bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız > Ne neye iyi gelir

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 25-12-2013, 11:43   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İsveç şurubu neye iyi gelir

İsveç şurubu neye iyi gelir-İsveç şurubunun faydaları


Bu başlıkta sizlere isveç şurubunun faydalarından bahsedeceğim

Çiçek hastalığı ve her türlü ekzamalar burundaki veya bedenin herhangi bir yerindeki kabuklar isveç iksiri ile sık sık nemlendirildiklerinde iyileşebilirler.
Diş ağrılarında biraz suyun içine bir yemek kaşığı dolusu isveç iksiri karıştırılır ve bu sıvı bir süre ağızda tutulur veya ağrıyan diş pamukla ıslatılır. Ağrılar diner ve bu işleme devam edilirse çürük iyileşir. Ayrıca ağıziçi ve dişeti iltihaplarında tahrişlerinde dişeti çekilmesinde (gırtlak ağız içi ve dişeti tedavilerinde) küçük bir yudum iksir doğrudan veya biraz suyla karıştırılır ve birkaç dakika çalkalanarak ağızda tutulur. Bu işlem arada bir dişetini sağlıklı tutmak için de uygulanabilir.

Dildeki kabarcıklar veya ağız içindeki yaralar isveç iksiri ile sık sık nemlendirildiklerinde doğrudan veya biraz suyla karıştırılarak gargara yapıladığında kısa sürede iyileşirler.İlave olarak günde 3 tatlı kaşığı iksir doğrudan veya bir çay bardağı suyla inceltilerek alınmalıdır.

Eğer gırtlağınız hasta veya yaralı ise ve bu yüzden yiyecek ve içecekleri rahat yutamıyorsanız sabah öğlen ve akşamları birer tatlı kaşığı isveç iksiri doğrudan veya bir çay bardağı suyla inceltilerek yavaş yavaş gargara yaparak içilirse gıtlağınız kısa sürede iyileşir.

Kulak ağrısı dış kulak yolunda sivilcelenme kabuklanma ve kulak uğultusunda bir pamuk parçası isveç iksiri ile nemlendirilerek kulak yoluna sokulursa çok iyi gelir. Ama kulak yolunu alkolün kurutmasını engellemek için önceden biraz zeytinyağı ile nemlendirmek doğru olur.

Mide kramplarında bir yemek kaşığı dolusu isveç iksiri doğrudan veya bir bardak suyla inceltilerek alınmalıdır.

Basurlar isveç iksiri ile sık sık nemlendirilip özellikle yatmadan önce bir tatlı kaşığı iksir bir su bardağı ısırganotu karabaş otu veya civanperçemi çayı ile inceltilerek içildiği takdirde kısa sürede iyileşirler. Ayrıca gündüzleri de ısırganotu karabaşotu veya civanperçemi çayına devam etmek oldukça rahatlatıcıdır.

Akciğer hastalıklarında sabah aç karnına bir tatlı kaşığı isveç iksiri doğrudan veya bir çay bardağı suyla inceltilip içilir ve bu kür altı hafta sürdürülür.

İsveç iksiri ile yara izlerini ve kesikleri sık sık nemlendirmek yara izinin azaltılması için oldukça faydalıdır.

Tüm yanık yaraları (ateş sıcak su veya yağ) eğer isveç iksiri ile sık sık nemlendirilirse kısa sürede iyileşirler. Yanıkta kabarcık oluşmaz yanık ağrısı sona erer ve iltihaplı kabarcıklar temelinden iyileşirler.

İsveç iksiridonmuş elleri ve ayakları açık yaralar oluşmus olsa bile iyileştirir. Elden geldiğince sık ama özellikle gece boyunca isveç iksiri ile kompres yapılmalıdır.

Sarhoş kişi iki yemek kaşığı isveç iksiri ile hemen ayıltılabilir.
Geceleyin iyi uyuyamayan kişi bir tatlı kaşığı dolusu isveç iksiri’ni doğrudan veya bir çay bardağı suyla karıştırarak içmelidir. Sinirsel uykusuzluklarda kalbin üstüne kompres yapılmalıdır.

İsveç iksiri arı sivrisinek ve böcek ısırıklarını da iyileştirir. Bu durumlarda günde 3 kez bir tatlı kaşığı isveç iksiri doğrudan veya bir çay bardağı suyla inceltilerek hem içilmeli hemde yaraya kompres yapılmalı veya yara sık sık iksir ile nemlendirilmelidir. Bunun sonucu olarak şişme kaşıntı ve kızarıklık engellenmiş olur. Eğer şişme kaşıntı ve kızarıklık oluşmuş ise kısa sürede iyileşirler.

Sivrisinek ve karasinek sokma veya ısırmalarını önlemek için ısırılabilecek bölgelere önceden kolonya sürer gibi iksir sürmek yeterlidir. Sinekler o bölgelere yaklaşamazlar.

Akıntılı nezlelerde avuç içindeki suya biraz iksir eklenir ve bu su buruna iyice çekilirse burun akıntısı kesilir.

İsveç iksiri ile nasırların üzerine kompres yapılır ve ağrılı bölge sürekli olarak iksir ile nemlendirilirse (el veya pamukla) nasır kısa süre içinde (İlgili kaynakta iddialı olarak 24 saat içinde diye yazıyor.) kendiliğinden düşer veya çekip alınabilir.

Kansızlıkta bir tatlı kaşığı isveç iksiri sabahları bir çay bardağı ısırganotu çayı ile inceltilerek alınırsa kişinin yüzüne yeniden renk gelir. Kanı temizler ve kan yaptırır.

Günde bir tatlı kaşığı isveç iksiri bir çay bardağı suyla inceltilerek alınırsa iştahsız yiyen kişiye yeniden iştahını kazandırır.


Çarpma düşme ve vurma sonucu oluşan şişlikler morluklar ve ezikler isveç iksiri ile sık sık nemlendirilirse veya üzerlerine kompres yapılırsa en kısa sürede iyileşirler. Bilek burkulmalarında kas ağrılarında ve spor yaralanmalarında şişmeyi ve ağrıyı önlemek için kompres yapılır.

Koruyucu olarak sabah ve akşam 1 çay kaşığı isveç iksiri’ni doğrudan veya bir çay bardağı suyla incelterek içtiğiniz takdirde ; o bedeni güçlendirir sinirleri sakinleştirir ve kanı tazeler ellerin ve ayakların titremesini önler. Bedeni dikleştirir yüzü gençleştirir ve güzelleştirir.

Eğer isveç iksiri sık sık koklanır koku burundan çekilirse ense kökü onunla nemlendirilir ve onunla ıslatılmış bir bez kafanın üstüne konursa ağrılar ve baş dönmeleri yok olur bellek ve beyin güçlenir.

Romatizma ağrılarında ağrılı bölgeye iksir ile friksiyon (ovarak sürme) veya kompres yapmak oldukça faydalıdır. Bkz. Romatizma ve Gut İsveç iksiri ile ıslatılmış bir pamukla göz kapakları nemlendirilirse yorgun ve bulanık gören gözlere yardım eder. Gözler iltihaplı ve yaşlı olsa bile
kızarıklığı ve tüm ağrıları giderir.

Koliklerde (İçi boş olan organların spazmı şiddetli kasılmalar neticesinde ortaya çıkan dayanılmaz bir ağrı biçimi) günde 3 yemek kaşığı isveç iksiri doğrudan veya bir bardak suyla inceltilerek yavaş yavaş alınmalıdır. Kısa sürede rahatlanacak ve ağrı dinecektir. Bu durum geçici olup ağrının sebebini (mide böbrek bağırsak safra vs.) bir uzman hekime teşhis ettirmelisiniz.

İsveç iksiri bedendeki gazları azaltır ve karaciğeri rahatlatır. Tüm mide rahatsızlıklarını ve bağırsak düzensizliklerini yok eder (kabızlık) ortadan kaldırır. Fazla alkol alımı ve ağır yemeklerden sonra gaz söktürücü olarak kullanılabilir. Bu durumlarda günde 3 kere 1′er tatlı kaşığı iksir doğrudan veya biraz suyla inceltilerek alınmalıdır.

İsveç iksiri safra kesesi ağrılarına da iyi gelir. Her gün sabah ve akşam bir yemek kaşığı dolusu iksir doğrudan veya bir su bardağı suyla inceltilerek içilip aynı zamanda geceleri de kompres yapıldığında tüm ağrılar kısa sürede yok olur.

Doğumdan sonra sütlenen memeler iltihaplanırsa isveç iksiri ile uygulanan kompres lerle çabucak iyileşir.

Sarılık hastalığında eğer günde 3 kez birer yemek kaşığı dolusu isveç iksiri doğrudan veya bir su bardağı suyla inceltilerek içilirse ve ilave olarak karaciğerin üstüne kompres yapılırsa çok kısa sürede tüm rahatsızlıklar sona erer.

Sara krizi geçiren kişiye hemen orada bir yemek kaşığı isveç iksiri bir su bardağı suyla inceltilerek verilmelidir daha sonra bu iksiri sürekli olarak kullanmalıdır. Çünkü o zayıf düşmüş sinirleri ve tüm bedeni güçlendirir.
Sivilceler siğiller çiller ve çatlak ve kuru ciltler (El yüz dudak vs.) isveç iksiri ile sık sık nemlendirilirse ve koruyucu olarak sabah ve akşam birer çay kaşığı iksir doğrudan veya bir çay bardağı suyla inceltilerek içilirse çok kısa sürede iyileşirler.

Kurdeşen’de (ürtiker) kaşınan bölgelere sürüldüğü takdirde kaşıntıyı ve döküntüyü gidermekte oldukça etkilidir.

Bu bitkisel iksir için kaynaklarda daha birçok şey yazıyor. Ama en doğrusu kişinin onu kendisinin değerlendirmesidir. Her evin ecza dolabında (hatta el çantasında) bulunması gereken başlıca ve belki de en önde gelen ilkyardım malzemesidir o. Ona sahip olan kişi kendi sağlığı için bir şeyler yapabilmenin yanı sıra çevresine de yardımcı olabilmenin doyulmaz mutluluğunu tadabilecektir.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İsveç şurubu neye iyi gelir

İsveç şurubu neye iyi gelir konusu, Sağlığımız / Ne neye iyi gelir forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: isveç şurubu ne işe yarar, isveç şurubu nelere iyi gelir, isveç şurubu çayı, isveç şurubu çayı ne işe yarar, isveç şurubu zayıflatırmı, isveç şurubu çayı faydaları, sivrisinek neye gelmez, isveç şurubu çayı zayıflatırmı, isveç şurubu hangi hastalıklara iyi gelir, isveç şurubunun faydaları nelerdir, isveç şurubu neye iyi gelir, isveç şurubu çayı neye iyi gelir, isveç şurubu neye yarar, isvec surubu yuze surulurmu, isveç şurubu faydaları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Et neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 2 25-12-2013 12:08
Dut neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 24-12-2013 07:41
Bal neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 23-12-2013 11:53
Ihlamur neye iyi gelir ebush Ne neye iyi gelir 0 23-12-2013 07:39

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:39 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats