Bakimliyiz.Com

-   Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi (http://www.bakimliyiz.com/meslekler-rehberi-ve-meslek-secimi/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Deniz Haberleşme Bölümü Nedir? - Deniz Haberleşme Bölümü Hakkında (http://www.bakimliyiz.com/meslekler-rehberi-ve-meslek-secimi/42249-deniz-haberlesme-bolumu-nedir-deniz-haberlesme-bolumu-hakkinda.html)

gizem 24-06-2009 04:05

Deniz Haberleşme Bölümü Nedir? - Deniz Haberleşme Bölümü Hakkında
 
Deniz Haberleşme Bölümü Nedir? - Deniz Haberleşme Bölümü Hakkında - Deniz Haberleşme BölümüMezunları Ne İş Yapar?

Deniz haberleşme programının amacı, denizlerde seyrüseferde bulunan gemilerin iç ve dış haberleşme araçlarının kullanımı, bakımını ve onarımını sağlayan ara eleman yetiştirmektedir. Deniz yolculuğuna uygun bir yapı ve uzun seyahatlere katlanabilme özellikleri aranır.

Programın Amacı: Deniz haberleşme programının amacı, denizcilikle ilgili kıyı kuruluşlarının "Haberleşme" birimlerinde görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Deniz haberleşme programında matematik, fizik meteoroloji, seyir, deniz haberleşme, elektroteknik, vardiya tutma usulleri, yük işlemleri ve istif gibi dersler ile denizcilik İngilizcesi okutulur.

Gereken Nitelikler:Deniz haberleşme programında okumak isteyenlerin bedence sağlam, konuşma özürlü olmayan fizik konusuna ilgili ve bu konuda başarılı, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Deniz haberleşme programını bitirenlere "Deniz Haberleşme Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz haberleşme teknikeri limanlarda ve gemilerde haberleşmeyi sağlar, gemilerden gelen mesajları alır, ilgililere iletir; gemilere veya limanlara gidecek haberleri gönderir. Çalışma Alanları:Deniz haberleşme teknikerleri Ulaştırma Bakanlığına ve Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yaparlar. Ülkemizde gelişen denizcilik sektörünün bu elemanlara ihtiyacı artmaktadır.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:21 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.