bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30-03-2011, 05:15   #11 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...

Tsunami Ve Cami Mucizesi .. !

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar...
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 30-03-2011, 05:17   #12 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...Ayaklı Yılan Bulundu ....

Ilginç hikayeler ve olaylar...


Çin'de tek ayaklı bir yılan bulundu. Yılan uzmanı Long Şuai yılanın tek ayağı için "Bu gerçekten şoke edici ancak otopsi yapana kadar nedenini bilemeyeceğiz" dedi. İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde ülkenin güneybatısındaki Suining'de yaşayan 66 yaşındaki Duan Çiongziu'nun tek ayaklı yılanı geceyarısı yatak odasında duvara tırmanırken bulduğu belirtildi.

"Geceyarısı garip bir tırmalama sesiyle uyandım. Işığı yaktım ve bu canavarı duvara pençesiyle tırmanırken gördüm" diyen Duan ayakkabısıyla vurarak öldürdüğü yılanı alkol dolu bir şişede sakladığını kaydetti. Yılanın şu anda Nançhang'daki bir üniversitede bilim adamlarınca incelendiği belirtilirken yılan uzmanı Long Şuai yılanın tek ayağı için "Bu gerçekten şoke edici ancak otopsi yapana kadar nedenini bilemeyeceğiz" dedi.
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 30-03-2011, 05:20   #13 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Sri Lankalı bir adam mahkemeye çıkarılmadan 50 yıl hapiste unutuldu.

Bugün 80 yaşında olan D.P. James Ağustos 1958'de babasına saldırarak bıçakla yaraladığı için tutuklanmıştı.

Cezaevinden bir akıl hastanesine sevkedilen James tekrar getirildiği cezaevinde unutuldu. James ancak geçenlerde hastalanarak Colombo'da hastaneye götürülürken dosyalarına bakılınca fark edildi.

Hiç yargılanmadan ve ceza almadan hapiste kalan James'ın avukatı "Müvekkilim cezaevi bürokrasisinin kurbanıdır. Hapse girdiğinde 30 yaşındaydı. Gençliği çalındı. Şimdi gözleri zor gören beyaz saçlı seksenlik ihtiyar oldu" dedi.

Cahil bir adam olan ve yasaları bilmeyen James bu kadar uzun hapiste kamasından dolayı hiç şikáyet etmemiş... Avukatı şimdi onun adına tazminat talep ediyor.
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30-03-2011, 05:22   #14 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...


Kocası Bağırınca Komadan Uyandı.!


İngiltere’de iki hafta yoğun bakımda kalan ve doktorların umudu kestiği bir kadın kocasının çaresizlik içinde öfkeyle "Artık bana güvenme kendin savaşman lazım" diye çıkışması üzerine mucizevi bir biçimde komadan çıktı.
28 yaşındaki Yvonne Sullivan 37 yaşındaki kamyon şoförü Dominic Sullivan ile evlenip Kıbrıs’a balayına gitti. Yvonne Sullivan kısa süre sonra 2006 Ekim ayında hamile kaldı. Ama karnındaki bebeğin "anemi" hastası olduğu ve rahim içindeyken sürekli kan nakline ihtiyacı olduğu birkaç ay sonra anlaşıldı. Yvonne Sullivan geçen temmuzda Bristol’deki bir hastanede "Clinton" adını verdiği oğlunu iki ay erken doğurdu.


FİŞİ ÇEKME KARARI


Ama Clinton bir kan enfeksiyonundan hayatını kaybetti. Anne Sullivan da tüm organların durmasına neden olan "septik şok"a girince yoğun bakıma alındı. Doktorlar iki hafta yoğun bakımda kalan ve durumu giderek ağırlaşan Bayan Sullivan’dan umudu kestiler ve halk arasındaki deyişle "fişinin çekilmesine" karar verdiler.


BANA GERİ DÖN


Dominic Sullivan eşini hayatta tutan yaşam destek ünitesinin kapatılması kararı üzerine çılgına döndü. Ölüm döşeğindeki eşinin elini tutarak "Şimdi savaşmaya başlaman lazım her şeyi bana bırakayım deme. Benden bu kadar pineklemeyi bırak da nefes almaya başla. Bana geri dön!.." diye bağırıp çağırmaya başladı.


BAĞRILMAYI SEVMEM

Yvonne Sullivan eşinin bu öfke ve çaresizlik nöbetinden 2 saat sonra nefes almaya başladı; beş gün sonra ise mucizevi bir biçimde solunum cihazına ihtiyaç duymamaya başladı. Kısa süre sonra taburcu edilen Yvonne Sullivan dün Daily Mail Gazetesi’ne bir röportaj verdi. Sullivan "Kocamın bana tam olarak ne dediğini hatırlamıyorum ama onun bana bağırıp çağırmasından hiç hoşlanmazdım. Bunu yapınca sanki içimde bir şeyler çalışmaya başladı ve vücudum mücadeleye koyuldu. Bu gerçekten bir mucize
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30-03-2011, 05:25   #15 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...AnNe oLmAk iStİyOrLaR ..

Ilginç hikayeler ve olaylar...
Doktorların ömür vermediği yapışık ikizler 18 yailarına girdiler. Şimdi
de anne olmak istiyorlar.


Doktorlar “Uzun yaşamazlar” demişti. Ama şimdi onlar 18 yaşında.. Hatta ehliyet bile aldılar. Şimdi bir hayali daha gerçek yaparak çocuk sahibi olmak istiyorlar. Doktorlara göre de bu mümkün


ABD’nin Minnesota eyaletinde yaşayan Abigail ve Brittany Hensel adlı yapışık ikiz kardeşler 7 Mart 1990’da dünyaya geldiklerinde kimse 24 saatten fazla hayatta kalabileceklerine inanmıyordu. İki kardeş aslında tek yumurta ikiziydi. Ancak hamilelik sırasında bölünme tam olarak gerçekleşmedi ve ikizler iki başlı tek vücutlu olarak dünyaya geldi.


BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORLAR


Bu zorlu beraberlikte 18 yılı geride bırakmalarını geçen cuma günü arkadaşlarıyla yaptıkları partide kutlayan ikizlerin doğumgünü dileği ise aynıydı: Bebek sahibi olmak. Doktorlar ikizlerin biyolojik olarak anne olmalarının önünde bir engel olmadığını belirtiyor. Tek sorun iki genç kızın da kabul edebileceği bir eş bulmak. Çünkü aynı vücudu paylaşsalar da Abigail ve Brittany’nin ilgi alanları ve zevkleri birbirinden oldukça farklı. Yine de iyi anlaştıklarını söyleyen Abigail “Aslında tamamen farklı insanlarız. Hatta hemen her konuda birimiz diğerini ikna etmek zorunda kalıyor. Ancak çok büyük sorunlar çıkmıyor” diyor.


AMELİYAT RİSKLİ


Ameliyat olmaları durumunda ölüm riskleri çok yüksek olan Abigail ve Brittany hayatlarını müthiş bir “takım çalışması” sayesinde yürütebiliyor. Vücudun sağ tarafındaki kollar ve bacakları Abigail yönetiyor vücudun diğer tarafından ise Brittany sorumlu. Tek bir leğen kemiğine bağlı iki omurgaları bulunan Abigail ve Brittany’nin vücudunda iki kalp dört akciğer iki mide üç böbrek bir kalın bağırsak bir ince bağırsak bir yumurtalık bir vajina ve bir karaciğer var.
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28-04-2011, 08:04   #16 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...

Çöle Kar Yağdı!


Orada hava sıcaklığı hep 40 derecenin üzerindeydi. Ama tarihi bir olay oldu. Çöle kar yağdı. Çöle kurulu kentte hayat felç oldu.

ABD’de Nevada çölünün ortasında yer alan Las Vegas’ta 10 cm’ye ulaşan ve meteorolojik açıdan tarihi bir olay olan kar yağışı kentin uluslararası havaalanının kapanmasına neden oldu..

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Yerel yetkililer 30 yılı aşkın süredir ilk defa görülen şiddetli kar yağışı nedeniyle okullar kapatılırken kenti Los Angeles’a bağlayan otoyolda da ulaşımın sağlanamadığını belirttiler.

Güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığını ve yağışın kesildiğini belirten yetkililer kar yağışının uluslararası havaalanının bir süreliğine kapatılmasına neden olduğu Las Vegas’ın etrafındaki dağlık kesimde kar yüksekliğinin 30 cm’e ulaştığını kaydettiler.

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Yazın sıcaklığının sürekli 40 derecenin üzerinde seyrettiği Las Vegas kentinin palmiye ağaçları beyaz örtüyle kaplanırken kente “jet” evlilik yapmaya gelen genç çiftler karla kaplı ünlü “Las Vegas’a Hoşgeldiniz” panosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştılar.

Ilginç hikayeler ve olaylar...
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28-04-2011, 08:11   #17 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...


Nobel Ödüllü Yasin Suresi

YASİN SURESİ 36. AYET ve NOBEL ÖDÜLÜ

Yasin suresinin 36.ayetinde Nobel mükafatı almış bir teori aynen satır satır yazılıdır.

Bu teori "parite" dediğimiz zıt eşler teorisidir. Yüce kitabımız bunu çok net bir şekilde bildirmiştir: "Bunları yapanher türlü noksandan uzak olan o Allah'tır kitoprağın yeşerttiklerini dekendilerini dekendilerinin bilmediğini daha nice şeyleri de çiftler halinde yaratmıştır."

Allah Subhan'dır "Ondan başka herşeyi çift yarattım zıt eşli yarattım.Bunlar nefislerinizdir. Bunlar arzdan çıkanlardır. Daha bilmediğiniz her şeyi zıt eşli yarattım" diyor.

Açıp bakıyorsunuz Dirac isimli bir fizikçi Evrende yaratılan her şey zıt eşli olarak yaratılmaya MAHKÜMDUR.Hiçbir şey tek olarak yaratılamaz.Elektron varsa proton vardır. Nötron varsa anti-nötron vardır. diye teori koyuyor ve bununla nobel ödülü alıyor.

Dirac şöyle demektedir: Bir kuant (enerji birimi) belli bir yönde mekan ilgisi kurar bir spin (uydu hareketi) hareketi yaparsa zıd yönde aynı vasıfta başka bir kuant doğar.

Yani her varlık zıd ikizi ile birlikte doğar.

Bu çift oluşun en ünlü örnekleri:
Elektron zıd ikizi pozitron
Proton zıd ikizi anti proton
Nötron zıd ikizi anti nötron
Nötrino zıd ikizi anti nötrino...

Siz şimdi yüce kitabımızın net olarak biçimlendirdiği bu ayeti gördükten sonra onun hükümleri içerisinde herhangi bir hükmün bugün için de geçerli olmadığını söylemeniz çok abes kaçar. Siz parite için de geçerli değildir deyin.

Bu devirde parite var yarın olmayacaktır demeniz ne kadar gülünç olursaçağa göre parite nasıl değişmiyorsa Kuran ayetleri de ne çağa göre değişirne de insanların cüce akıllarının eleştirilerine göre taviz verir.

Onun için kuran'a imanda yüce kitabımızın bir tek harfnindahi değişmezliğini hele hele hükümlerinin değişmesinin mümkün olmadığını kabul etmek lazım gelir. Çünkü Kuran'ı iman-ı haz ile seyretmek yeryüzünde cereyan eden ister tarihi hadiseler açısından olsun isterse güncel olaylar açısından olsun bütün hadisatın Kuran'a mahkum olduğunu sezerek mümkündür. Bu çok önemli bir şeydir. Bütün müminler çok büyük bir zevk içinde her hadisatın Kuran'a mahkum olduğunuyalnız kuran'ın dediğinin olacağını bilmelidir.
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28-04-2011, 08:15   #18 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...

Kendini Yiyen Kiz

Ilginç hikayeler ve olaylar...

Henüz minik bir kızken dilinin yarısını yedi. Açlık duygusu olmadığı için yemek yemeyi unutuyor.

Almanya'da yaşayan 14 yaşındaki Hannah'ın dramı insanın tüylerini diken diken ediyor. Acı duyma hissi bulunmayan zavallı kız henüz minik bir kız iken dilini emerek yarısını yedi.

Defalarca kemikleri kırılan Hannah'ı kendisine karşı korumaya çalışan annesi bazen ne yapacağını bilemiyor. Genç kızlık çağında olan Hannah 'nın açlık duygusu da bulunmadığı için yemeyi unutuyor.

Dışardan birilerinin kendisini yeme konusunda uyarması gerekiyor. Nadir görülen bir hastalığa yakalanan Hannah parmaklarını yediği için dişleri doktor tarafından söküldü. Hannah'nın yakalandığı hastalık dünyada sadece yüz kişide bulunuyor. Bu durum hastalığın tedavi edilmesini daha da zorlaştırıyor.
alıntı
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28-04-2011, 08:29   #19 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...

Çindeki böcek Pazarı


Çinde böcekleri satıyorlar. Alan İnsanlar da afiyetle bu böcekleri bir güzel mideye indiriyor .

Nasıl bir damak tadıdır anlamadım!!!
Bu resim küçültülmüştür. Orijinal boyutlarda (600x404) görüntülemek için buraya tıklayın. Ilginç hikayeler ve olaylar...

Bu resim küçültülmüştür. Orijinal boyutlarda (600x427) görüntülemek için buraya tıklayın. Ilginç hikayeler ve olaylar...

Bu resim küçültülmüştür. Orijinal boyutlarda (600x427) görüntülemek için buraya tıklayın. Ilginç hikayeler ve olaylar...

Bu resim küçültülmüştür. Orijinal boyutlarda (600x426) görüntülemek için buraya tıklayın. Ilginç hikayeler ve olaylar...

Bu resim küçültülmüştür. Orijinal boyutlarda (600x427) görüntülemek için buraya tıklayın. Ilginç hikayeler ve olaylar...

__________________

Bizim adını bile duyduğunda tiksindiğimiz birçok hayvandan yapılan yemekler Uzakdoğu ülkelerinde baştacı ediliyor.

Ilginç hikayeler ve olaylar...
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28-04-2011, 08:33   #20 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

İLGİNÇ HİKAYELER VE OLAYLAR...Saçları 26 yıl sonra yıkanan adamIlginç hikayeler ve olaylar...

Çin’de 80 yaşında bir ihtiyar saçlarını 26 yıl sonra ilk kez yıkadı. Lu Şiyuan’ın 2 metreye yakın saçlarını 15 metreden uzun sakallarını yıkamakta şampuan etkisiz kalınca tüm aile çamaşır deterjanıyla ihtiyarın saç ve sakallarını yıkamaya koyuldu.


Chongqing Morning gazetesinin haberine göre Lu Şiyuan’ın 2 metreye yakın saçlarını 15 metreden uzun sakallarını yıkamakta şampuan etkisiz kalınca tüm aile çamaşır deterjanıyla ihtiyarın saç ve sakallarını yıkamaya koyuldu.


Lu’nun oğlu gelini torunu ve komşularının da aralarında bulunduğu 12 kişi 5 saat süren uğraş ve 3 torba çamaşır deterjanı kullandıktan sonra ihtiyarın saç ve sakallarını yıkamayı başardı.


İhtiyar Lu temizlendikten sonra Çongçing kenti yakınlarındaki ücra Kızıl Bayrak köyünün sakinleri Lu Şiyuan’ın adını Guinness Rekorlar Kitabına kaydettirmek istediklerini söylediler.


Ilginç hikayeler ve olaylar...
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Ilginç hikayeler ve olaylar...

Ilginç hikayeler ve olaylar... konusu, Bakimliyiz.com Özel / LakLak Bölümü forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Hepsi Yaşanmış Gerçek Hikayeler =) elif Komik Yazılar 3 30-12-2011 02:06
Tarihi Değiştiren Olaylar - Ali ÇİMEN nimlahza Kütüphanemiz 0 30-10-2010 12:29
AZRAiliN EN COK SEViNDiGi VE EN COK ÜZÜLDÜGÜ OLAYLAR Mahperver Dini Bilgiler 4 24-12-2009 10:10
Çok Komik Olaylar elif Komik Yazılar 2 04-10-2009 10:55
Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler - Resimli Ayla25 Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk 2 11-04-2009 12:21

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:32 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.