Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Hamilelik>Gebeliğin 2. Haftasında Neler Olur?

Gebeliğin 2. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte 2. Hafta

Hamilelikte 2. Hafta

Hamile bayanlar kırk haftalık uzun gebelik sürecinin ikinci haftasında henüz hamilelik başlamamış bulunmaktadır. Döllenme denilen süreç henüz gerçekleşmedi. Yani henüz bu haftada yumurtalık tam olgunlaşmamıştır ama olgunlaşma sürecini devam ettirmektedir. Spermeler için kendini hazırlamaktadır. Bu hafta sonunda yumurtalık hücreleri tam olarak olgunlaşacaktır. Bir sonraki hafta spermlerle buluşacaktır.

Hamileliğin 2. haftasında anne adayları neler yapmalıdır?

Şu bir gerçektir ki bu haftada anne adayı hamile olduğunu bilmez. Ancak öyle bir umudunuz ve öyle bir beklentiniz varsa ilk yapmanız gereken beslenmenize dikkat etmenizdir. Çünkü vücudun hamileliğe hazır olması hamilelik için son derece önemlidir. Yetersiz beslenme durumunda gebelik daha henüz yolun başındayken sonlanabilir.

Özellikle ceviz, mevsim sebzeleri, bol meyve, kalsiyum yönünden zengin besinler, yoğurt ve süt tavsiye edilen gıdalardır. Yine hamileliğin ilk haftalarından itibaren anne adayı Folik asit ve omega 3 yönünden zengin besinleri tüketmeye başlamalıdır. Bu konuda doktorunuzun tavsiye ettiği vitamin takviyelerini de aksatmamalısınız.Görüntülenme: 1.311

06 Ekim 2015 tarihinde, Hamilelik, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar