bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Burçlar, Tarot ve Astroloji > Oğlak Burcu

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-09-2012, 02:56   #1 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak burcu erkeği enerjik sempatik ve eğlencelidir. Her zaman çok çalışkan sabırlı ve sebatlıdırlar. Paranın değerini bilirler ama paraya çok fazla düşkün değildirler. Parayı sadece bir araç olarak düşünürler. Kolay kolay aşık olmazlar ama aşık olduklarında kendilerini kaybederler. Sevdikleri için herşeyi göze alırlar. Sevdikleri kadını mutlu etmek için hiçbir şeyden sakınmazlar.

Kadınların dikkat etmeleri gereken husus Oğlak erkeği hükümleri altına alıp onları ezmeye kalkmamalarıdır. Aksi takdirde Oğlak erkeğinin gazabına uğrarlar. Keza bu burcun insanı kolay kolay kızmaz kontrolunu kaybetmez fakat kızdığı zaman çok kırıcı ve sert olabilir. İş hayatında mutlak olarak başarılı olurlar. Çünkü çok çalışkan ve dayanıklıdırlar. Gezmeyi tozmayı öğrenmeyi ve kendilerini geliştirmeyi çok severler.

Oğlak burcu erkeği çalışkanazimli hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.

Oğlak burcu erkeği güvenilir kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır.

Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı bakımlı ne istediğini bilen kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

Çevresinde kendi ördüğü tuğladan bir duvar vardır. Utangaç ama güçlü ve çetindir. Hoştur ama müthiş ihtiraslıdır. O efsanevi sessiz dünyevi kovboy gibi Oğlak erkeği de yalnız olmayı tercih eder gibidir. Ama değil gerçekte yalnızlığı sevmez.

Gizliden gizliye Oğlak çok beğenilme özlemi çeker. Uçan bir trapez üstünde kalabalıkların nefesini kesmek ister. Özel rüyalarda keçi şifa bulmaz bir romantiktir ama Satürn O'nun bu doğal yapısını zincire vurmuştur. Bu sert disiplin gezegeni O'ndan sakin bir davranış gerçekci hareketler ve ciddi niyet bekler. Bu O'nun çeleşkisidir ve çoğu zaman katlanması güç bir çelişkidir. Bazen içindeki bu çelişkiyi ters bir tavırla örter. Ve bazen de hiç beklenmeyen ve duruma ters düşen bir şakacılıkla sizi şaşırtır. Bu değişik davranışları aslında hep gerçek duygularını örtbas etmek için yapar. Ama bunlar ekseriye en komik cinsten olur. Oğlaklar böyle abuk sabuk davrandıkları ve şakaları hokkabazlığa çevirdikleri zaman iyice saçmalarlar.

Şimdi aklı başında güvenilir Oğlak erkeğini ters yüz edin karşınızda özgür rüzgarların tatlı kokusunu şifa verici bulan neşeli nazik bir hayalperest bulacaksınız. Bu adam heyecan açlığı ve macera susuzluğu çekmektedir. İçlerinden ancak parmakla gösterilen birkaçı bu yalnız ruhu gizli zindanından azat edebilir.

Eğer bu kitabı kitabına bakarak değerlendirmeye eğiliminiz varsa burçlar size son derece faydalı olabilir. Siz o Oğlak ahbabınıza harika bir öğretmen ama berbat bir aşık olabileceğini düşünüyorsunuz. Aynı şekilde size ait biri olmaktansa başkan olsun daha iyi diye de düşünebilirsiniz. Siz de öyle bir izlenim bırakmışki ismini sizin hatıra defterinizde göreceğine sosyal kayıtlarda görmeyi tercih ederdi. Şimdi Onun bir kış gecesinde yanan sıcacık bir odun ateşi kadar sıcak bir yüreği olduğunu keşfediyorsunuz.

Onun iç dünyasını keşfederseniz heyecanla titreyecek ve etkilinecektir. Ama iç dünya emek iç dünya demektir. Böyle dikkatsizce kendinden geçtiği anlarda mutluluk rüyalarının elinden kaçarak ortalıkta serbestçe uçuşmasına asla izin vermeyecektir. Siz bunların O'nun iç dünyasında varolduğunu bilin yeter. Oğlağınızın düğün çiçekleri arasında çıplak ayakla sekeceğini beklemek gafletine hiç düşmeyin. Onun aslı olan Satürn kişiliğinizi değiştiremezsiniz.

Sizin yapacağınız şey anlattığı kaba saba köpek hikayelerine gülmektir; ta ki daha akıllıca hikayeler anlatacak cesareti kendinde buluncaya kadar. Bir iki alevindışarı vurmasına izin verecek kadar güven hissedinceye değin muhafazakar görünüşünün altında bastırılmış ateşler yandığını anladığınızı O'na belli edebilirsiniz. O'nun gerçekçi rüyalarını herkesinkinden daha renkli bulduğunuzu çünkü hiç bir rüyanın gerçekleştiği andaki kadar parlak olmadığını söylerseniz daha güzel hayaller kurması için O'nu cesaretlendirmiş olursunuz. Birgün tırmandığı dağın zirvesine ulaşacak ve siz de azimli keçinizle alabildiğinizce iftihar edebileceksiniz.

Oğlaklar sanki kendilerine hiç kompliman yapılmadan da yaşayabilirlermiş gibi davranırlar. Kendisine kompliman yapan olursa takındığı tavır bunun doğruluğuna inandırıcı bir kayıt olur. Siz hiç Oğlak erkeğine güzel bir şey söyleyipte iltifatınızın O'nun yüzündeki ifade gibi donup kaldığını gördünüz mü? Durun acele etmeyin keçinin kendini aldatmakta gösterdiği ustalık sizinde yanıltılabileceğinizi göstermez. Aslında O kendisi iyi akıllı yakışıklı arzu edilen ilginç bir insan olduğunun söylenmesi için korkunç bir ihtiyaç duymaktadır. Ne var ki bu ihtiyaç duyduğu şeyleri pek açığa vurmadığından karşılığınıda alamaz. Sonuç olarak bu adam biraz huysuzdur ve birisi kendisine açıkca hayranlık gösterdiği zaman ne yapacağını bilemez. Bu yüzdende mahcubiyetini örtmek için ya münasebetsiz bir şaka yapar yada duymamazlıktan gelir.

Olgunlaştıkça yavaş yavaş açılır. Ve eğer tipik bir Oğlaksa grubunun içindeki en geç görünüşlü en genç davranışlı ihtiyar olarak ömrünü tamamlar. Şimdi bu iyi değerlendirilmesi gereken bir husustur. Başka erkeklerle yıllarca akılsızca uçarılıklara katlandıktan sonra sıkıcı bir yaşlılığı gözlemek zorundasınız. Ama bir Oğlakla önceden hevesiniz kursağınızda kalsa da sonradan sizi nelerin beklediğini bir düşünün.

Oğlak aşkınız aşkınızın baharında belki de sizi kaptığı gibi Paris'e kaçırmayacaktır. Ama kırk elli yıl sonra başka erkeklerin gıcırdayan eklemlerinden yakındıkları bir sırada sizi ay ışığında Tac Mahal'i görmeğe götürebilir. Doğrusu hiç de kötü bir değiş tokuş değil. Eğer önce ağır mezeliklerle tıka basa midenizi doldurup sebzeyi sonradan adet yerini bulsun diye yiyen biriyseniz Oğlak size göre değil. Oğlak erkeğiyle evlilikle sonuçlanan aşk tatlıyı ait olduğu yerde yemeğin sonunda yemek gibidir.

Doğal olarak Oğlağın yaşlanmasındaki tersine gidiş size sadakat hanesindeki lehte bir puan gibi görünebilir. Öyledir. Aşkınız henüz genç ve çiçeği burnundayken Oğlağınızın yanlış yollara sapması gibi üzüntüleriniz olmayacağı doğrudur. Yaşlandıkça biraz avarelik edeceğide doğrudur. Ginede diğer burçların çoğuna göre oğlak sadakat yönünden en kuvvetlisidir. Çünkü Oğlak erkeği aile mihrabında yanan bir tütsüdür. Geç çiçek açmaya başladığı yıllarda ufak tefek kaçamaklara kalkışsada bunlar hiçbir zaman aile ocağının çocukların ve sizin yerinizi almayacaktır.Bunun içine hem sizinle kurduğu aile hem de çocukluğundan beri yürekten bağlandığı kendi ailesi girer.

Oğlaklar kusursuzluk arayan gözle ve dikkatle çevrelerini gözden geçirirler. Oğlak iyi anne olacak bir kızı seçecektir. Sonra bu kız iyi yemek yapacak iyi ev kadını olacaktır. Daha sonra iş arkadaşlarına ve dostlarına iyi intiba bırakacak kadar iyi giyinecek ve tercihan geçmişi davranışları yetişmesi ve zekasıyla onlardan bir gömlek üstün olacaktır. Oğlaklar karşı cins önünde her zaman biraz tedirgin olduklarından bazen hoş olmayan durumlar karşısında acemice imalarda bulunur beceriksizce kinayeler yaparlar. Bütün bunlar utangaçlıklarını ve daha atak insanların aşırı ihtiraslarına karşı duydukları merakı gizlemek içindir.

Baba olarak kelimenin tam anlamıyla "baba'' olacaktır. Her zaman sofranın başında O oturacak piknikte bile bu böyle olacaktır. Bir ağacın altına kağıt örtüyü serip etrafına toplandığınız zaman; karınca yuvasının yanındaki zehirli sarmaşığın üstüne oturuyor olsa da Oğlak babanın yeri sofranın baş köşesinde olacaktır. O her zaman saygı ve itaat bekleyecek her işte ısrarla rutin ve disiplin arayacaktır. Ne var ki bunun karşılığı dürüst bir bağlılık hatta fedakarlıkla ödeyecek belki de büyük mutlu bir doğum günü partisi ya da yılbaşı partisine izin verecektir.

Oğlak babaların cezayı esirgeyip çocuğunu şımartmasını hiç beklemeyin. Kendi organizasyon ve güvenilirlik duygusunu şiddetle çocuklarınada aşılamaya çalışacaktır. Bu çocukları tabii fazla inciltmeyecek olsa olsa biraz kolalarını yumuşatacaktır. O'na anne babalığın ciddi bir sorumluluk olduğu kadar zevkli bir iş olduğunu hatırlatın. Kocanızı da çocuklarını top oynamaya balık tutmaya yüzmeye götürmeye teşvik edin. Eğer biraz sertse fazla ileri gitmemek şartıyla çocuklarınızın uzun sürede bundan yarar göreceklerini unutmayın. Torunları dizlerinde zıpladığı zaman son derece hoşgörülü büyükbaba olacaktır. Oğlak dedeler harika çocuk bakıcısı olurlar.

Bir oğlak erkeği evlenmekte acele edip pişman olmakta geçikmekten ziyade evlenmekte geçikebilir. Ve pişman olmakta acele eder. Oğlak'ta yapılan evliliklerin çoğu sağlamdır. Yıllar geçip giderken saçlarınızda çoğalan akların artan kilolarınızın ve yüzünüzdeki kırışıkların hiç önemi yoktur. O'nun için siz daima O'na ``seni seviyorum'' dedirten genç kız gibi görüneceksiniz. Siz bunu düşünüp durmaktan vazgeçince O da ne diye tekrar tekrar söylemek gereğini duysun?. Böylesine uzun sürdükten sonra bir kez söylemek yeter.


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri konusu, Burçlar, Tarot ve Astroloji / Oğlak Burcu forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: oğlak burcu erkeğinin hoşlanma belirtileri, oğlak erkeğinin hoşlanma belirtileri, oglak burcu erkegini geri kazanmak, oğlak erkeğini geri kazanmak, oğlak erkeğini geri kazanmanın yolları, oğlak erkeği hoşlanırsa, oğlak burcu erkeğini geri döndürmek, oğlak erkeği hoşlanma belirtileri, oğlak erkeğini geri döndürme yolları, oglak erkegini geri kazanmak, oğlak burcu erkeğini geri kazanmanın yolları, oglak erkegi hoslanirsa, oğlak burcu erkeğini geri döndürmenin yolları, oglak erkegini geri dondurmek, oğlak burcunun güvenini kazanmak,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Akrep Burcu 1 21-03-2014 05:51
Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Yay Burcu 0 22-09-2012 02:55
Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Yengeç Burcu 0 22-09-2012 02:51
Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Boğa Burcu 0 22-09-2012 02:49
Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Koç Burcu 0 22-09-2012 02:48

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats