Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Bebek Bakımı>3 Aylık Bebeklerde Kabızlık ve Tedavisi

3 Aylık Bebeklerde Kabızlık ve Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde kabızlık 6 aydan önce bebek için anne sütü alıp almadığına göre farklılık göstermektedir. Bebek 3 aylık ise ve bebeğinizin kabız olduğunu düşünüyorsanız bebeğinizin durumunu anne sütü alıp almadığına göre ayrı ayrı ele almak gerekir.

Eğer bebeğiniz anne sütü alıyorsa ve kaka yaparken zorlanma, kızarma görülüyorsa bu bebeğin yetersiz beslendiğini gösterebilir. Emziren annelerin beslenmesi bebeği etkileyeceğinden anne kendi beslenmesine dikkat etmeli bol sıvı almalıdır. Normalde anne sütü alan bebekler en geç 2-3 günde bir kaka yaparlar. Kakaları yumuşak kıvamdadır. Bebekte kaka yaparken zorlanma görülse dahi bebeğin kakası aslında kuru ve sert değildir.

Eğer bebeğiniz anne sütü almıyorsa ve biberonla besleniyorsa anne sütü alan bebeklere göre daha sık kaka yapmaları beklenir. Her gün veya en geç 2 günde bir kaka yapmalıdırlar. Eğer süre bunu aşıyorsa ve bebek kaka yaparken zorlanıyorsa bu durum bebeğin yetersiz sıvı aldığını gösterir.

Anne sütü alan bebekler almayanlara göre daha az kabız olurlar. 3 aylık bebeklerde kabızlık denilince bebeğin kakasının sert ve kuru olması değil geç kaka yapması kastedilmektedir. Çünkü ek gıda almayan bir bebeğin kakası kuru ve sert olmaz.

Bu ayda bebek kabızlığı için her hangi bir ilaç kullanılması gerekmez.Görüntülenme: 1.453

12 Ekim 2015 tarihinde, Bebek Bakımı, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

Etiketler:

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar