bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İş ve Kariyer > Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-06-2009, 07:23   #1 (permalink)
 
gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? / Hakkında

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? - Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hakkında - Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Hastane yöneticisi (müdür) sağlık kurumlarında çeşitli etkinliklerin düzenlenme ve yürütülmesinde gerekli personel araç ve gerecin sağlanması sağlık ve muayene ücretlerini saptayacak eleman olarak yetiştirilir. Doktorlar hemşireler ve sağlık personeliyle iyi ilişki kurabilen sabırlı anlayışlı hoşgörülü ve soğukkanlı bireyler olmaları ayrıca insanlara yardım etmekten zevk duymaları gerekmektedir.

Programın Amacı: Sağlık kurumları işletmeciliği programının amacı çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sağlık kurumları işletmeciliği programında matematik bilgisayar ekonomi işletme istatistik hukuk özgür kuramı ve tasarımı tıbbi sosyoloji sağlık işletmelerinde finansal yönetim insan kaynakları yönetimi sağlık politikası ve planlaması sosyal politika ve sağlık sigortacılığı sağlık ve etik koruyucu sağlık hizmetleri yönetimi gibi dersler okutulmaktadır. Bu programda bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.

Gereken Nitelikler: Sağlık kurumları işletmecisi olmak isteyenlerin matematik ekonomi ve işletme konularına ilgili ve bu alanda başarılı analitik düşünme problem çözmebaşkalarını etkileme ve yönlendirme yetenekleri gelişmiş insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artırabilir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık kurumları işletmeciliği programını bitirenlere "Sağlık Kurumları İşletmecisi (Yönetici)" ünvanı verilir. Sağlık kurumları işletmecisi sağlık kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması personelin verimli bir şekilde çalıştırılması gereken araç-gereç vb. satın alınması çalışmalarının planlanması ve etkin bir biçimde yürütülmesi gibi işleri yapar.

Çalışma Alanları: Sağlık kurumları işletmecileri kamu üniversite vakıf hastanelerinde özel hastanelerde rehabilitasyon merkezlerinde Emekli Sandığı Bağkur SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde özel sigorta şirketlerinde ilaç tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Sağlık kurumlarının özelleştirilmesi veya resmi kuruluşlarının çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi gereğinin giderek daha fazla hissedilmesi ile bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinme artacaktır.


gizem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler
Stil


Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? / Hakkında

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? / Hakkında konusu, İş ve Kariyer / Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: sağlık kurumları işletmeciliği nedir, sağlık kurumları işletmeciliği nedir ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği ne işe yarar, sağlık kurumları işletmeciliği mezunu ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği ne yapar, sağlık kurumu işletmeciliği nedir, sağlık kurumları yöneticiliği nedir ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği mezunları ne iş yapar, sağlık kurumları nelerdir, sağlık kurumları yöneticiliği nedir, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü nedir ne iş yapar, sağlık kurumu işletmeciliği ne iş yapar, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü mezunları ne iş yapar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sağlık Memurluğu Bölümü Nedir? - Sağlık Memurluğu Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 26-06-2009 07:19
Otobüs İşletmeciliği Bölümü Nedir? - Otobüs İşletmeciliği Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 26-06-2009 06:20
Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü Nedir? / Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 26-06-2009 05:08
Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir? / Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 03:07
Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Nedir? / Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 03:03

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:28 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats