Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Hamilelik>Gebeliğin 14. Haftasında Neler Olur?

Gebelikte 14. Hafta Nasıldır?

Hamilelikte 14. Hafta

Hamilelikte 14. Hafta

Bebek bekleyen hanımlar hamileliğinizin 14. haftasında bebeğiniz yaklaşık olarak 4 cm nin üzerinde olacaktır. Ağırlığı da yaklaşık olarak 30 gram civarındadır. Küçük bir fasülye tanesi gibi görünen bebeğiniz bundan sonra hızla büyüyecektir.

Gebeliğin 14. haftasından sonra bebeğin hızla büyümesiyle beraber artık bebek orantılı bir görünüm de almaya başlayacaktır. Yine bebeğiniz 14. haftalarda kas gelişimi için çok önemli olan tekmelere başlayacaktır. Ama şu an siz bunu hissedemezsiniz.

14 Haftalık hamile anne adayları nelere dikkat etmelidir?

İlk etapta elbette beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bakteri içerme riski olan patörize edilmemeiş şarküteri ürünlerinden kaçınmalısınız.

Yine az pişmiş veya hiç pişmemiş et yemeklerinden uzak durmalısınız. ( çiğ köfte ve suşi gibi)

Evinizde hayvan besliyorsanız (kedi,köpek, tavşan vs.) bun hayvanlardan kapacağınız enfeksiyonlar bebek için tehlikelidir.

14 Haftalık hamile anne adaylarında ne gibi değişiklikler olur?

Anne adayının görünümü 14. hafta sonlarında nihayet yavaş yavaş hamile görünümü vermeye başlar.Elbiselerinizi artık bol ve rahat olanlardan seçmelisiniz.

Anne adayında kabızlık durumları da bu haftalar da görülebilir. Bunu en aza indirmek için bol sıvı tüketmeli ve lifli gıdalarla beslenmelisiniz.

14. Haftada Anne adayının iştahı da açılmıştır. Eğer kendinizi son derece aç hissediyorsanız yemeklerde aşırıya kaçmaktan çekinmelisiniz. Bu hızlı kilo alışına neden olur ve gebeliğin ilerleyen haftalarında sıkıntı yaratır. Beslenme bebek için çok önemlidir ama aşırı kilo sakıncalıdır. Bu nedenle şimdiden hafif eğzersize başlamalı ve günlük yürüyüş yapmalısınız.Görüntülenme: 6.551

20 Kasım 2015 tarihinde, Hamilelik, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar