Bakımlıyız > Video>Adet Söktürücü

Arkadaşlar bu başlıkta adet düzensizliği yaşayan bayanların kullandıkları adet söktürücü yöntemlerle  ilgili bilgiler vermek istedim. Adet söktürücülerle ilgili hazırlanmış videolarda adet söktürme ile ilgili çeşitli sorulara cavaplar bulabilirsiniz. Ayrıca adet söktürücü olarak kullanabileceğiniz doğal bitkilerle ilgili bilgilerde var. Buyurun…

Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilebileceğini söylüyor. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmesini tavsiye ediyor. Buna ek olarak taze üvez meyveleri tüketmenin de adet söktürmekte faydalı olacağını söylüyor..

Aşağıdaki videoların ilginizi çekebileceğiniz düşündüm ve paylaşmak istedim. İlk videomuzda adet olma problemi yaşayan bayanlara adet söktürücülerin regl’i nasıl sağladığını anlatıyor.


Bu videoda ise doğal adet söktürücü olarak kullanılan bitkisel karışımların zararlı olup olmadıkları konusunda Kadın Doğum Uzmanı Mehmet Ergez tarafından anlatılıyor. Bence izleyin mutlaka faydalı olacaktır.


Hamile olduğundan şüphe eden bayanlar ise adet söktürücü kullanmadan önce bu video’yu seyretmeliler…


Adet sökücü şifalı bitkiler

Adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için dereotu tohumu da kullanılabilir.  Adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor.

Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde fayda var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla adet söktürücü bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.
Görüntülenme: 18.753

TOPLAM 3 YORUM YAPILMIŞ
sare:
23 Ekim 2009, 10:48

adetim geçikti test yaptım negatif çıktı lekenmem başladı ve 3 gündür lekenme geliyor ve hala başlamadı söktürücü kullanabilirmiyim

kübra:
18 Haziran 2010, 11:21

spiral ile korunuyorum gebe değilim ama adet olamıyorum karnım şiş ve sancım var adet olamıyor çok rahatsız ediyor ne yapmam gerekiyor bide hala kızımı emdiriyorum kızım 11 ayık

başak ilgen:
24 Eylül 2011, 21:35

ben 13 yaşımdayım adet nasıl olnuyo bilmiyorum ama gittim doktara yumurtalıklarıma baktırdım ve agrı sancı oldu bel agrısı bacak ve karın agrısı çok kötü agrıyo bi yardım edin lütfen :(

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar