bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-03-2010, 02:46   #1 (permalink)
 
Caramiom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart çoook merak ediyorumm

cennette erkeklere huri bayanlarada NURİ verceklermiş. doğrumu:)))


Caramiom isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 14-03-2010, 02:52   #2 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Kübracığım az önceki mesajındada beni baya bi güldürmüştün yorumumuda yapmıştım ben ilk kez duydum böyle bişeyi sırf kafiye molsun diye söylenmiş bişeye benziyor


incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Caramiom (14-03-2010)

Alt 14-03-2010, 05:53   #3 (permalink)
 
cadı_sey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

hiç böle bişey duymadım valla


cadı_sey isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Caramiom (14-03-2010)
Alt 14-03-2010, 06:36   #4 (permalink)
 
Caramiom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

gerçekten duydum:)))) bende merak ettim sizin bi bilginiz varmı diye:))


Caramiom isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 14-03-2010, 07:04   #5 (permalink)
 
Jülyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

evet böyle şeyleri bende duydum.doğruluğu tartışılır türden.


Jülyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 14-03-2010, 08:04   #6 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İman ve salih amellerinden dolayı Cennete giden mü’min kadınları Cenâb-ı Hak rahmet ve kudretiyle her türlü dünyevî ârızalardan arındırarak tertemiz eşler sûretinde kocalarına iâde edecektir. Hûrilerden daha güzel olarak yaratılan o dünyalı kadınlar eşlerine ebedî bir hayat arkadaşı olacak ve hûrilere sultan yapılacaktır. Hiçbir kıskançlık ve rekâbet duygusu olmaksızın sonsuza kadar sevdikleriyle birlikte Cennetten istifâde edeceklerdir.


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, nurküllü adlı üyemize teşekkür etti.
Caramiom (14-03-2010), sahranil (14-03-2010)
Alt 14-03-2010, 08:04   #7 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Cennette kıskançlık gibi duygular olmayacağı için böyle bir isteğiniz olmayacaktır. Hem dünya imtihanını kazanıp cennete girmeye layık olan takvalı bir kadın hurilerden üstün olacaktır. Bunlar bir nevi cariye veya hizmetçi gibi cennetlik olanlara hizmet edecektir. Gılmanlarda böyledir. Dünyadan giden kadınlar ise hizmetçi konumunda olmayacak erkeğin eşi ve kendisine hizmet edilen konumunda olacaktır. Cennetteki ahvali ora şartlarına göre değerlendirmelidir.
Cennette eşlerin durumu ve huri - gılman konusu
Peygamber (s.a.s) de Cennet ehlini şu şekilde tasvîr etmektedir.

"Cennet ehlinden her birinin iki kadını vardır ki çoook merak ediyorumm vücutlarının şeffaflığından baldır kemiklerinin ilikleri etinin üstünden görünür. Ehl-i Cennet arasında ne ihtilaf vardır ne de düşmanlık; gönüller sanki bir gönül çoook merak ediyorumm sabah akşam Allah'ı tesbih ederler" (Buhârî çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm 59 çoook merak ediyorumm Sıfâtü'l-Cenne).

Şu kadar var ki çoook merak ediyorumm dünyada iken iman etmiş ve salih kullar sınıfına girmiş kadınlar "hûrîler"den de üstündürler. Çünkü onlar bir taraftan şeytanlarıyla çoook merak ediyorumm diğer taraftan nefisleriyle mücadele etmek zorundadırlar. Onlar çoook merak ediyorumm bu mücadelede galip gelerek çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm diğer nimetler gibi Cennet ehli için yaratmıştır. Peygamber (s.a.s)'in aşağıdaki hadisi bunu teyid etmektedir.

Ümmü Seleme çoook merak ediyorumm Peygamber (s.a.s)'e bir gün "Ya Rasûlüllah! dünyada ki kadınları mı çoook merak ediyorumm yoksa Cennetteki hûrîler mi daha iyidir?" diye sorar. Rasûlüllah (s.a.s); "Dünyadaki kadınların üstünlüğü çoook merak ediyorumm yüzün astara üstünlüğü gibidir" diye cevap verir. Ümmü Seleme; "Niçin" deyince O çoook merak ediyorumm şöyle cevap verir; "Dünyadaki kadınlar namaz kıldıkları çoook merak ediyorumm oruç tuttukları ve birçok ibadetlerde bulundukları

Kâinatın hadsiz feza boşluğunda Samanyolu Galaksisine mensup ve güneş sistemine bağlı şirin bir gezegen olan dünya memleketine imtihan için gönderilen insanlar çoook merak ediyorumm Kâinatın Yaratıcısını tanımak ve O’na iman ile ibâdet etmek için mükellef kılınmıştır.

Yaratılış gayesine uygun iman edip iyi ameller işleyen mü’minler çoook merak ediyorumm bütün semâvi kitaplarda Cennetle müjdelenmiş ve orayı kazanmak için hayra ve iyiliğe teşvik edilmişlerdir.

Mükemmeliyetin ve güzelliğin her türlüsüne meyilli ve en yüksek derecesini Bed'ül-Halk Hakk'ın rızasını kazanmış ve Cennete girmeyi hakketmişlerdir. Hûrîler ise kendi amelleri dolayısıyla cennete girmiş değiller. Allah onları aşk derecesinde arzulayan insan için çoook merak ediyorumm Kur’ân-ı Kerim’de Cennet nimetleri açısından detaylı bilgiler verilmiş ve onun da ötesinde Allah’ın rızâsı vaâd edilmiştir.

Ruhânî ve hissî bütün nimetleri içinde barındıran Cennet çoook merak ediyorumm aynı zamanda bedenî ve cismânî umum lezzetleri de ihtivâ eder. Yemek çoook merak ediyorumm içmek ve evlenmek Cennetin en yüksek nimetleri sırasında gösterilmiştir. Kur’ân-ı Kerim ve hadis-i şeriflerin beyânına göre; dünya hayatında kurulan âile hayatları çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm imandan nasibi olmayan ve inkâr üzerine ölen eş çoook merak ediyorumm Hazret-i Nuh ve Lût Aleyhisselâmların hanımları ve Âsiye’nin kocası olan Firavun da olsa ebediyen eşinden ayrı kalacak ve inkârının karşılığını dâimi olarak Cehennemde çekeceklerdir.

İman ve salih amellerinden dolayı Cennete giden mü’min kadınları çoook merak ediyorumm Cenâb-ı Hak rahmet ve kudretiyle her türlü dünyevî ârızalardan arındırarak çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm

Dünya hayatındayken evlenemeden âhiret âlemine göçen iman etmiş erkek ve kadınlar çoook merak ediyorumm Cennette evlendirilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır. Fakat çoook merak ediyorumm çocuk olarak vefât edenler bu kayıttan âzâdedir. Kur’ân-ı Kerim’de geçen “Vildânün muhalledun” tâbirinden anlaşıldığına göre çoook merak ediyorumm mü’minlerin bulûğ çağından önce vefât eden çocukları doğrudan Cennete gidecek çoook merak ediyorumm lâkin dâimî çocuk olarak kalmak sûretiyle çoook merak ediyorumm çocuk sevmek ve okşamak zevkini anne ve babalarına tattıracaklardır.

Ancak çoook merak ediyorumm bulûğ çağından önce ebeveynin teşvikiyle çoook merak ediyorumm mecbur olmadığı halde namaz kılan ve oruç tutan çocukları Cenâb-ı Hak büyükler gibi yaratacak ve amellerinin karşılığı bu farkı onlara ihsan edecektir. Kâfirlerin ölen çocukları da Cennete gidecek çoook merak ediyorumm fakat çoook merak ediyorumm hizmetçi olarak istihdam edileceklerdir. Akıl dengesi yerinde olmayanlarla hak dinden hâberdar olmayan Fetret Devri insanları da mükellef olmadıkları için Cennete gidecek ve kusurlarından muâheze olunmayacaklardır.

Kur’ân-ı Kerim’in sadece bir âyetinde geçen gılman tâbiri vardır. 52. Sûre olan çoook merak ediyorumm Tûr Sûresi 24. âyetinde “Etraflarında çoook merak ediyorumm sedeflerinde saklı ekşiler gibi tertemiz gılmanlar dolaşır”. Sözlükte “çocuk çoook merak ediyorumm bıyığı yeni terlemiş genç çoook merak ediyorumm hizmetçi” anlamına gelen gulâm kelimesinin çoğulu olan gılman çoook merak ediyorumm anlaşıldığı kadarıyla çoook merak ediyorumm Allah’ın (c.c) mü’min kulları için özel yarattığı ve vazifesi sadece hizmetkârlık olan Cennet gençleridir. Onlar cennet ehline yiyecekler ve içecekler sunarlar ve bu vazifeyi görmekten mutluluk duyarlar.

Hûriler ise çoook merak ediyorumm Rahman-ı Zülcemâlin mü’min erkekler için cennette özel yarattığı ve dünyalık kadınların emrine verdiği çok güzel cennet kadınlarıdır. Bir çok âyet onlardan bahsetmekte ve onları târif etmektedir. Genel olarak “İri gözlerinin beyazı saf çoook merak ediyorumm siyahı koyu çoook merak ediyorumm gümüş berraklığında beyaz tenli kızlar” olarak anlatılan hûriler çoook merak ediyorumm “erkeklerine düşkün çoook merak ediyorumm eşlerin her ikisi de Cennete liyakat kazanmaları halinde ebediyen beraber olacak ve karı-koca münasebetleri sonsuza kadar Cennette devam edecektir. Ancak tertemiz eşler sûretinde kocalarına iâde edecektir. Hûrilerden daha güzel olarak yaratılan o dünyalı kadınlar eşlerine ebedî bir hayat arkadaşı olacak ve hûrilere sultan yapılacaktır. Hiçbir kıskançlık ve rekâbet duygusu olmaksızın sonsuza kadar sevdikleriyle birlikte Cennetten istifâde edeceklerdir. başkalarında gözü olmayan çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm yakut yanaklı çoook merak ediyorumm yaşıt genç kızlar” tarzında muhtelif âyetlerde tanımlanır. O kadar güzel yaratılmışlardır ki çoook merak ediyorumm hadis-i şerifte “Hûriler yetmiş elbiseyi giydikleri halde çoook merak ediyorumm bacaklarının kemiklerindeki ilikleri görünüyor” denilmiştir.

Bu hakikati tefsir eden Bediüzzaman “İnsanın çoook merak ediyorumm ne kadar hüsünperver ve zevkperest ve ziynete meftun ve cemâle müştak duyguları ve hasseleri ve kuvâları ve lâtifeleri varsa çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm hûriler camidirler.

Demek çoook merak ediyorumm hûriler Cennetin aksâm-ı ziynetinden yetmiş tarzını çoook merak ediyorumm bir tek cinsten olmadığından birbirini setretmeyecek sûrette giydikleri gibi çoook merak ediyorumm kendi vücutlarından ve nefis ve cisimlerinden çoook merak ediyorumm belki yetmiş mertebeden ziyade ayrı ayrı hüsün ve cemâlin aksamını gösteriyorlar. ‘Orada çoook merak ediyorumm canların çekeceği çoook merak ediyorumm gözlerin zevk alacağı her şey vardır’ âyetinin hakikatini gösteriyorlar.” (Sözler s. 813) Ancak çoook merak ediyorumm dünyalı kadınlar salih amelleri farkından dolayı daha güzel olarak yaratılacak ve birden fazla dünyada evlilik yapan mü’min kadınlar da tercih ettiği ile birlikte olmaya hak kazanacaktır.
Mükemmeliyetin ve güzelliğin her türlüsüne meyilli ve en yüksek derecesini kimse tarafından dokunulmayan ekşi tenli umumunu memnun edip doyuracak ve her birisini ayrı ayrı okşayıp mesut edecek maddî ve mânevî her nevi ziynet ve hüsn-ü cemâle aşk derecesinde arzulayan insan için çoook merak ediyorumm Kur’ân-ı Kerim’de Cennet nimetleri açısından detaylı bilgiler verilmiş ve onun da ötesinde Allah’ın rızâsı vaâd edilmiştir.

Ruhânî ve hissî bütün nimetleri içinde barındıran Cennet çoook merak ediyorumm aynı zamanda bedenî ve cismânî umum lezzetleri de ihtivâ eder. Yemek çoook merak ediyorumm içmek ve evlenmek Cennetin en yüksek nimetleri sırasında gösterilmiştir. Kur’ân-ı Kerim ve hadis-i şeriflerin beyânına göre; dünya hayatında kurulan âile hayatları çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm imandan nasibi olmayan ve inkâr üzerine ölen eş çoook merak ediyorumm Hazret-i Nuh ve Lût Aleyhisselâmların hanımları ve Âsiye’nin kocası olan Firavun da olsa ebediyen eşinden ayrı kalacak ve inkârının karşılığını dâimi olarak Cehennemde çekeceklerdir.

İman ve salih amellerinden dolayı Cennete giden mü’min kadınları çoook merak ediyorumm Cenâb-ı Hak rahmet ve kudretiyle her türlü dünyevî ârızalardan arındırarak çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm

Dünya hayatındayken evlenemeden âhiret âlemine göçen iman etmiş erkek ve kadınlar çoook merak ediyorumm Cennette evlendirilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır. Fakat çoook merak ediyorumm çocuk olarak vefât edenler bu kayıttan âzâdedir. Kur’ân-ı Kerim’de geçen “Vildânün muhalledun” tâbirinden anlaşıldığına göre çoook merak ediyorumm mü’minlerin bulûğ çağından önce vefât eden çocukları doğrudan Cennete gidecek çoook merak ediyorumm lâkin dâimî çocuk olarak kalmak sûretiyle çoook merak ediyorumm çocuk sevmek ve okşamak zevkini anne ve babalarına tattıracaklardır. Ancak çoook merak ediyorumm bulûğ çağından önce ebeveynin teşvikiyle çoook merak ediyorumm mecbur olmadığı halde namaz kılan ve oruç tutan çocukları Cenâb-ı Hak büyükler gibi yaratacak ve amellerinin karşılığı bu farkı onlara ihsan edecektir. Kâfirlerin ölen çocukları da Cennete gidecek çoook merak ediyorumm fakat çoook merak ediyorumm hizmetçi olarak istihdam edileceklerdir. Akıl dengesi yerinde olmayanlarla hak dinden hâberdar olmayan Fetret Devri insanları da mükellef olmadıkları için Cennete gidecek ve kusurlarından muâheze olunmayacaklardır.

– Dünyada iken başından birkaç nikah geçen bir hanım Cennette bu beylerinden hangisiyle birlikte olacak?

– Efendim çoook merak ediyorumm önce Cennetin özelliğini hiç unutmamak gerekir. Bu özellik unutulursa bir çok sorunun cevabı da verilemez. O özellik şudur:

Cennet eksiksiz mutlululuk yeridir. Cennete giren insan artık orada mutluluğunu gölgeleyecek en küçük şeyle karşılaşmayacaktır. Tam aksine çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm

Bu temel ölçüden hareketle denebilir ki çoook merak ediyorumm hangi kocasıyla mutlu olacaksa çoook merak ediyorumm Cennette onunla olacaktır. Diğer bir ifadeyle dünyada hangi kocası kendisini memnun etmiş çoook merak ediyorumm mutlu kılmışsa Cennette de onunla olmayı tercih edecek; dünyadaki mutluluğuna ahirette daha da ileri safhada mutluluk katacaktır. Çünkü sevmediği çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm dünyadaki fani mutluluklarını Cennette ebedi mutluluğa çevireceklerdir. Bu konuda farklı manalara geldiği sanılan hadislerin verdiği özet hüküm budur.

Nitekim halk dilinde ata sözü halinde söylenen meşhur hadis de bunu ifade etmektedir:

– Kişi sevdiğiyle beraberdir!

Ne yazık ki dünya öyle her arzuyu yerine getirmeye müsait bir mekan değildir. İnsan bütün isteklerine rağmen dünyada sevdiğiyle beraber olmayabiliyor. Şu kesin ki çoook merak ediyorumm

Hatta içine hapsettiği eşlerin her ikisi de Cennete liyakat kazanmaları halinde ebediyen beraber olacak ve karı-koca münasebetleri sonsuza kadar Cennette devam edecektir. Ancak tertemiz eşler sûretinde kocalarına iâde edecektir. Hûrilerden daha güzel olarak yaratılan o dünyalı kadınlar eşlerine ebedî bir hayat arkadaşı olacak ve hûrilere sultan yapılacaktır. Hiçbir kıskançlık ve rekâbet duygusu olmaksızın sonsuza kadar sevdikleriyle birlikte Cennetten istifâde edeceklerdir. kendisini ne mutlu edecekse onların hepsine de orada hem de istediği şekilde kavuşacak mahrumiyet asla söz konusu olmayacaktır. memnun olmadığı kimseyle birlikte olmak mutluluk yeri olan Cennette söz konusu olmayacaktır. Öyle ise sevenler Cennette de sevdikleriyle birlikte olacaklar dünyada beraber olamasa da ahirette olacaktır. aşkının icabını burada yaşayamayarak gidenler çoook merak ediyorumm orada sevdiklerine kavuşacaklardır.

Buraya şöyle bir nükte de ilave edebiliriz.

Madem kişi sevdiğiyle beraber olacaktır ahirette. Aman dikkat! Cennetlikleri sevin ki Cennette beraber olasınız. Allah korusun çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm kalkar Allahın sevmediğini sever. Onun gideceği yere de gider. Çünkü kişi sevdiğiyle beraberdir.

Öyle ise Allahın sevdiklerini sevin ki çoook merak ediyorumm onunla birlikte olasınız ahirette. Bir yersiz sevgi kurbanı çoook merak ediyorumm hissine mağlup duygu insanı haline gelmeyesiniz.

Burada hatırlanmasına ihtiyaç olan mühim bir b Cehennemlikleri severseniz bu defa da sevdiğinizle birlikte olmak için Cehenneme girmek hiç de ihtimal dışı değildir. – Olur mu öyle şey demeyin? Olabilir. Sevginin gözü kördür derler. Kişi aşka husus ta şudur.

Maneviyat büyükleri diyorlar ki:

– Sakın dünyadaki evliliğinizde sevginizi kısa zamanda yok olacak suret ve dış güzelliğine bağlamayasınız. Tezden yok olacak olan yüz güzelliğini yegane sevgi sebebi saymayın. Çünkü bu dış güzellik kısa zamanda yok olur çoook merak ediyorumm sevmenizi gerektiren şey de yok olacağından aranızda sevgi sebebi kalmamış sayılır. Bu anlayış aileyi kısa zamanda sevgisiz bırakır. Halbuki sevgiyi kısa zamanda yok olacak dış güzelliğe değil de yaşlandıkça daha da artacak olan iman çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm ihlas ve sadakat gibi güzel vasıflar üzerine inşa etme halinde çoook merak ediyorumm ailenin geleceği garanti altına alınır. Aradığı sevgi sebebinin ömür boyu sürdüğünü gören taraflar çoook merak ediyorumm aile bağını bir ömür boyu zayıflatmadan sürdürürler. Çünkü dindarlıktan kaynaklanan güzel ahlak çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm dünyadan sonra ebedi hayatta da birlikte olmalarını sağlar çoook merak ediyorumm sevgilerini sanki ebedileştirmiş olurlar böylece. Bu yüzden de ebedi hayat arkadaşını kırmamaya çoook merak ediyorumm

Bu hususta şu nokta hatırdan hiç çıkarılmamalıdır:

– Cennette birlikte olacak hanımla bey çoook merak ediyorumm dünyadaki zaafların sahibi hanımla beyin aynısı olmayacaktır. İkisi de ayetin tabiriyle (tathir) olmuş çoook merak ediyorumm çoook merak ediyorumm ikisi de aynen öyle duruma çıkacaklar çoook merak ediyorumm birbirlerini mutlu edecek cennet genciyle Cennet hurisi görüntüsüne gireceklerdir. Dünyada var olan bazı sevgiyi gölgeleyici görüntülerden de tümüyle arınmış halde buluşacaklardır Cennette..

Böylece beyin dünyadaki hanımı her manasıyla hayran kalacağı bir Cennet hurisi haline geleceği gibi çoook merak ediyorumm hanımın dünyadaki beyi de her manada hayran kalacağı bir Cennet genci haline gelecek; dünyadaki gölgeli mutluluklarını Cennette gölgesiz şekilde daha ileri safhada yaşama imkanı bulacaklardır.

Bu sebeple dünyadaki sevgilerini yalnız gençlik devresine ait geçici dış güzelliğe bağlamamalılar. Yaşlandıkça gelişen çoook merak ediyorumm Cennette ebedi hayat arkadaşlığını kazandıracak olan iman ve ahlak güzelliğine kilitlenmeliler ki çoook merak ediyorumm aile sevgisi ömür boyu sürmekle almasın çoook merak ediyorumm ahlak hanımla beyi cennette de birlikte kılar ekşitmemeye burada daha çok dikkat ederler. yani her türlü maddi manevi kirlerden kusur ve çirkinliklerden tümüyle temizlenmiş olarak Cennette birlikte olacaklardır. Hatta hayallerinde olan hanım ve bey nasıl idiyse ebedi hayat arkadaşlığına dönüşme özellik ve güzelliği kazansın..Konu nurküllü tarafından (14-03-2010 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir..
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, nurküllü adlı üyemize teşekkür etti.
Caramiom (14-03-2010), sahranil (14-03-2010)
Alt 14-03-2010, 08:58   #8 (permalink)
 
Caramiom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

çook teşekkür ederim:))


Caramiom isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
nurküllü (14-03-2010)
Alt 14-03-2010, 09:10   #9 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Önemli değil canım...


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Caramiom (15-03-2010)
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


çoook merak ediyorumm

çoook merak ediyorumm konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çoook...Şirin Çocuk Gifleri ay_parçası Hareketli Resimler ve Gifler 10 04-01-2014 06:38
Çoook Sevimli Çocuk Yastıkları Mahperver Ev Dekorasyon 0 05-03-2010 04:04
Merak ne güzel şey asude LakLak Bölümü 10 04-09-2009 07:13
Fazla merak nurküllü LakLak Bölümü 2 18-03-2009 08:51
Tüm merak ettiklerinizle: Tüp Bebek elif Tüp Bebek Bölümü 0 19-09-2008 03:04

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:32 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats