Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Hamilelik>Gebeliğin 11. Haftasında Neler Olur?

Gebeliğin 11. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte 11. Hafta

Hamilelikte 11. Hafta

Hamile bayanlar bu hafta sonunda artık hamileliğin dörtte biri tamamlamış olacaksınız. Artık sizi çok rahatlatacak bir bilgi ile yazıya başlamak istiyorum; Gebelikte artık bu haftadan sonra düşük riski hemen hemen hiç yok denebilecek kadar azalır. Bu oran sadece yüzde 1 civarındadır.

Daha önce hep bebeğin bedensel gelişimi hakkında konuşuldu. Ama bundan sonrası için artık bebeğin ruhsal gelişiminden de söz edilebilir. Zaten 10.hafta itibariyle bebek bütün organlarda oluşumunu tamamlamıştır ve bundan sonrası için artık ruhsal gelişimden söz edilebilir. Bebeğinizin bundan sonra artık ruh sağlığını da düşünmek zorundasınız.

Yani artık anne her konuda yaşamına dikkat etmelidir. Çünkü siz farkında olmasınızda bebek sizin yaşamınızdan etkilenmektedir. Annenin mutlu ve huzurlu olması bebeğe yansıyacaktır. Bu dönemde babalara da çok iş düşer çünkü annenin mutlu ve huzurlu olmasında en büyük destekçi babalardır.

11. hafta bebeğin organlarının oluşumunun tamamlanıp ruhsal gelişiminin başladığı hafta olarak özetlenebilir.

Yine gebelikte 11. hafta için bebeklerde duyu gelişiminin başladığı hafta olarak söz edebiliriz. Dokunma, tat alma, görme, duyma ve koku alma duyuları gelişmeye başlar ve doğuma kadar devam eder. Elbette duyu organlarının bazılarında gelişim doğumdan sonra da devam edecektir.Görüntülenme: 1.386

05 Kasım 2015 tarihinde, Hamilelik, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar