bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız > Ne neye iyi gelir

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-12-2013, 12:27   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Lustral 50 mg neye iyi gelir

Lustral 50 mg neye iyi gelir-Lustral 50 mg kullanımı

Bu yazımızda sizlere lustral 50 mg kullanımı hakkında detaylı bilgi vermek istiyorum

Ağızdan alınır.

Etkin madde:
Her bir film kaplı tablet 50 mg sertraline eşdeğer 5595 mg sertralin HCl içerir.

Yardımcı maddeler: Hidroksipropil selüloz (E463) mikrokristalin selüloz (E460) dibazik kalsiyum fosfat dihidrat (E341) sodyum nişasta glikolat magnezyum stearat (E572)metilhidroksipropilselüloz (E464) titanyum dioksit (E171) polietilen glikol polisorbat 80(E433)

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice
okuyunuz çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

•Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

•Eğer ilave sorularınız olursa lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

•Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir başkalarına vermeyiniz.

•Bu ilacın kullanımı sırasında doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.

•Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında:

1. LUSTRAL nedir ve ne için kullanılır?

LUSTRAL tek yüzü çentikli beyaz tablettir. Her tablet etkin madde olarak 50 mg sertralinebeşdeğer sertralin HCl içerir. 28 ve 56 tabletlik blisterler ile kullanıma sunulmaktadır.

LUSTRAL Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSGİ’ler) adı verilen ruhsal çöküntüye (depresyona) veya takıntılı davranışlara karşı etkili ilaçlar grubuna dahildir.

LUSTRAL ruhsal çökkünlük (depresyon) saplantılı-takıntılı bozukluk (obsesif kompulsif bozukluk – [OKB]) panik bozukluğu duygusal olarak kişiyi etkileyen bir olaydan sonra oluşabilen travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) sosyal fobi adet dönemi öncesi duygulanım bozukluğu aşırı huzursuzluk (premenstrüel disforik bozukluk – [PMDB]) tedavilerinde kullanılır. LUSTRAL uyku ilacı veya sakinleştirici değildir.

Doktorunuz hastalığınızı tedavi etmek için bu ilacın uygun olduğuna karar vermiştir.

Depresyon (ruhsal çökkünlük)

Depresyon; klinik belirtileri olan bir hastalıktır. Kendinizi üzgün ağlamaklı hissediyordüzgün uyuyamıyor veya eskiden olduğu gibi hayattan zevk alamıyorsanız LUSTRAL kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edebilir. LUSTRAL ayrıca depresyonunuza eşlik edebilen kaygılarınızı (anksiyete) da tedavi etmeye yardımcı olabilir. Bu tabletleri hangi nedenle kullandığınızdan emin değilseniz doktorunuza danışınız.

Obsesif Kompulsif (saplantılı-takıntılı) Bozukluk (OKB)

OKB; kaygı (anksiyete) ile ilişkili bir hastalıktır. Devamlı olarak sabit fikirlerinizden (obsesyon) kaynaklanan tekrarlayıcı ve takıntılı davranışlarınız (kompülsiyon) nedeniyle rahatsızlık duymakta iseniz LUSTRAL size yardımcı olabilir. Bu tabletleri hangi nedenle kullandığınızdan emin değilseniz doktorunuza danışınız.

LUSTRAL aynı zamanda 6 yaş ve üzerindeki çocuklarda OKB tedavisinde kullanılmaktadır.

Panik Bozukluğu:

Panik bozukluğu; beklenmedik zamanlarda aniden ortaya çıkan heyecan korku ve kaygı gibi psikolojik belirtiler veya çarpıntı terleme göğüs sıkışması gibi bedensel belirtilerle seyreden panik ataklarıyla karakterize bir hastalıktır. Panik bozukluğundan yakınmaktaysanız LUSTRAL size yardımcı olabilir.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)

TSSB; çok duygusal ve travmatik (incitici yaralayıcı) bir deneyimden sonra ortaya çıkan bir durum olup depresyon ve anksiyetede görülenlerle benzer belirtileri vardır. TSSB’den yakınmakta iseniz LUSTRAL size yardımcı olabilir.

Sosyal Fobi

Sosyal fobi; kişinin kaygı nedeniyle toplumsal faaliyetlerden kaçınması içine kapanması ile karakterize bir durumdur. Sosyal fobiniz olduğunu düşünüyorsanız LUSTRAL size yardımcı olabilir.

Premenstrüel Disforik Bozukluk (PMDB)


PMDB (adet dönemi öncesi duygulanım bozukluğu); bir kadının adet döneminden 5-11 gün kadar önce başlayan fiziksel ve duygusal belirtilerdir. PMDB’den yakınmakta iseniz LUSTRAL size yardımcı olabilir.

2. LUSTRAL’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
Diğer antidepresanlarla da olduğu gibi tedavinin ilk birkaç haftasında belirgin bir iyileşme sağlanamayabilir ve depresyonlu hastaların intihar girişiminde bulunması olasıdır.

LUSTRAL ’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer:


•Sertraline veya LUSTRAL ’in bileşiminde bulunan yardımcı maddelerden herhangi birine karşı (yardımcı maddeler listesine bakınız) alerjiniz (aşırı duyarlılığınız) var ise

•Eğer monoamin oksidaz (MAO) inhibitörleri adı verilen (selejilin moklobemid gibi) veya MAO inhibitörü benzeri ilaçlar (linezolid gibi) kullanıyorsanız. Sertralin ile tedaviniz sonlandırılacaksa MAO inhibitörü bir ilaç ile tedavinizin başlaması için en az 7 gün beklemelisiniz. MAO inhibitörü ile tedaviniz sonlandırılacak ise sertralin ile tedaviye başlamadan önce en az 14 gün beklemelisiniz.

•Eğer pimozid adı verilen ve şizofreni tedavisinde kullanılan bir ilaç alıyorsanız LUSTRAL kullanmayınız.

LUSTRAL ’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

Eğer:


•Aşırı mutluluk hissi sersemlik huzursuzluk sarhoş gibi hissetme sıcaklık terleme veya kas sertliği durumu ile ortaya çıkan serotonin sendromu geliştiyse veya daha önce serotonin sendromu yaşadıysanız. Nadir durumlarda LUSTRAL ile birlikte başka ilaçlar kullandığınızda bu durum oluşabilir. Daha önceden böyle bir durum yaşadıysanız doktorunuz bunu size söyleyecektir.

•Kanınızda sodyum (bir tür mineral) düzeyinin normalin altına düşmesi (hiponatremi) varsa. Yaşlıysanız buna özellikle dikkat ediniz çünkü kanınızda sodyum düzeyinin düşme riski daha fazladır.

•Taşkınlık nöbeti (mani)/ dikkat artışı hareketlilik yorulmazlık ve tepkilerin artması ile belirgin ruh hastalığı (hipomani) etkinleşmeniz varsa

•LUSTRAL ’in de içinde bulunduğu Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSGİ’ler) adı verilen ilaç grubuna dahil olan ilaçları kullanan hastalarda yeni başlayan şeker hastalığı (diyabet) vakaları bildirilmiştir. Daha önce şeker hastalığı olan veya olmayan hastalarda kan şekerinde dalgalanmalar gözlenmiştir. Bu nedenle kan şekerbseviyenizin düzenli olarak izlenmesi gerekebilir. Özellikle diyabet hastasıysanız;

LUSTRAL kullanırken kan şekeri seviyeniz değişebilir bu nedenle diyabet
ilacınızın dozunun ayarlanması gerekebilir.

•Kapalı açılı glokomunuz (göz tansiyonu) varsa veya daha önceden glokom
geçirdiyseniz . LUSTRAL ’ in de içinde bulunduğu Seçici Serotonin Gerialım
İnhibitörleri (SSGİ’ler) adı verilen ilaç grubuna dahil olan ilaçlar göz bebeğinizinbçapını değiştirebilirler. Bu da göz içi basıncınızın artması ile sonuçlanabilir.

•Halen sara (epilepsi) hastalığınız varsa ya da daha önce böyle bir tanı aldıysanız ya dabhavale (nöbet) geçirdiyseniz

•Karaciğer rahatsızlığınız varsa. Doktorunuz daha düşük doz LUSTRAL almanıza karar verebilir.

•Hamile iseniz veya hamile olduğunuzu düşünüyorsanız. LUSTRAL ’ın da içinde yer aldığı Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSGİ) adı verilen ilaçların hamileliğin son üç aylık döneminde kullanılması doğacak bebekte yenidoğanın dirençli pulmoner hipertansiyonu olarak bilinen akciğeri besleyen damarlarda yüksek kan basıncı ile tanımlanan bebeğin hızlı nefes alıp vermesi ve morarması ile kendini gösteren bir durumun oluşma riskini arttırmaktadır. Bu belirtiler genellikle bebeğin doğumunun ilk 24 saati içinde meydana gelir.

•Emziriyorsanız

•Daha önceden kanama probleminiz olduysa veya kanama riskini arttırabilecek kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız (örn. asetilsalisilik asit (aspirin) veya warfarin)

•Elektroşok (elektrokonvülsif) tedavisi görüyorsanız

•Hastalığınız için başka herhangi bir ilaç örneğin lityum herhangi bir antidepresan(depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar) veya antiobsesyonel (takıntılarınızın tedavisinde kullanılan) ilaçla tedavi görüyorsanız LUSTRAL kullanırken dikkatli olunuz. Bu ilaçlardan LUSTRAL tedavisine geçilirken doktorunuz bir değerlendirme yapacaktır.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 21-03-2017, 10:40   #2 (permalink)
Kayıtsız Üye
Avatar Yok
 
Standart

Itp hastası bu ilcı alabilirmiyiz


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Lustral 50 mg neye iyi gelir

Lustral 50 mg neye iyi gelir konusu, Sağlığımız / Ne neye iyi gelir forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: lustral neye iyi gelir, lustral nedir, lustral 50 mg faydaları, nustral neye, lustral nelere iyi gelir, lustral cok iyi, lustral serotonin içerir mi, atarax nelere iyigelir, ataraks neye iyi gelir, lustral kullanimda dikkat edilmesi, lustral neye ıyı gelır, lustral 50 mg ne için kullanılır, lustral 50 mg etkisini ne zaman gösterir, lustral onerilen doz, lustral 50 mg faydaları nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bal neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 23-12-2013 10:53
Biberiye neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 23-12-2013 10:50
Atarax neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 23-12-2013 10:40

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:23 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats