bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-03-2010, 11:50   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar!

**Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar!**
Aralıksız çalan kapının zili **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! Mübeccel hanımı eski ahşap merdivenlerden hızla aşağı indirmek için zorluyordu. Fakat yaşlanmıştı artık. Dizlerinin ağrısı artmış **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ona ağır hareket etmesini söylüyor gibiydi.
— Geldim **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! geldim…
— Kim o!
— Benim anneciğim **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kızın Neriman.
— Neriman!
Mübeccel Hanım 2 yıl önce gelin etmişti kızını **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! iyi bir insandı damadı bir de torunu vardı. Ne güzel şeydi torun sevgisi.
— Hayırdır kızım ne bu acele peş peşe basıyorsun şu zile. Gel gel **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bakalım içeri **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ver bakayım şu kucağındaki yavrucağı.
—Bıktım artık anne bıktım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! dayanamıyorum. Dönmeyeceğim o eve bir daha.
—Sakin ol bakalım! Geç içeriye. Kapıda konuşulmaz böyle şeyler. Ben bir çay atayım ocağa **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hem konuşur hem de bir şeyler yer içeriz.
—Tamam **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! anne ben çocuğu yatırayım.
Mübeccel Hanım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ocağa çay koyarken düşünüyordu; ne oldu acaba? Damat bir şey mi yaptı **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! deli kız kim bilir neye sinirlendi yine.
—Anlat bakalım kızım hayırdır inşallah. Nedir seni böyle apar topar bize getiren?
Neriman ağlamaktan şişmiş gözleri ile annesine baktı tekrar başladı ağlamaya **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hıçkırarak ağlıyor **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! “olmuyor anne ben artık o eve dönmeyeceğim” diye söyleniyordu. Mübeccel Hanım:
— Ne oldu kızım baştan anlat dedi.
— Ne olacak tartıştık. Çok sıkıldım tatile gidelim dedim **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! “gidemeyiz hanım işlerim çok yoğun **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! şimdi izin alamam’’ dedi. ‘‘Salondaki halı eskidi zaten koltuklara uymuyor değiştirelim **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! haftaya arkadaşlar bize gelecek ayıp olur’’ dedim **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! beni eşyalarımla seven benim arkadaşım olamaz dedi. Deli edecek beni anne **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! deli edecek. Suç bende tabi Feride gibi alıp getirteceksin halıyı mecbur kalacak kabullenmeye.
Mübeccel Hanım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! çayları getirmek için mutfağa gittiğinde **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! Neriman hâlâ kocası için bir şeyler söyleyip **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bağırıp çağırıyordu. Mübeccel Hanım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! elinde çay tepsisi ile içeri girdi.
—Beni dinlemiyor musun anne?
—Dinlemez olur muyum **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! dinliyorum. Yıllar evvel bende senin gibi baba evine gitmiş **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! anneme ağlayıp zırlamış **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! dönmeyeceğimi söylemiştim.
—Anneannem ne demişti sana anne?
—Ne diyecek beni bir güzel azarladı **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kolumun altına getirdiğim bohçamı sıkıştırdı ve ‘‘bu evde sana yer yok **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bilirsin ki evden çıkan kız geri dönmez **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hadi bakalım dön kocanın yanına **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! özür dile **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yalvar ki seni affetsin’’dedi ve beni adeta kovar gibi kapının önüne koydu. O zaman çok kızmış **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! söylenmiştim anneme **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! şimdi hak veriyorum. İyi ki geri göndermiş beni… Sonra sen oldun baban ve ben çok mutlu bir evlilik geçirdik **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kimseye muhtaç etmedi beni **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! Allah **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! onu başımdan eksik etmesin **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ondan razı olsun rabbim. Ya **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! işte böyle.
—Ne yani **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! şimdi anneannem gibi sende beni **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! geri mi göndereceksin?
—Kızım seninle konuşacağım; şimdi sana söyleyeceklerimi iyi dinle **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! tarih tekerrür etti ve eder de **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! sen de bu söylediklerimi kendi evladına söyleyeceksin belki.
Annesi tekrar söze başladı:
— Bak kızım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! biz sana dinini öğrettik **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! seni dinini bilen namazını kılan **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! güzel ahlaklı çalışkan birisi ile evlendirdik. Evet **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bunlar anne babanın görevleridir ama biz bu konuda Allah rızası için hassas davrandık. Feridun’u baban da **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ben de çok severiz hiç saygısızlığını görmedik **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! eli açıktır hem sana hem herkese. Sana ve çocuğuna bağlıdır. Size daha iyi imkânlar vermek için **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! gece gündüz çalışıyor sizi kimseye muhtaç etmiyor. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz ardınızda. Bizim gibi yokluk çekmiyorsunuz. Çamaşırı çamaşır makinesi **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bulaşığı bulaşık makinesi **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! halıları halı makinesi yıkıyor. Ekmek yapma **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! soba yakma derdiniz yok **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! evler kaloriferli **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! sana ve senin gibilere rahatlık batıyor kızım rahatlık. Seninki düpedüz şımarıklık... Sen para kazanmadığın için bilmiyorsun **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ekmek artık aslanın ağzında değil **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! midesinde **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ne yapsın adam başka iş bulmak kolay mı? Sen kocanı yok tatildi **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yok halıydı diye bunaltırsan **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! zaten yorgun geliyor adam **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! onu rahat ettirmezsen **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hasta olur o zaman ne yapacaksın?
Sen sen ol; sakın gereksiz şeylerle dünyalıkla **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kocana sıkıntı verme **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! eskinin kıymetini bilmeyenin **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yenisi olmaz derler. Gereksiz istek ve harcamalardan kaçın **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kendini kocanın yerine koy **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bütün gün insanlara laf anlatmak **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yük çekmek kolay değil. Dırdır eden kadın olma **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hiç kimse **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! dırdır dinlemek istemez. Kaldı ki yorgun gelen koca hiç istemez. Kocanın kılık kıyafetine **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ütüsüne dikkat et; çünkü erkek dışarıda karısını temsil eder. Ütüsüz gömlek ve pantolon **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ondan önce seni küçültür. Sakın sesini kocandan fazla yükseltme **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ondan izinsiz hiçbir şey yapma **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! buraya bile gelirken izin almayı ihmal etme. Kocanı güler yüzlü **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! neşeli karşıla. Sakın arkadaşlarına beyini anlatma **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! arkadaşlarını ve arkadaşlarının kocaları hakkında duyduklarını beyine bahsetme! Kimse **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bir başkası ile karşılaştırılmaktan hoşlanmaz. Kendine **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kılık kıyafetine özen göster. Beyini ana baban da olsa **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kimseye şikâyet etme. Yuva yıkmak kolay ama yapmak zordur. Yuvana sahip çık **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! evinin hanımı ol **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! artık babanın evinde misafir olursun **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! senin evin **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yerin kocanın yanıdır. Kocanı üzersen bizi üzmüş olursun **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! bunu unutma. Bizim rızamızı kazanmak istersen eve gittiğinde **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! beyinden özür dile olur mu kızım.
Annesi söylediklerini düşünmesi için çayları doldurmak bahanesi ile Neriman’ı yalnız bıraktı. Neriman annesinin haklı olduğunu düşünüyordu. Aslında kocası iyi bir adamdı **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kötü bir alışkanlığı yoktu. Hiç bir zaman kendisine kötü davranmamış **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! hatta olumlu isteklerini yerine getirmeye çalışmıştı. O kadar da önemli değildi zaten **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! halısı uyum sağlamasa da değiştirilecek kadar eskimemişti. Başkalarının söyleyecekleri için huzurunu bozduğuna değer miydi? Bütün bunları düşünerek dalmıştı Neriman… Annesi:
—Çocuk uyandı **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! ağlıyor galiba kızım bir baksan dedi.
Neriman içerideki odadan çocuğunun üzerini giydirmiş **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kendiside pardösüsünü eşarbını örtünmüş olarak çıktı. Mübeccel Hanım:
—Hayırdır gidiyor musun kızım dedi.
—Gideyim anne **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! galiba sen haklısın **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! beyim gelmeden sevdiği yemekleri hazırlayarak kendimi affettireyim.
—Eh sen bilirsin kızım haydi selametle git. Bil ki en doğrusunu yapıyorsun **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! işte Müslüman bir hanımefendisi böyle yapar zaten.
Neriman **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! annesinin elini öpüp **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! iki sokak ötedeki kendi evine doğru yola koyuldu.
Mübeccel Hanım **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kızının arkasında uzun uzun bakıp dua etti…
Şimdiki kızlar **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! sıkıntı çekmiyor **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! sabır göstermiyor böyle evlilik de yürümüyor. Evinde sıkılan **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! karısına kızan **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! kocası ile tartışan **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! baba evine koşuyor. İncir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle boşanıyorlar. Biz seni sokakta bulmadık bırak gel kızım diyen anne baba sonra çok pişman oluyor ama olan çocuklara oluyor. Evlatlarına sabırlı olmayı **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! yük çekmeyi **Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! saygı ve sevgiyi öğretemeyen aileler sonuçlarına hep birlikte katlanıyor.

Bu kıssa bize cok şeyi anlatıyor olmalı ...


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, nurküllü adlı üyemize teşekkür etti.
Jülyet (19-03-2010), mormavi (19-03-2010), nimlahza (22-03-2010)

Alt 19-03-2010, 12:18   #2 (permalink)
 
Jülyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

çevremde o kadar çok var ki şu bayan tiplerinden...
gül mü ağla mı???
sırtlarında dünyanın yükü var gibi sitemlenip dururlar......


Jülyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


**Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar!

**Şimdiki Eşler Çok Anlayışlılar! konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Eşler neden birbirinden soğur? Bkmlyz Aile, Evlilik ve Çocuklar 3 28-02-2016 11:23
Şimdiki çocuklar depresyonda! Bakımlı Kadın Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 24-08-2008 03:30
Cennette Eşler Yine Beraber Mi Olacak ? elif Dini Bilgiler 0 16-07-2008 02:07
Eşler aynı hastalığa yakalanabiliyor Bakımlı Kadın Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 08-05-2008 04:00

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:52 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats