bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İş ve Kariyer > Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-06-2009, 02:29   #1 (permalink)
 
gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir? / Mezunları Ne İş Yapar?

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir? - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında

Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı kullanımı bakın ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip insanlara yardım etmekten hoşlanan sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Programın Amacı: Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı kullanımı bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programında matematik fizik kimya gibi temel bilim dersleri elektrik devreleri biyofizik biyokimya biyomedikal teknoloji fizyoloji genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip insanlara yardım etmekten hoşlanan sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Biyomedikal cihaz teknolojisi programını bitirenlere "Biyomedikal Cihaz Teknikeri" ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder sürekli bakımını yapar arıza olunca yerini saptar ve onarır.

Çalışma Alanları:Biyomedikal cihaz teknikerleri resmi ve özel hastanelerde dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilirler.
gizem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 15-06-2010, 09:34   #2 (permalink)
yalcin.41
Avatar Yok
 
Standart

Biyomedikal Mühendisliği geleneksel mühendisliğin analitik deneyimlerinden yararlanarak biyoloji ve tıpta karşılaşılan problemlerin çözümü için çalışan ve sağlık bakımı konusunda genel anlamda ilerlemeler sağlamayı hedefleyen bir mühendislik dalıdır. Öğrencilerin bu mühendislik dalını seçmelerindeki etkenler; insanlara hizmet etme hazzı canlı sistemlerle yapılan çalışmalarda görev alma ve en ileri teknolojileri tıbbi bakımın alanlarında uygulayabilme olarak özetlenebilir.
Biyomedikal mühendis doktor hemşire terapist ve teknisyen gibi tıbbın diğer profesyonelleriyle bir arada çalışır. Biyomedikal mühendislerin çalışma konuları cihazların ve yazılımların tasarımından pek çok teknik kaynaklardan bilgileri derleyip yeni prosedürler geliştirmeye ve klinik problemleri çözme amacıyla araştırmalar yapmaya kadar geniş bir alana yayılır.
Biyomedikal Mühendisliğinin ilgi alanı içinde sağlık alanında teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan mekanik ve elektronik cihaz ve sistemlerin tasarım üretim geliştirme teknik işletme ve bakım-onarım faaliyetleri de yer alır. Bilgisayarlı tomografi manyetik rezonans nükleer tıp ve ultrasonik görüntüleme sistemleri renkli ultrasonik fiber endeskoplar çeşitli tipte lazer cihazları bu alanda kullanılan örnek cihazlardandır.
Biyomedikal Mühendisliği hangi üniversitelerde var ?
Devlet Üniversiteleri
Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Erciyes Üniversitesi Mühendislik fakültesi (ikinci öğretim)
Namık Kemal Üniversitesi - Çorlu Mühendislik Fakültesi
Özel Üniversiteler
Başkent Üniversitesi Mühendislik fakültesi
Yedi tepe Üniversitesi Mühendislik fakültesi
Yakın Doğu üniversitesi Kıbrıs Mühendislik fakültesi

Biyomedikal mühendisleri genel olarak aşağıdaki alanlarda çalışma imkanlarına sahiptirler ;

Hastane teknik servis veya biyomedikal departmanında mühendis olarak
Firmalarda teknik serviskalibrasyonbiyomedikal mühendisi olarak çalışabilirler.

Konu yalcin.41 tarafından (15-06-2010 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir..
 

Alt 15-06-2010, 09:35   #3 (permalink)
yalcin.41
Avatar Yok
 
Standart

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Mezunlarına hangi alanlarda iş imkanı vardır?
Biyomedikal teknikerleri genel olarak aşağıdaki alanlarda çalışma imkanlarına sahiptirler ;
Hastane teknik servis veya biyomedikal departmanında tekniker olarak
Hastane laboratuvarında tekniker olarak
Hastane radyoloji bölümünde tekniker olarak
Firmalarda teknik serviskalibrasyonbiyomedikal teknikeri olarak çalışabilirler.


 
Alt 05-07-2010, 06:09   #4 (permalink)
 
´ λŋтiьioтiף ´ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Yalçın bu siteye erkekler giremiyor...!!!
´ λŋтiьioтiף ´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Seçenekler
Stil


Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir? / Mezunları Ne İş Yapar?

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Nedir? / Mezunları Ne İş Yapar? konusu, İş ve Kariyer / Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: biyomedikal cihaz teknolojisi ne iş yapar, biyomedikal bölümü, biyomedikal cihaz teknolojisi nedir, biyomedikal cihaz teknolojisi iş imkanları, biyomedikal cihaz teknolojisi, biyomedikal bölümü nedir, biyomedikal ne iş yapar, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü nedir, biyomedikal nedir, biyomedikal cihaz teknolojisi iş imkanı, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü, biyomedikal cihaz teknolojileri alani nedir, biyomedikal cihaz teknolojisi nedir ne iş yapar, biyomedikal cihaz teknolojisi iş olanakları, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü iş imkanları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Nedir? / Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:35
Büro Yönetimi Bölümü Nedir? - Büro Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:33
Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:31
Budama ve Aşılama Bölümü Nedir? - Budama ve Aşılama Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:31
Boya Teknolojisi Bölümü Nedir? - Boya Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:30

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:55 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.