yok oluyordu. İşte bu nedenle Amy kendini çok zor tutsa da hoşuna gitmeyen tavırlara kayıtsız kalmaya karar verdi.

Ders 3: İmkânsız kıl
• Uyguladığı üçüncü teknik 'uyuşmaz davranış' kavramıydı. Bu yöntem İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. dikkati başka bir noktaya çekerek İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. istenmeyen davranışın yapılmasını engellemeye İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. mümkünse imkânsız kılmaya yönelikti.

• Amy bu tekniği kendisi yemek pişirirken Scott'ı mutfaktan uzak tutabilmek için kullandı. Ayağının altında dolaşmaması için salonun uzak bir köşesine bir çanak cips ve salsa sos koydu İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. parlak fikri tabii ki işe yaradı.

Ders 4: Kişisel alma
• Dördüncü kural ise hataları asla kişisel olarak ele almamaktı. Eskiden Scott'ın münasebetsiz tavırlarını hakaret gibi ya da değer görmediğinin işareti olarak algılayan Amy İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. buna da son verdi.

• Eğitmenlerin mottosunu benimsedi: 'Hata hiçbir zaman hayvanda değildir.' Böylece kendi tepkilerini ve yanlışlarını da tahlil etmeyi öğrendi. Scott'ın kimi içgüdüsel tavırlarının köklü ve değişmez olduğunu kabullendi.

• Artık eskiye oranla İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. sivri uçları biraz daha yontulmuş bir kocası ve daha hoşnut olduğu bir evliliği vardı. Üstelik bu durumu anlayan kocası İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. üzerinde böyle bir teknik uygulanmasından hiç gocunmadığı gibi İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. taktiği kapıp Amy üzerinde denemeye başlamıştı.


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan..

İyi Bir Koca İsteyenler ...Buyrun Burdan.. konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Trabzonu Görmek İsteyenler ada44 Adım adım Türkiye 2 08-09-2009 01:18
buyrun bunlarda şarkı sözleri:D incitanesi Komik Yazılar 0 23-04-2009 10:13
Saç Uzatmak İsteyenler ! Bkmlyz Saç Bakımı 2 30-08-2008 09:27
Yoga kampına buyrun! Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 10-06-2008 07:42
Bir detoks gününe buyrun! Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 26-05-2008 07:42

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats