Bakımlıyız > Sağlıklı Yaşam>Kadın Hastalıkları>Adet Düzensizliği Nedenleri ve Tedavisi

Adet düzensizliği adet gören bayanlarda kanama oranlarının değişmesi anlamına gelmektedir.

Adet düzensizliği nasıl tedavi edilir?

Adet düzensizliğinin tedavisi oldukça önemli bir konudur. Adet düzensizliğinin tedavisi bir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Adet düzensizliği tedavisi için yapılacak en önemli adım hormonel profile bakılmasıdır. Doktor tarafından verilen ilaçlar adet düzensizliğinin tedavisi için önemlidir. Ayrıca Adet görmeye başlayalı 2 yıl olan genç kızlarda adet düzensizlikleri görülebilir. Bu normal olarak karşılanmalıdır. Ancak adet görmeye başlayalı 2 yıldan fazla zaman geçtiyse ve adet düzensizlikleri devam ediyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Aynı şekilde menopoz dönemine yaklaşan kadınlarda da adet düzensizlikleri görülebilir ve kanama miktarında azalma görülebilir bu durum normal olarak karşılanmalıdır.

Düzensiz adet görmenin yol açtığı sorunlar nelerdir?

Düzensiz adet görmenin yol açtığı en büyük sorun çocuk sahibi olmaya engel bir durum oluşturabilmesidir. Eğer düzensiz adet görüyorsanız ve çocuk sahibi olmanıza engel teşkil ediyorsa mutlaka tedavi edilmelidir.

Düzensiz adet görmenin sebepleri nedenleri nelerdir?

Düzensiz adet görmenin en sık rastlanan sebepleri hormonal düzensizlikler, yumurtalık kistleri, rahim içerisinde yer kaplayıcı lezyonlar ve tümörler, aşırı kilo alımı veya aşırı kilo verimi, çok ağır eksersiz hareketleri yapılması, kötü beslenme, stres, depresyon düzensiz adet görmenin sebepleri arasında sayılabilir.
Görüntülenme: 7.121

TOPLAM 1 YORUM YAPILMIŞ
merve odabaşı:
01 Ağustos 2011, 11:07

görüşlerinize katılıyorum kesinlikle çok doğru bayanların çok dikkatli olmaları gerek

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar