Bakımlıyız > Güzellik>Makyaj>Dumanlı Göz Makyajı Örnekleri

Angelina Jolie Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Örnekleri

Dumanlı göz makyajı, kadınlara, seksi ve etkileyici bakışlar vaat eder. Birçok ünlünün tercih ettiği bu makyaj günlük kullanım için biraz iddialı kaçsa da gecelerin ve özel davetlerin vazgeçilmezidir.

Dumanlı göz makyajında siyah, füme, gri ve çok koyu kahverengi koyu renkler kullanılır. Far, göz kalemi, göz kapağı için fırça ve gözaltı için kesik uçlu fırça makyajda kullanacağınız ana malzemelerdir.

Makyajı far ile yapacaksınız, göz kapaklarının tamamına farı fırça yardımı ile yaydırmanız gerekir. Tercihiniz göz kaleminden yana ise sürdüğünüz kalemi fırça yardımı ile göz kapağınıza yaydırmalısınız. Geçiş kısmında renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela siyah renkli farı gri ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fardan sonra göz kaleminizi gözünüzün altına sürüp, gözünüzün şeklini tamamlayabilirsiniz. Hattın belirgin olmasına dikkat edin. Hat ne kadar belirgin olursa dumanlı görünümü o kadar kolay vermiş olursunuz. Özetle dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de gözaltına çektiğiniz kalemin net görünmesidir. Göz kalemini dağıtmayın, farklı bir makyaj yapmış olursunuz. Gözünüzün üstüne de kalem çekmemelisiniz, çekerseniz de muhakkak fırça ile dağıtın. Kalemden sonra üçüncü aşama olarak rimel sürmeye geçebilirsiniz. Kirpikleriniz düz ve kısa ise, kıvrıltıcı ile kirpiklerinizi kıvrıltınız. Kıvrıltma işlemi biten kirpiklere aşağıdan yukarı doğru rimel sürünüz. Dumanlı göz makyajı için siyah rimel rengi ideal bir renktir.

Alt kirpikleri boyamamalısınız. Boyarsanız istediğiniz buğulu görünümü kavuşamaz ve istenilen hattı bozmuş olursunuz. Resimli anlatım için Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? adlı galerimizden destek alabilirsiniz.

En güzel dumanlı göz makyajı örneklerine galerimizden erişebilirsiniz.1 / 21

Görüntülenme: 1

11 Nisan 2013 tarihinde, Makyaj, Galerim kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Etiketler: , , , ,

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar