Hepimiz zaman zaman kaşıntı problemi yaşamışızdır. Başlangıçta tatlı bile gelebilen kaşınma zamanla cildimizde ciddi yaralara neden olabilmektedir. Hele geceleri uykularımızı bölüyorsa… İşte sizlere kaşıntılara karşı iyi gelebilicek birkaç yöntem.

Deri tahrişi izlerine neden olan alerjik reaksiyonlar kurdeşen, ürtiker gibi isimlerle açıklanır.

Kaşıntı İçin Bitkisel Tedavi

Kurdeşen genelde kabuklu deniz hayvanları ve çilek içeren yiyeceklerin neden olduğu alerjilerden ve antibiyotik gibi kabul görmüş ilaçlardan oluşur. Kozmetik, parfüm, temizlik malzemeleriyle veya ısırgan, şerbetçiotu, kaçak fasulye filizi, hodan, civanperçemi ve papatya gibi bitkilerin yer aldığı uzun bir listeden oluşan maddelerle temas da tahriş problemi yaratabilir. Kırmızı lekelerin birkaç saat içinde solmasına rağmen, şiddetli vakalarda anafilaktik şok yaşanabilir.

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/02_04/RashWaterBM_468x407.jpg

* Deri isilikleri ve kaşıntı için bitkisel tedavi olarak, hodan suyunun da yumuşatıcı bir etkisi vardır. Ticari olarak mevcuttur, ama siz bir avuç taze yaprağı mikserden geçirerek suyunu kendiniz de elde edebilirsiniz.

* Deri isilikleri ve kaşıntı için bitkisel tedavi olarak, dulavratotu, hatmi çiçeği ve ısırgan yaprakları demleri antihistamin etkileri için içilebilir.

http://www.7gunsaglik.com/wp-content/uploads/2009/11/kasintiyi-onleme.jpg

* Deri isilikleri ve kaşıntı için bitkisel tedavi olarak, bitkisel kremler, ağrıyı ve kaşıntıyı giderirler. Serçedili, mürver çiçekleri, sinirotu veya papatya içeren demle bölgeyi yıkayın veya aynı bitkilerden herhangi birini içeren bir krem sürün.
Görüntülenme: 17.264

16 Mart 2010 tarihinde, Alternatif Tıp kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar