Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Hamilelik>Gebeliğin 15. Haftasında Neler Olur?

Gebelikte 15. Hafta Nasıldır?

Hamilelikte 15. Hafta

Hamilelikte 15. Hafta

Gebeliğin 15. haftası anneler için daha sancıların başlamadığı, rahat geçecek zaman dilimidir. Bu dönemden sora karnınız iyice büyüyüp vücudunuz ağırlaşmaya başlayacak ve gebelik hızla devam edecektir

Bu haftada eğer isterseniz elinizle yoklayarak rahminizi hissedebilirsiniz. Bebeğin içinde olduğu yuvarlak top şeklindeki yapı elinize gelebilir.

Gebeliğin 15. haftasında bebeğin hareketleri henüz hissedilmez. Eğer hissettiğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Hissettiğiniz şey bağırsak hareketleri olabilir.

Gebelikte 15. hafta itibariyle bebeğin kas ve kemik yapısı hızla gelişimine devam etmektedir. kas gelişimine paralel olarak cilt dokusu, damar yapıları hızla belirginleşmektedir.

Bu hafta anne ve babalar için bebeklerinin cinsiyetlerini belirlemede en önemli haftalardandır. Normalde erkek bebeklerin cinsel organları (penis ve testisler) 15. haftada tam olarak görülebilir.

Görülmemesi bebeğinizin kız olduğu anlamına gelebilir. Erkek olduğu halde görülmüyorsa bu bebeğin yatış pozisyonundan kaynaklanabilir. Eğer yatış pozisyonundan kaynaklanıyorsa bir kaç deneme sonra cinsiyetini net olarak görebilirsiniz.Görüntülenme: 1

01 Aralık 2015 tarihinde, Hamilelik, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar