bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-12-2009, 07:34   #1 (permalink)
 
daywest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...

İnsanların kullandığı silahlar insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlığın gelişimi ile birlikte silahlar da etkileri de kullanım şekilleri de sürekli gelişim göstermiş ve bu gün insanlık için eğlenirken birbirlerini vuracak kadar tehlikeli bir hal almıştır.

Nisa ( Kadın ) taifesinin var oluşundan bu yana şekli hammaddesi markası değiştiği halde etkisi hiç değişmeyen bazı silahları vardır.


1- Oklava:


Çeşitli çap ve boylarda ağaçtan üretilen yaklaşık 1 metre boyunda silindirik bazen de uç bölümlerine doğru daha sivri bir silindirik yapıya sahip etkili silahlardan biridir.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Genellikle savunma amaçlı kullanılır. Örneğin kıyıda köşede konuşlanmış hamamböceklerini kovalamakdolapların koltukların altlarına gizlenen fareleri bulunduğu yerden kaçırmak vs gibi.
Zaman zaman pat pat pat şeklinde halı-kilim silkelemek kabarması için yün ve pamuk minder ve yatakları dövmek için de kullanılır.2- Merdane:


Oklavagillerin daha şişman ve daha kısa boylu olanıdır. Çapı normal oklavaya oranla daha geniştir. En belirgin özelliği ise yaklaşık yarım metrelik boyunun iki tarafında avuç içine daha iyi oturup manevra yeteneğini artıran iki çıkıntısının olmasıdır.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Ev ve aile içi savunma ve saldırı silahı olarak bilinir özellikle eve sarhoş gelen eşler üzerinde ayıltıcı ve kalıcı etkileri vardır.

Oklavagiller olağan üstü durumlar haricinde çocuklara karşı kullanılmadığı gibi zaman zaman evde baklava-börek türü hamur işleri için kullanıldığı da rivayet edilir.3- Kepçe:


Yapı itibariyle küçük bir tasa bağlı ince bir sap şeklinde büyükçe bir kaşık olan kepçeler ahşapmetal yada plastikten imal edilir ve imalatında kullanılan maddeye bağlı olarak da kullanım alanları değişir. Genellikle ocak üstünde yada sofradaki tencereden yemek aşıran çocuklar ve eşlere karşı kullanılır.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Kepçe kullanımı yetenek ve deneyim gerektirir bazı ayrıntıların iyi bilinmesi etkili bir kullanım için gereklidir. Örneğin yemek aşıran çocuklardan biriyse ve kepçe plastik ise doğrudan kafaya TIK TIK şeklinde iki kez vurulurken eğer tahta bir kepçeyse bir defa TIK şeklinde hafifçe vurulur. Kepçeye maruz kalacak şahıs evin erkeğiyse ve hele ki eşiyle ilk göz göze geldiğinde üzerinde olan elbise de kaç düğme olduğunu hatırlamıyorsa "Çek şu pis ellerini dom…!!" şeklindeki nida eşliğinde olanca güçleriyle eşlerin kafasına vurulur ve her hangi bir sınırlama yokturartık Allah ne verdiyse...Eğer elde bulunan kepçe metalden yapılmış ise bu defa hamle karşıdakinin eline doğru yapılırvurma şekli ve yöntemi aynıdır.4- Kova:


Günümüzde sadece plastik ve metal modelleri bulunan kovanın mucidinin bizim atalarımız olduğu bilinmektedir. İlk olarak ağaçtan oyularak yapılan kova kalelerin savunulması sırasında saldıran düşman üzerine kızgın yağ dökmek için kullanılmıştır.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Tarihsel gelişim içinde kaleler yerlerini apartman dairelerine bırakırken düşmanların yerini de bahçede çok gürültü çıkararak oynayan çocuklar olmadık zamanlarda sokağa dadanan sarhoşlar ve ramazan aylarında davulcular almıştır. Mevsim özelliklerine göre (yazın sıcak kışın soğuk) su doldurulan kovalar balkondan aşağıdaki hedef üzerine aniden boşaltılarak geri çekilinir ve perdenin aralığından düşmana verilen hasar izlenmek suretiyle hem keyif hem de intikam alınır.5- Tava:


Bayanların en etkili silahlarından biridir. Ham maddesi metal olmakla birlikte alüminyum teflon çelik gibi tipleri ve adları vardır.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Teflon ve alüminyum modelleri hane halkı ve özellikle kaynanaya karşı kullanılırken çelik modeller eve gelen davetsiz misafirlere karşı kullanılmaktadır. Ender olarak kocalara karşı kullanıldığı da bilinmektedir.6- Terlik:


Genellikle evin mutfak bölümünde konuşlandırılan diğer silahlardan farklı olarak terlikevin her bölümünde konuşlanabilir ve her alanda kullanılabilir hatta gün gezmelerinde bir çanta içinde gidilen yere de götürülür.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...Bu özelliği itibariyle nisa taifesinin en çok tercih ettiği ve hiç yanından ayırmadığı silahların başında gelir. Öldürücü etkisi olmayan terlikler genellikle evdeki küçük afacanlara nadiren de kocalara karşı kullanılır. En etkili kullanım şekli topuk tarafından tutularak cezalandırılacak çocuğun poposuna PAT PAT şeklinde vurmaktır.

Diğer bir yöntem ise uzakta bulunan yada elden kaçan hedeflere doğru fırlatmaktır. Hedefin tutturulması ve bu arada etrafa zarar verilmemesi tamamen kişisel yetenek ve tecrübeye bağlıdır. Günümüzde çok çeşitli malzemelerden çok değişik modellerde üretilmiş şekilleri mevcuttur. Bu haliyle de özellikle modaya düşkün bayanların vazgeçemediği silahlar arasında yeri her zaman 1 numaradır.7- Çanta - Ayakkabı:


Dış mekan saldırı ve savunma silahlarının en önemlileri çanta ve ayakkabıdır. Tıpkı zeki-metin edü-büdü erman-şansal gibi çanta-ayakkabı da ayrılmaz bir ikilidir. Bu nedenle ayakkabı almaya gidildiğinde mutlaka bir çanta da alınır. Bayanlar arasında bu ikilinin uyumlu olmasının etki gücünü artırdığına da inanılır.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Bir saldırıya maruz kalan yada bir tehlike hisseden bayanlar; omuzlarından kolayca çıkardıkları çantayı olanca güçleriyle düşmanın kafasına vurur bu şokla yere serilen düşman daha kendini toparlamaya fırsat bulamadan ayaktan çıkarılan ayakkabının sivri metal topuklu tarafı düşmanın neresine denk geldiğine bakılmaksızın ve etraftan birileri gelip ayırana kadar hiç durmaksızın mefta adayına vurulur.

İşte kapkaççıların öncelikle bayanların omuzunda bir aksesuar gibi duran çantaları kapıp kaçmaya çalışmalarının gerçek nedeni bu silahı etkisiz hale getirme düşüncesidir. Yoksa çantanın içinde işe yarayacak ve para edecek hiçbir şey olmadığını herkes gibi kapkaççılar da çok iyi bilir.8- Çene - Dil:


Yaradanın nisa taifesine doğuştan hediye ettiği doğal ve etkili bir silahtır. Yaş ilerledikçe edinilen deneyim oranında etkisi de artar kaynana olunduğunda ise doruk noktasına ulaşır.Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Kızgın bir bayanın çenesi ve dili karşısında tutunabilecek bir canlı türü henüz tespit edilmemiştir.
Yapılan bilimsel çalışmalar ve arkeolojik kazılarda bulunan kafataslarının hangi cinsiyete ait olduğu çenelerine bakılarak anlaşılmaktadır çenesi düşük olan kafataslarının kadınlara ait oldukları defalarca yapılan saptamalarla kanıtlanmıştır.9- Gözyaşı:


Yaradanın nisa taifesine doğuştan armağan ettiği ikinci silah olan gözyaşının psikolojik bir saldırı ve savunma silahı olduğu bilinmektedir. Kullanılması için mekan zaman kişi sınırlaması yoktur.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...


Çocuklar ve erkekler üzerindeki şok etkisi güçlü olmakla birlikte hem cinslere karşı kullanımda yeteri kadar etkili olmadığı da bilinmektedir. Bayanların sıkça kullandıkları bir silahtır.10- Güzellik:


Kadınlara; Yaradanın doğuştanestetik cerrah ve kozmetikçilerin sonradan bahşettiği ve özellikle erkeklere karşı kullanılması halinde facialara neden olabilen en güçlü silahlardan biridir.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...Öyle ki başka hiç bir silaha sahip olmayan bir kadının sadece güzelliğini kullanarak imparatorluklar devirdiği tarihte yaşanmış olaylarla sabittir. Ancak bu silahın en etkili şekilde kullanılabilmesi için hedefin ve mekanın doğru seçilmesi ve iyi bir zamanlama yapılması gerekir. Şairin dediği "güzelliğin on para etmezbu bendeki aşk olmasa" sözü bu silahın ehil olmayan ellerde ve hatalı kullanılmasının hiç bir etki yapmayacağının en iyi kanıtıdır. Böyle durumlarda silah geri teper ve hedef değil silahı kullanan zarar görür.


daywest isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 5 üye, daywest adlı üyemize teşekkür etti.
Caramiom (10-03-2010), Jülyet (21-12-2009), Küçük Harf (19-12-2009), sahranil (19-12-2009), SÜKÛT (09-03-2010)

Alt 19-12-2009, 07:51   #2 (permalink)
 
sahranil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

süpermiş yaa


sahranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, sahranil adlı üyemize teşekkür etti.
daywest (19-12-2009), hicoibo (21-12-2009), Küçük Harf (19-12-2009)

Alt 19-12-2009, 10:52   #3 (permalink)
 
Küçük Harf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Harika ya .. Bende silah deyince..

Demekki doğal silah bizmişiz :p


Küçük Harf isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
hicoibo (21-12-2009)
Alt 21-12-2009, 01:24   #4 (permalink)
Avatar Yok
 
Standart

heee :DDD terlik daha fazla kullanılıyor sanki


hicoibo isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09-03-2010, 07:15   #5 (permalink)
 
Jülyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

gözyaşı ve güzelliklerini kullananlardan nefret ederim.


Jülyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09-03-2010, 11:04   #6 (permalink)
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Alıntı:
sanemmm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gözyaşı ve güzelliklerini kullananlardan nefret ederim.
Aynen bende katılıyorum sana.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09-03-2010, 11:37   #7 (permalink)
 
sahranil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

bence ennn etkilisi ÇENE ama genelde erkeği pohpohladığın zaman istediğini yapabiliyon galibaKonu sahranil tarafından (09-03-2010 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir..
sahranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları...

Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları... konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
özgü namal resimleri Bkmlyz Güzel Bayan Resimleri 1 14-12-2008 06:54

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:05 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats