Bakımlıyız > >Magazin>Kadınlar En Çok Gülben Ergen’i Örnek Alıyor

Gülben Ergen Türk Kadınlarının Anne İdolü

Yeni doğum yapmış ünlü annelerin kısa sürede eski formuna kavuşarak fit vücutları ile basında yer alması, Türk kadınlarını imrendiriyor.  Çocukları ile ilişkileri açısından en çok rol model alınan ünlüler arasında Gülben Ergen, Çağla Şikel ve Ebru Şallı’nın adı geçiyor.

 

Lansinoh Emzirme Araştırması

Emzirme ürünleri grubu ile hamile ve annelerin en güvendiği marka Lansinoh’un, Türkiye genelinde annelerin emzirme alışkanlıkları üzerine yaptığı son araştırma verilerine göre; anneler bebekleri için en doğru beslenme yolunun emzirme olduğunu söylüyor. Türk kadınları, ünlü anneleri kendilerine örnek alırken, onlar toplum içinde emzirirlerse, bunun kendilerini cesaretlendireceğini düşünüyor. Çocukları ile olan ilişkileri ile en çok örnek alınan ünlü anneler arasında Gülben Ergen, Çağla Şikel ve Ebru Şallı’nın adı geçiyor.

 

 

Lansinoh Emzirme Araştırması

Türkiye genelinde 18 yaş üzeri evli – bekar, çocuklu – çocuksuz 1000 kadın üzerinde emzirme alışkanlıklarına yönelik yapılan araştırmaya göre; katılımcıların yüzde 58’i toplum içinde emzirmenin tamamen doğal bir durum olduğunu belirtiyor. Ünlü anneler toplum içinde bebeğini emzirirlerse olumlu yönde etkileneceklerini ve cesaretleneceklerini düşünen kadınların oranı ise yüzde 63,5 olarak gerçekleşiyor.

 

Türk kadınları ünlü anneleri kendilerine rol model alıyor. Çocukları ile olan ilişkisi, çocuklarına karşı davranışları ile en çok rol model alınan anne yüzde 37,5 oranıyla Gülben Ergen olurken, onu yüzde 15,2 Çağla Şikel, yüzde 13,6 ile Ebru Şallı takip ediyor. Katılımcıların yüzde 48,7’si ise yeni doğum yapmış ünlü annelerin mükemmel vücutları ile basında yer alması üzerine stres yaşadıklarını belirtiyor.

 

Babaların da Emzirme Deneyimini Yaşamasını İstiyorlar

 

Kadınların çoğunluğu, bebeğin anne sütüyle beslenme deneyimini babaya da yaşatmak istiyor. Katılımcıların yüzde 66’sı sağdığı sütü babası bebeğine verirse, kendini eşine daha yakın hissedeceğini belirtiyor.

Lansinoh Emzirme Araştırması
Görüntülenme: 6.621

14 Ağustos 2012 tarihinde, Magazin, Bebek Bakımı, Çocuk Gelişimi, Anne ve Çocuk kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Etiketler: , , , , , ,

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar