Bakımlıyız > İlişkiler - Kişisel Gelişim>Kaybeden Kadınlar Kulübü

Kaybeden Kadınlar

Kaybeden Kadınlar

Biz erkekler için çoğu zaman anlaşılmaz olsak da, kayıplarımız da olmuyor değil. Mantıklı kadınların kayıpları az olur, duygusal kadınlar çoğu zaman kaybeder. Maalesef acı bir gerçektir bu. Duygusal bir kadınsanız ve kayıplarınızı nasıl en aza indirgemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, size tamamen tecrübe ile edinilmiş birkaç tüyo vermek istiyorum.

Biz duygusal kadınların hiçbir zaman para şan şöhret ve güzellikle işi olmamıştır. Sevdiğimiz zaman bunların hiç birini gözümüz görmez. Sınıf ayrılıkları, fikir ayrılıkları gibi sorunlar bizim için sadece laftan ibarettir. Çok verici olduğumuz için çoğu zaman kaybederiz. Koşulsuz vericilik erkekte benim o artık algısını yaratır ve sizin için didinmeyi bırakıp, sizi itmeye başlar. Ne kadar güzel, zeki, kaliteli ve akıllı olduğunuzla alakalı değildir olay. Tamamen zihinlerinde oyuna, kaçma kovalamaya dayalı aşk ilişkileri, tüm hislerinizle ona geldiğinizde bir afallamasına sebep olur. O afallamayı atlattıktan sonra da siz ona ve onun arkadaşlarına bana nasıl da aşık bir hatun algısından ileri gitmezsiniz.

Bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir peki? Açıkçası tavsiyeden çok tecrübenin yararına inansam da bu gibi durumlardan vazgeçemeyenler için birkaç önerim olacak. Herkes eşit ama sen farklısın bunu kabul etmen gerekir önce. Herkesle eşitsin ama farklısın. Farkın gerçekten iyi ve güzel şeylere inanıyor olman ve hayattaki maddi hiçbir şeyin senin güzel hissiyatlarını yıkamaması. Bir arabaya kanacak kadar, aptal değilsin. Hayatını güzel ve keyifli yaşamaya çalışıyorsun. Teferruatlar senin için önemli değil. Deli gibi aşık olabilirsin ama bu sadece bir adam için geçerli değil. Herkesi sevebilirsin sen. Herkes sana güzel gelebilir. Seçimlerini biraz daha görerek yaptığın sürece, mutlu olman kaçınılmaz. Sen farklısın bunu bil ve buna göre davran. Zaten her şey bu bilincinle yerine oturmaya başlar. Umudunu kaybetme, kazanımın bir erkekten daha büyük.
Görüntülenme: 3.077

10 Nisan 2013 tarihinde, İlişkiler - Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar