bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-08-2009, 06:12   #1 (permalink)
 
ELma_KuяDu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart renkleriz sizi ele veriyor
Kırmızı

Kırmızıyı tercih edenler dürtüsel davranan kazanmak isteyen sert cesur hırslı tutkulu enerjik kişilerdir. Yaşamı dolu dolu hisseder ve tüm zevkleri bir an önce yaşamak isterler. İyi birer lider olurlar. Beklentileri yüksektir. Olaylar karşısında çok çabuk kızıp sinirlenirler. Kendi doğrularına inanırlar. Tartıştıkları kişiyi kırıp sonra pişmanlık duyarlar
Maddi zenginliğe ve dış görünüme önem veren bu rengin insanlari için o an önemlidir geleceğe yönelik planlar yapmazlar. Girdikleri guruplarda odak noktası olmayı isterler. Şehvetlidirler. Cinsel çekicilikleri vardır. Aşık olmayı severler. Karşılarındaki kişiyi kolayca etkileyip kendilerine bağlarlar. İnsanlarla ilişkileri direkt ve dinamiktir. Sevgilerini çoğu kez kıskançlık yaparak gösterirler. Aslında yumuşak ve duygusaldırlar.
Kırmızı tansiyonu yükseltir kan akışını hızlandırır. Sahip olduğu yoğun enerji sebebiyle psikolojik olarak uyanık ve tetikte olmayı teşvik eder. Fizyolojik olarak kan basıncını artırır ve adrenalin salgılar. Mutluluğu temsil eder ve iştah açar.

Pembe
Pembe huzur veren ve rahatlatan bir renktir. Pembeyi sevenler oldukça nazik kişilerdir. Çok çabuk kırılır ve incinirler. Özbilinçleri yüksektir. Renkli ve hayalperest bir kişilikleri vardır. Zevk sahibirdirler. Uçarı davranışları onları komik ve neşeli yapar. Bu nedenle girdikleri ortamlarda kahkaha sesleri hiç eksik olmaz. Sevimli ve yaratıcı ruhları onları tipten tipe sokar.
Her zaman mutlu gözükürler. Ancak hayalleri ve istekleri gerçekleşmezse oturup ağlarlar. Ama onların gülen yüzünü görmeniz hiç uzun sürmez. Her zaman yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışırlar. Diğer insanları korumayı ve onlara yardım etmeyi severler. Ancak zaman zaman olumsuz düşüncelere sahip olabilirler. Her zaman masallardaki gibi bir aşk isterler

Sarı

Sarı mutluluğun zekanın canlılığın iyimserliğin dikkat çekiciliğin ve geçiciliğin simgesidir. Bu rengi seçenler aklı başında ve mantık sahibi kişilerdir. Genellikle nazik abartısız müşfik cömert herkesle konuşan geniş bir kültür hazinesine sahip sosyal tiplerdir. Kendilerini bilgiye adamışlardır. Öğrenmeye ve öğretmeye meraklıdırlar. Genel kültürleri çok yüksektir. Girdikleri ortamlarda bilgelikleri ve özlü sohbetleriyle tanınırlar. İnsanları kendi etraflarında toplayıp hayranlık uyandırmaya bayılırlar. Duygusal yaşamlarında da öğreticilik yönleri ağır bastığı için ilişkileri olumsuz etkilenir. Romantik bir sevgiliden çok iyi bir koca olurlar.
Bu rengin enerjisi kişinin zihinsel faaliyetlerini her yönüyle harekete geçirir. Ayrıca moral çöküntüsünü ortadan kaldırarak kişiye yaşama sevinci ve gücü aşılayabilir. Sarı insandaki iyimserlik ve kendine güven duygularını arttırır. Psikolojik olarak olumluluk ve canlılık özellikleri vardır. Sinirsel bozukluklara iyi gelir. Sindirim mide bağırsak ve mesane rahatsızlıklarını sarı renk kullanarak tedavi etmek mümkündür. Kısacası hem vücut fonksiyonları hem de zihin üzerinde olumlu etkiler yaratır. Kanın damarlarda daha düzenli işlemesini sağlar sinir sistemini düzenler zihni açar ve dikkati artırır.

Yeşil
Doğayı çağrıştıran bir renk olan yeşil sessiz huzur verici iyimserlik üstünlük ve özgüven gibi temel bazı özelliklere sahiptir. Yeşil konsantrasyon uyum paylaşım yardımseverlik sebatkarlık tutuculuk ve değişime direnç rengidir. Kısaca doğayı huzuru sevenlerin geleneklerine bağlı olanların rengi denebilir. Bu rengi sevenler sağlam bir iradeye ve başkalarını kontrol etme yeteneğine sahiptir. Hayatlarını belirledikleri amaçlarına ve hedeflerine ulaşmak için programlarlar. Gelecekten umutludurlar. Yaptıkları işleri başarıyla sonlandırırlar. Aktif yaşamı sever ve canlı ilişkileri tercih ederler.
Onlarla iletişim kurmak hem kolay hem de zevklidir. Her ortama ayak uydurur kolaylıkla yeni insanlarla tanışırlar. Sevimli ve güleryüzlüdürler. Olaylara pozitif bakış açısıyla yaklaşırlar. Öfkelerini pek dışa vurmazlar. Zarif lüksü seven kendine güvenen sağlığına düşkün kararlı sabırsız ve başkalarını yönlendiren bir tiptir. Hayatının tek ve gerçek aşkını bekler. İyi bir eş ve sevgili olurlar.

Lacivert
Kozmik bir renktir. Sonsuzluğu otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Tercih edenler dikkat çekici zevkli yaşamayı seven ve hayata bağlı insanlardır. Olayları bir bütün olarak kavrayabilme yeteneğine sahiptirler. Hoşgörülü ve iyimserdirler. Derin kişiler bu renk grubuna girer. Engin düşünceleri vardır. Evrensel boyutta düşünürler. Sorunları tüm insanlığın sorunlarıdır. Barışçıl yaklaşımları onları aranılan bir elçi durumuna sokar. Huzurlu ve mutlu görüntüleri vardır.
Genellikle yaptıkları işe konsantre olmakta güçlük çekerler. Dingin ve sakindirler. Büyülü bir dünyada yaşarlar. Etraflarına yaydıkları ışık onları çekici kılar. Sezgileri çok yüksektir. Aşkta duygusal hassas ve tutkulu olurlar. Ancak kızdıkları zaman çok zor affederler.

Mor
Mor duygu rengidir. Zenginliği saygıyı asalet ve kibarlığı çağrıştırır. Yaratıcı özellikler taşır. Metafizik gücün simgesidir. Bu nedenle büyük sanatçılar ve düşünürler tarafından kullanılır.
Özgüven duygularını simgeler bütünlüğü getirir. Mor rengini sevenler aldıkları sorumlulukları başarıyla yerine getirirler. Son derece idealist olurlar. İşlerinde başarılıdırlar. İlhamları ve sezgileri güçlüdür. Olacakları önceden sezer ve ona göre önlem alırlar. Olaylara karşı son derece duyarlı ve ilgilidirler. İnançlarına ve değerlerine çok önem verirler. Sevgi ve saygı doludurlar. Başkalarının işlerine karışmazlar. Mükemmel birer eş olurlar. Gizemli çekici anlayışlı insanları etkilemeyi seven asla bencil olmayan bir yapıları vardır. Arkadaşları arasında oldukça çok sevilirler. Ruh halleri gün içinde çok çabuk değişir

Mavi
Mavi sükunet huzur ve sadakat rengidir. Maviyi ilk sırada seçenler hassas ve huzur arayan insanlardır. Hayatları kontrollü hedefleri bellidir. Problemsiz üzüntüsüz bir hayat isterler ve bunun için bir çok şeyi feda edebilirler. Tutarlı ve sürtüşmesiz bir beraberlik arzu ederler. Genellikle romantik duygusal ve gizemli bir kişilikleri vardır. Kendi dünyalarında yaşar ve az konuşurlar. Bu yüzden onları sürekli düşünceli görmeniz çok normaldir. Olayları önceden hisseder ve yaşamlarını buna göre ayarlarlar. İyi bir dinleyicidirler. Sakin ve rahat tavırlar sergilerler. Aşk için yaratılmışlardır. Romantik birer sevgilidirler.
Her şeyi önceden uzun uzun planlarlar. Yaptıklarından kolay kolay tatmin olmazlar. Ekip çalişmalarına uygundurlar. Kalbinin sesini dinlemek yerine mantıklarını kullanmayı tercih ederler. Çok çalışkan sebatkar sadık vefalı iradeli dikkatli ve gayretlidirler. Yeni tanıdıkları insanlarla hemen derin ve çok yakın dostluklar kurabilerler. Mavi inceliğin ve nezaketin rengidir. Mavi insana yaratıcılık hayalcilik zeka ciddiyet güvenilirlik ve idealizm getirir.

Siyah
Siyah matemi karamsarlığı çaresizliği kötümserliği gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın ifadesidir. Korku ve umutsuzluğun yanı sıra ölümü de çağrıştıran siyah konsantrasyonu en çok arttıran renktir. Bu rengi sevenler karanlık bir dünyada yaşarlar. Kendi halindedirler. Kincidirler. Yaşamı bir ceza alanı olarak görürler. İletişimlerini çıkarları doğrultusunda yaparlar. Sınırlarını zorlamak onlar için tehlike alanına girildiği sinyallerini verir. Harekete geçerler. Öfkelerini fazlasıyla belli ederler. Bencillikleri ilişki kurmalarını engeller. Bu nedenle hep yalnızdırlar.
Siyahı seven insan gizemli görünmekten hoşlanır. Kadere aldırmaz. Öte yandan da dengeli ve kendine hakim olmayı sever. Süper bir ikna edicidir. Güçlü alıcı disiplinli özgüvenli ve kudretlidir. Mantığına kimse direnemez.

Beyaz
Bilgeliği istikrari devamlılığı temizliği masumiyeti ve saflığı simgeler. Genelde düğünlerde gelinlik için tercih edilir. Bu da saflığı ifade eder. Bu rengi seçen insanların doğasında tepkisizlik ve sessizlik vardır. Tutkulu ve hırslıdırlar. Bu yüzden de çabuk kıskanırlar. Her şeye kolay tepki vermezler. Asil bir ruhu vardır takdir etmeyi bilir. Bazen kendini diğer insanlardan farklı ve üstün görürler. Son derece adil iyiliksever ve tolerans sahibi kişilerdir. Bu rengi sevenler çatışmadan uzak farklı ve özgür bir dünyanın arayışı içinde olan insanlardır.
Beyaz hak ve adaletin rengidir. Tüm renklerin bütünüdür ve içinde tüm renklerin anlamlarını ve güçlerini taşır. Fakat yanısıra da deneyimsizliği ve acemiliği de anlatır.

Kahverengi
Toprağın rengi olan kahverengi doğumun ve bereketin rengidir aynı zamanda. Kahverengiyi seven insan fiziksel olarak çok duyarlıdır ve teni çok hassastır. Haraketli ve sportiftir. Başkalarını kendine yaklaştırmaz kimseyle kolay kolay yakınlık kurmaz. Ancak buna rağmen çabuk aşık olur. İdeal olanı bulana kadar da arayışını sürdürür. Oldukça zekidir. Zekasını kullanarak her zaman sivrilir. Yaklaşımları şüphecilik üzerine kuruludur. Aldığı kararları ve düşünceleri kolay kolay kimseye anlatmaz. Planlar yapar ve uygulamaya koyar. Planlarını asla başkaları için ertelemez ya da değiştirmez.
Bunun yanısıra duygusal ve sevimlidir. Ancak şüphecilikleri duygusal yaşamlarını da etkiler. Sevdiklerine tam bir cehennem azabı yaşatır ve karşısındakinin bunun anlamasını bekler. Fiziksel rahatlığa çok önem verir. Tam bir madde insanıdır. Her an her konuda birşeyler satmaya çalışır herşeyi bilir ve doğru tahmin eder. Her şeyi eleştirir. Dürüst güvenilir namusludur. Sevilmeye çok ihtiyaçları vardır. Sevilmemeye tahammül edemezler.

Turuncu
Turuncu bilgeliği sıcakkanlı oluşu girişkenliği uyarıcılığı yürekliliği iyimserliği coşkuyu ve neşeyi ifade eder. Turuncu tercih eden kişi cesur ve maceracı bir kişiliğe sahiptir. Diyalog ve mizah yeteneğini ortaya çıkarır.
Kendine güvenen gülmeyi ve güldürmeyi seven insanların rengidir. Sorumluluğu ve uyumlu ilişkiler kurmayı sever. Bir şeye ulaşmak için çok çalışır rekabetçidir. Arkadaşlık konusunda kimseye güvenmez ancak doğru insanı bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.Konu ELma_KuяDu tarafından (08-08-2009 Saat 06:16 ) değiştirilmiştir..
ELma_KuяDu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
incitanesi (08-08-2009)

Alt 08-08-2009, 06:18   #2 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Mor
Mor duygu rengidir. Zenginliği saygıyı asalet ve kibarlığı çağrıştırır. Yaratıcı özellikler taşır. Metafizik gücün simgesidir. Bu nedenle büyük sanatçılar ve düşünürler tarafından kullanılır.
Özgüven duygularını simgeler bütünlüğü getirir. Mor rengini sevenler aldıkları sorumlulukları başarıyla yerine getirirler. Son derece idealist olurlar. İşlerinde başarılıdırlar. İlhamları ve sezgileri güçlüdür. Olacakları önceden sezer ve ona göre önlem alırlar. Olaylara karşı son derece duyarlı ve ilgilidirler. İnançlarına ve değerlerine çok önem verirler. Sevgi ve saygı doludurlar. Başkalarının işlerine karışmazlar. Mükemmel birer eş olurlar. Gizemli çekici anlayışlı insanları etkilemeyi seven asla bencil olmayan bir yapıları vardır. Arkadaşları arasında oldukça çok sevilirler. Ruh halleri gün içinde çok çabuk değişir


ben bosunami seviyorum moru icimden gelen birsey ve tipkisinin aynisi ben oluyorum...
tesekkurler canim


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
ELma_KuяDu (08-08-2009)

Alt 08-08-2009, 08:23   #3 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Kırmızı+Mor+Yeşil+Beyaz
Bunlar benim renklerim hepsinin özelliğinden almışım az biraz:))


incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 08-08-2009, 11:23   #4 (permalink)
 
@prenses@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

mavide benim rengim bir ara yeşile dönmüştüm ama dayanamadım maviye geri döndüm


@prenses@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


renkleriz sizi ele veriyor

renkleriz sizi ele veriyor konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Nasıl zarar veriyor Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 08-08-2008 08:08

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:10 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats