bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İş ve Kariyer > Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-06-2009, 07:24   #1 (permalink)
 
gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sanat Tarihi Bölümü Nedir? - Sanat Tarihi Bölümü Hakkında

Sanat Tarihi Bölümü Nedir? - Sanat Tarihi Bölümü Hakkında - Sanat Tarihi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Bölümde Türk Sanatı temel alınarak İslam ve Dünya Sanatının eğitimi ve öğretimi yapılır. Bölümden mezun olanların çalışma alanları son derece özgün olduğundan genellikle iş bulma imkanları sınırlıdır. Mezunlar Kültür Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü MTA müzeler ve turizm kuruluşlarında görev almaktadırlar.

Programın Amacı: Sanat tarihi programının amacı Türkiye'de ve dünyada üretilmiş sanat eserlerini kronolojik gelişme ve yöresel boyutlarında incelemek ve bu alanda eğitim yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sanat tarihi programında İslam sanatı batının ve çağımızın sanatı eleştiri ve yöntembilim teknik resim fotoğrafçılık Türk süsleme sanatları minyatür sanatı gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sanat tarihi programında okumak isteyenlerin her şeyden önce güzel sanatlara ve sosyal bilimlere ilgili uyarıcılar arasındaki farkları algılayabilme ve analitik düşünme gücü yüksek kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sanat tarihi programını bitirenler "Sanat Tarihçisi" ünvanı ile görev yaparlar. Sanat tarihçisi resim minyatür mimarlık eserleri gibi sanat eserlerini değerlendirir korur ve tanıtır halkta sanat sevgisinin gelişmesi ve tarihi eser kaçakçılığına karşı halkın uyanık olması için konferanslar verir yayınlar yapar. Sanat tarihçilerinin iş çevreleri genellikle müzelerdir. Ancak sanat tarihçileri geçmiş devirlerden kalma sanat eserlerinin ortaya çıkarılmasına katıldıklarından zaman zaman arazide çalışmak zorunda kalabilirler. Müzelerde çalışan sanat tarihçileri müzeye gelen eserleri geliş yollarına göre sınıflandırır kayıtlarını tutar depolanmasını ve halka uygun yer ve zamanlarda sunulmasını sağlarlar.

Çalışma Alanları: Sanat tarihçileri Vakıflar Genel Müdürlüğü MTA Kültür Bakanlığına bağlı kuruluşlar (müzeler) turizm kuruluşları gibi kurum ve kuruluşlarda görev alabilirler. Öğretmenlik sertifikası almış olanlar orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler.
gizem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler
Stil


Sanat Tarihi Bölümü Nedir? - Sanat Tarihi Bölümü Hakkında

Sanat Tarihi Bölümü Nedir? - Sanat Tarihi Bölümü Hakkında konusu, İş ve Kariyer / Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: sanat tarihi dersi nedir, sanat tarihi bölümü nedir, sanat tarihi mezunları ne iş yapar, sanat tarihi dersleri nelerdir, sanat tarihi nedir, sanat tarihi mezunu ne iş yapar, sanat tarihi okuyunca ne olunur, sanat tarihi bölümü ne iş yapar, sanat tarihi okuyanlar ne iş yapar, sanat tarihi bölümünden ne olunur, sanat tarihi okuyanlar, sanat tarihi okuyan ne iş yapar, sanat tarihi bölümü mezunları ne iş yapar, sanat tarihi bölümü ne olunur, sanat tarihi bölümü dersleri nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Örme Bölümü Nedir? - Örme Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 26-06-2009 06:50
Otomotiv Bölümü Nedir? - Otomotiv Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 26-06-2009 06:22
Denizcilik Bölümü Nedir? - Denizcilik Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 03:13
Cam Bölümü Nedir? - Cam Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:39
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Nedir? - Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 01:54

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:56 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.