bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-06-2009, 07:34   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Taze havuc suyu unutkanliga ve kansere iyi geliyor

Yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz sevdiğimiz her şeyin ama her şeyin bir dili var... Siz onları tüketirken duygularını hissediyor musunuz? Doğal mı yapay mı doğru mu yalan mı dost mu düşman mı helal mi haram mı faydalı mı zararlı mı diye düşünüyor musunuz? Sevgiyle ve şefkatle mi karşılıyorsunuz doğal ihtiyaçlarınızı yoksa telaş ve koşuşturmaca halinde duygusuzca mı?
Mutsuz ve hastalıklı hayatların başlıca sebebinin beslenme olduğunu artık hepimiz biliyoruz! Peki beslenmenin sadece yemek yemek olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hazırladığımız yemek ve sofrada görüntü ve malzemeler kadar içine kattığımız sevginin en kıymetli şifa olduğunu unutmayalım!
Bitkiler kökü gövdesi yaprağı tohumu çiçeği ile birer mucize… Hem insanlar hem de hayvanlar için her türlü şifa onlarda!
İşte size helalinden bir tabiat harikası… Kökü yaprağı tohumu çiçeği ile havuç günlük hayatımız için tam bir can simidi!
Sinirleri rahatlatıyor unutkanlık şikayetlerini ortadan kaldırıyor afrodizyak etkisiyle güç ve enerji vererek mutluluk kaynağı oluyor kanser hastalıklarına karşı koruyor kalbin dostu midenin rahatlatıcı merhemi sindirim sisteminin doğal temizlik makinası gözlerin ilacı cildin güzellik kaynağı…

Taze havuc suyu unutkanliga ve kansere iyi geliyor

HAVUÇ
Kökleri sebze olarak yenilen iki yıllık otsu bir kültür bitkisi olan havucu oluklu gövdesi ve dereotununkine benzeyen ince yaprakları ile akıllı tavşanlar çoktan keşfetmiş! Çiçekleri beyaz ve pembe renkli meyveleri (tohumlar) ise uzunca (2-4mm uzunlukla) yumurta biçimindedir.
Düzenli havuç yiyen kardiyolog ve onkolog tanımıyor!
Günde sedece üç havuç yemek sizi hem kardiyologdan hem de onkologdan uzak tutmaya yetebilir.
ABD'de yapılan araştırmalar neticesinde; Akciğer Ağız Gırtlak Mide Bağırsak Mesane Prostat ve Göğüs kanseri gibi birçok kanser çeşidine yakalanma riskini azaltabilir!
Paris Tıp Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Binet'nin çalışmaları havucun kandaki alyuvarları çoğalttığını aynı zamanda kanın cinsini ıslah ettiğini göstermiştir. 1960 yılında Sovyet doktorlarının yaptığı araştırmalar da havucun damarların genişlemesine yardımcı olduğunu ortaya koymuştur.
Yemeklerden önce havuç salatası sindirim sistemin doğal temizlik makinası
Dr. Hensen öksürüğe ve uykusuzluğa karşı havucu tavsiye etmektedir. Havuç gençlik kaynağıdır ve "dört harika"dan biridir. (Öbür harikalar limon sarımsak ve kekiktir). Havuç sindirimi kolaylaştırdığı için tahıl ve kuru sebzelerle birlikte yenmelidir. Ayrıca tüm sindirim sistemini temizlediğinden yemeklerden önce çiğ havuç salatası yenmesi tavsiye edilir.
Bu sebzenin yalnız kendisi değil körpe yaprakları ve tohumu da kullanılır. Yapraklarında bol miktarda kalsiyum vardır. (Bunları çöpe atmamalı günlük salatalara katmalı!)
Havucun faydaları
Havucun özelliği bileşimindeki karoten yani provitamin A'dır. Bu vitaminin eksikliğinde gece görmek güçleşir cilt kurur yüzde zamansız çizgiler belirir koku alma duyusu zayıflar. Mide özsuyu eksikliği ağızda kuruluk saçta kuruluk ve kırılma gibi belirtiler de olasılıkla A vitamini eksikliğinden meydana gelir. Günde 1 bardak havuç içmekle bütün bu rahatsızlıklar ortadan kalkar.
Havuç ayrıca sinir sistemi için gerekli olan B1 B2 ve C vitaminlerini de içerir. Karaciğer-safra kesesi yetersizliğinde özellikle havuç tavsiye edilir. Gut hastalığından yakınanlar ve romatizmalılar da bu sebzeden yararlanabilirler.
Çiğ havuç rendesi (püre halinde) yanıklara ve abselere iyi gelir. Dişleri yeni çıkmakta olan bebekler çiğ havucu (çubuk halinde kesilmiş) emzik gibi çiğnediklerinde dişlerin çıkması kolaylaşır. Havuç nefes darlığına da yararlıdır.
Hamile bayanların bol miktarda havuç yemesi tavsiye edilir.
Bebekler için anne sütünden sonra en kıymetli besin havuçtur.
Emziren kadınların sütünü çoğaltır ve zenginleştirir. Anne ve bebeğin dişlerini kuvvetlendirir görme gücünü artırır. Yanıkları dış ve iç yaraları iyileştirir.
Havuç düzenli olarak yenildiğinde sigara içen kişileri de içermek üzere bedenin akciğer kanserine yakalanma riskini aza indirgemektedir.
Ayrıca havucu sık ve bol tüketen kişilerin gırtlak mesane rahim kalınbağırsak prostat ve yemek borusu kanserlerine yakalanma riski yüzde 50 menopoz dönemi sonrası kadınlarda göğüs kanserine yakalanma riskinin de yüzde 20 oranında azaldığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.
Havuç aynı zamanda börek beyin ve kalp damarlarının düzenli çalışmasına yardımcı olur.
Hücrelerin canlanmasında ve çoğalmasında olumlu etkisi vardır. Karaciğerin safra salgılamasına ve kolesterolü dengelemesine yardım eder. Bağırsakları çalıştırır yara ve iltihabını çabucak iyileştirir. Sarılığa ergenlik sivilcesine ses kısıklığına iyi gelir.
Düşük bir (35) glisemik endeksine sahiptir. Bu sebeple zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarının yiyebileceği bir gıdadır. Ancak çiğ olarak tüketilmelidir rendelenerek salata şeklinde tüketilebilir.
Havuç olgunlaştıkça şeker oranı da azalır. Havucun kendine has rengi ne kadar güçlü ise içerdiği beta-karoten maddesi de o kadar fazla olmaktadır.
Tohumu nelere iyi gelir?
Havucun tohumları da çok kıymetlidir. Mide ve bağırsak gazlarını giderir idrarı söktürür böbrek ve mesane taşlarını düşürür kurt düşürücü özelliği vardır regl düzenleyicidir hidrofiz hastalığına (karında su toplanması) iyi gelir afrodizyak etkilidir. Havuç tohumu; Sabit yağ rezin ve yüzde 05-16 uçucu yağ içermektedir.
Tohumlarından yüzde 5 oranın da yapılan çay günde 2-3 bardak içilebilir.
Meyvelerin dövülmesi veya öğütülmesi ile elde edilen toz az miktarda su ile karıştırılıp hap halinde günde 1-3 gr. alınabilir.
Havuç tohumlarına Diyabakır yöresinde yeregeçen keşür Erzurum yöresinde ise pörçüklü isimleri verilmektedir.
100 gr. havuçta hangi vitamin ve minerellar var?
kalori
30-40
protein
11 gr.
karbonhidrat
97 gr.
kolesterol
0
yağ
02 gr.
lif
1 gr.
fosfor
36 mgr.
kalsiyum
37 mgr.
demir
07 gr.
sodyum
47 mgr.
potasyum
341 mgr.
magnezyum
23 mgr.
A vitamini
8.115-13.500
B1 vitamini
006 mgr.
B2 vitamini
005 mgr.
B3 vitamini
06 mgr.
B6 vitamini
015 mgr.
folik asit
76 mcfr.
C vitamini
6-8 mgr.
E vitamini
06 mgr.
Taze sıkılmış havuç suyunda bulunan etkin maddelerin özellikleri
Özellik
Etkin madde adedi
akneye karşı
16
alzheimere karşı
17
antioksidan
21
damar genişletici
19
damarsertliğine karşı
13
deri enflamasyonuna karşı
10
enflamasyona karşı
24
kolesterol düşürücü
12
mantar yok edici
17
mutasyona karşı
14
nitrosamin oluşumuna karşı
8
östrojen artırıcı
8
rahatlatıcı dinlendirici
19
sperm artırıcı
4
triglyseride karşı
5
uv-ışığına karşı filitre
7
ülsere karşı
8
Havuç suyu içerken dikkat edilmesi gerekenler
Uzmanların açıklamalarına göre: A vitamini yağda çözünen bir vitamindir. Havuç suyunu doğrudan içtiğimiz takdirde içerdiği A vitamininden tam anlamıyla istifade edemeyiz. İçerdiği A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsak bu takdirde bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla saf zeytinyağı damlatmamız gerekir.
A ve E vitamini hücre içerisinde denge halinde bulunur. Fazla alınan E vitamini yorgunluk yapar. Bundan dolayı çok fazla E vitaminin alınması demek hücrelerden A vitaminin atılması demektir. Aynı şekilde çok fazla A vitaminin kullanılması demek hücre içindeki E vitaminin belirli oranda dışarı atılmasına neden olur. Bu da hücre içindeki E vitaminin belirli oranda dışarı atılmasına neden olur. Bu da hücre içindeki A ve E vitamin dengesinin bozulması anlamına gelir.
Prof. Maranki'den Reflü ve Ülser için reçete
Havuç midedeki ülserli kısımların iyileşmesini sağlar. Reflü ve ülser şikayeti olanlar sabah ve akşam birer çay bardağı taze sıkılmış havuç tüketirlerse tedaviye yardımcı olur.
(Günde iki çay bardağından fazla tüketilmemelidir.)
Prof. Saraçoğlu'ndan "Unutkanlığa" ve "Alzheimer"e karşı havuç kürü
Üç ay boyunca hergün akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış ve içine iki-üç damla saf zeytinyağı damlatılmış bir bardak havuç suyu içilerek uygulanacaktır.
Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine aynı uygulamaya devam etmek gerekir.
Havuç suyu içtikten sonra başka bir şey içmemeye özen gösteriniz hergün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir.
Bu uygulama aynı zamanda akciğer ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Tavsiye edilen kür ile havucun diğer bütün etkin maddelerinden de faydalanıyorsunuz.
Dikkat: Piyasada hazır satılan havuç sularını tercih etmeyiniz! Pazar veya marketten alırken ona dokunup tazeliğini hissedin size şifalı geleciğine inanın…
Havuç seçmenin püf noktaları
Kök kısmının taze çürümemiş olmasına
uç kısmının sivri değil yuvarlak başlı olmasına
eğri büğrü ve çok iri değil düzgün gelişmiş orta boylu olmasına
yeşil ve ham değil olgunlaşmış olmasına
yumuşak ve ölüşmüş değil sert ve gevrek olmasına
bir de ıslatılmamış veya buzhaneye girmemiş olmasına dikkat ediniz!

Kaynaklar:
İlaç yiyecekler/ Dr. Earl Mindell
Bitkisel Protein ile Dengeli Beslenme/ Müheyya İzer
Kozmik Bilim Işında Şifalı Bitkiler/ Prof. Dr. Ahmet Maranki –Elmas Maranki
Bitkilerle Tedavi/ Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu
Türkiye'de Bitkiler ile Tedavi/ Prof. Dr. Turhan Baytop
Gerçek Tıp/ Dr. Aidin Salih
Sağlıklı Beslenme/ Doç.Dr. Sefa Saygılı-Dr. Ali Akben-Dr. Özer Odabaşı


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Taze havuc suyu unutkanliga ve kansere iyi geliyor

Taze havuc suyu unutkanliga ve kansere iyi geliyor konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: havuç kansere iyi gelirmi, havuç suyu kansere iyi gelirmi, havuç yiyen tavşan resimleri, havuç yiyen tavşan, havuc mide kanserine iyi gelirmi, havuç prostata iyi gelirmi, kanser ve havuç suyu, havuc kansere iyi gelirmi, havuç unutkanlığa iyi gelirmi, havuc cilt kanserine iyi gelirmi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kelliğe limon suyu iyi geliyor Bkmlyz Saç Dökülmesi 2 16-07-2015 03:38
Havuç Çorbası Forum Ana Çorbalar 1 22-06-2009 11:14
Domates suyu ve limon suyu rejimi nimlahza Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 14-04-2009 12:13
Kekik kansere iyi geliyor Bkmlyz Alternatif Tıp 0 21-05-2008 09:46
Havuç Diyeti Bakimliyiz Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 09-03-2008 02:31

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:46 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats