Bakımlıyız > Anne ve Çocuk>Hamilelik>Gebeliğin 9. Haftasında Neler Olur?

Gebeliğin 9. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte 9. Hafta

Hamilelikte 9. Hafta

Hamile bayanlar tıpkı 8. haftada olduğu gibi gebeliğin 9. haftasında da bebek hızla büyümesini devam ettirmektedir. Bebeğiniz artık hareket etmeye başlar ve bunu hissedebilirsiniz. Ultrason cihazında bunu görebilirsiniz. Ancak bebek her zaman hareket etmez. Bazen kıpırtısız durur, bazen hareket eder. Eğer şanslı iseniz ultrasona girdiğinizde hareket edebilir.

Burada şunu hemen belirtelim bahsedilen hareket henüz anne tarafından hissedilecek bir hareket değildir. Annenin bebeğin hareketini hissetmesi için henüz erkendir.

Gebeliğin dokuzuncu haftasında bebeğin baş ve gövdesi hemen hemen aynıdır. İlerki zamanlarda embriyonun gelişmesiyle beraber bebeğin görüntüsü normale dönecektir. Yine bebeğin uzuvları normal oranlara henüz ulaşmamıştır. Bu sebeple doktor tarafından bebeğiniz size gösterilirse bebeğimin kolu neden kısa veya bebeğimin ayakları yok mu diye endişelenmeyin. Çünkü bebeğin kol ve bacakları bu aylarda kısa görünürken haftalar ilerledikçe normal oranlara ulaşırlar.

Yine gebeliğin dokuzuncu haftasında bebeğin kalp atışlarını dinleme imkanınız olabilir. Bu durum anneler için oldukça değişlik duygulara sebep olur. Çünkü içinizde sizden bir parça olan bebeğinizin ilk hayat belirtileri olan kalp atışlarını duymaktasınız.Görüntülenme: 1.342

01 Kasım 2015 tarihinde, Hamilelik, Anne ve Çocuk kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar